Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 gruodžio 14d. 16:10

Senasis Vilniaus taksi parkas išvengs griūties

Mobstr – Taksi parkas
Tautvydo Stuko nuotr. / Mobstr – Taksi parkas
Senasis Vilniaus taksi parkas Naujininkuose nebus griaunamas – naujieji savininkai rekonstruotame pastate jau kitą rudenį planuoja atidaryti automobilių pardavimų ir aptarnavimo centrą. Numatyta, kad investicijos į projektą sieks 4 mln. eurų.

Ilgą laiką pagal paskirtį nenaudotą 8 aukštų statinį Pelesos gatvėje valdančios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „M14 invest“ vadovas Alfredas Eitutis pasakojo, kad taksi parkas bus atnaujintas ir savo paskirties nekeis.

Pastatas bus naudojamas kaip garažas, parduotuvė, servisai – didelis automobilių centras, – teigė A.Eitutis.

„Pastatas bus naudojamas kaip garažas, parduotuvė, servisai – didelis automobilių centras. Du aukštai bus skirti automobilių aptarnavimui, kiti šeši – automobilių pardavimo aikštelėms. Siūlome patalpas įmonėms, kad jos klientams paslaugas galėtų siūlyti po stogu. Taip pat įrengsime liftus, sutvarkysime vestibiulį, laiptines. Pastato struktūra liks tokia pati, bet sutvarkysime apšvietimą, sanitarinius mazgus, grindinius“, – pasakojo jis.

Bendrovės vizualizacija/Atsinaujinusiame taksi parke bus įkurtas automobilių centras
Bendrovės vizualizacija/Atsinaujinusiame taksi parke bus įkurtas automobilių centras

Anot A.Eitučio, 31 tūkst. kv. m ploto statinyje šiuo metu valomos šiukšlės, liejamas grindinys.

Pastato negriausime, jo struktūra labai įdomi. Nekeisime fasado ar tūrių, nestatysime priestatų, – sakė A.Eitutis.

„Pastato negriausime, jo struktūra labai įdomi. Nekeisime fasado ar tūrių, nestatysime priestatų. Dabar valome betono konstrukcijas, dažasvydžio paliktus apšaudymus, išvežame padangas, keičiame langus. Septintame ir aštuntame aukštuose jau išlietos naujos grindys“, – teigė įmonės vadovas.

Bendra projekto vertė – 4 mln. eurų. Už pastatą įmonė sumokėjo 1,5 mln. eurų, o remontas atsieis dar 2,5 mln. eurų. Planuojama, kad naujas automobilių centras pradės veikti kitų metų rudenį.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Buvęs taksi parkas Naujininkuose
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Buvęs taksi parkas Naujininkuose

A.Eitučio teigimu, pastatu domisi potencialūs nuomininkai, tačiau įmonių pavadinimų atskleisti jis nepanoro.

„Turime besidominčių ir pardavėjų, ir servisų, ir plovyklų. Dar deramės, todėl negaliu atskleisti konkrečių įmonių“, – teigė jis.

Anksčiau bendrovė vietoje buvusio taksi parko planavo skirtingų paskirčių pastatą, kuriame būtų įsikūrę biurai, laisvalaikio centras ir parduotuvės. Taip pat buvo svarstoma įrengti butų, tačiau šios idėjos atsisakyta.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Buvęs taksi parkas Naujininkuose
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Buvęs taksi parkas Naujininkuose

„M14 invest“ šiuo metu plėtoja daugiabučio „Mindaugo 14“ projektą sostinėje, taip pat planuoja statyti daugiabučius Sodų gatvėje.

Pastarąjį kartą apleistą Vilniaus taksi parko pastatą prikelti naujam gyvenimui planuota 2008 metais – tuomet jį įsigijusi dabar jau bankrutavusi bendrovė „Vilniaus žemės grupės komercija“ šioje teritorijoje planavo komercinį kompleksą.

1978 metais iškilusiame pastate buvo laikomi taksi automobiliai, čia taip pat buvo įsikūrusi taksi parko administracija.

Pirmuose dviejuose komplekso aukštuose veikė remonto dirbtuvės, į kitus pastato aukštus mašinos įvažiuodavo dviaukščiu serpantinu, kylančiu iki pat kupolo, esančio pastato viršuje. Iš viso, Vilniaus taksi parke dirbo daugiau nei 1,5 tūkst. darbuotojų.

Pastaruoju metu pastate veikė automobilių plovykla, remonto dirbtuvės, stovėjimo aikštelės, parduotuvės ir dažasvydis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:55
01:32
00:56

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką