Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 22d. 07:00

„The New York Times“. Europiečiai išsilakstė į kaimus: grįžtantiems siūlys pigesnius būstus

Paryžius
„The New York Times“/Dmitry Kostyukov nuotr. / Paryžius karantino metu

Kai praėjusių metų kovo mėnesį naujasis koronavirusas užklupo visą Europą, jis radikaliai pertvarkė miestų gyvenimą – biuro darbuotojai persikėlė dirbti į savo namus, laisvalaikio ir turizmo sektorius užvėrė duris, o milijonų žmonių gyvenimas apvirto aukštyn kojomis.

Išlaisvinti iš biurų – daugeliui tai buvo pirma tokia patirtis nuo tada, kai jie pradėjo dirbti – visų Europos šalių miestiečiai ėmė kraustytis gyventi kitur. Vieni norėjo išvengti viruso, o kiti troško pabėgti iš ankštų ir brangių butų ir pajusti artimesnį ryšį su gamta.

Šiandien, praėjus beveik metams po pirmojo karantino ir beveik neabejojant, kad dar ne vieną mėnesį teks gyventi su įvairiais apribojimais, nebegalime drąsiai daryti prielaidos, kad dauguma COVID-19 tremtinių būtinai sugrįš į miestą, kai virusas bus sutramdytas. Dabar kyla klausimas ne kaip pritraukti žmones į kaimą, o juos atkalbėti nuo minties ten persikelti visam laikui.

Miestų planuotojams ir urbanistams tai reiškia, kad reikia pradėti spręsti problemas, kurios kankino daugelį miestų jau ilgą laiką – būsto įperkamumo, patogaus, saugaus susisiekimo ir galimybių naudotis žaliosiomis erdvėmis.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką