2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Tyrimas: lietuviai rinktųsi NT ir auksą, tačiau investuoja kitur

Investuodami asmenines lėšas Lietuvos gyventojai pirmenybę teiktų investicijoms į nekilnojamąjį turtą bei auksą, rodo „Swedbank“ užsakymu atliktas tyrimas. Tačiau tendencijos priešingos – turėdami „laisvų“ pinigų, gyventojai renkasi investicinį gyvybės draudimą, kaupia lėšas III pensijų pakopoje arba terminuotame indėlyje.
Nuoma
Namas / 123rf.com nuotr.

Kas antras apklaustasis mano, kad šiuo metu pati geriausia investicija yra nekilnojamasis turtas, o kas penktas – auksas. Tačiau išsiskyrė vyrų ir moterų vertinimas: auksą palankiau vertino vyrai, o moterys – nekilnojamąjį turtą.

„Nors nekilnojamąjį turtą investuotojai vertina kaip alternatyviąją investiciją, gyventojams tai yra suprantamiausias investavimo būdas, kuris asocijuojasi su saugumu ir patikimumu. Tačiau tokios investicijos dažniausiai nėra tinkamiausias būdas kaupti santaupas, nes reikalauja nemažų pradinių lėšų ir yra mažai likvidus“, – pranešime spaudai komentuoja „Swedbank“ Pensijų ir investavimo produktų valdymo departamento direktorius Linas Grinevičius.

Anot jo, į nekilnojamąjį turtą „sudėtas“ santaupas vėl paversti pinigais gali būti sudėtinga, jei tą reikia padaryti greitai, o būsto kainos būna kritusios. Tokiu atveju, investicija gali tapti ilgalaike.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Šalia Neries planuojama statyti naujus pastatus
Luko Balandžio / 15min nuotr./Šalia Neries planuojama statyti naujus pastatus

Nori vieno, bet renkasi ką kitą

Pensijų ir investavimo ekspertas atkreipia dėmesį, kad realybėje populiariausia investavimo priemonė tarp Lietuvos gyventojų yra ne nekilnojamasis turtas, o investicinis gyvybės draudimas. Šia paslauga šiuo metu naudojasi arba praeityje naudojosi 29 proc. apklaustųjų.

Antroje pagal populiarumą vietoje – terminuotasis indėlis banke (23 proc.), trečioje – III pensijų pakopos fondai ir nekilnojamasis turtas (po 20 proc.). Investicijų į auksą turi arba yra turėję 7 proc. apklaustų šalies gyventojų.

Investuojant į auksą reikia išmanyti rinką, žinoti, kokiu pavidalu jį įsigyti – luitais, monetomis ar investuoti į rinkoje prekiaujamus aukso fondus. Be to, aukso kaina gali svyruoti labai smarkiai, tad investicijos į jį yra susijusios ir su nemenka rizika.

L.Grinevičiaus teigimu, panaši situacija yra ir kaimyninėje Latvijoje. Ten 47 proc. gyventojų mano, kad nekilnojamasis turtas yra geriausia investicija, tačiau realiai didžiausia dalis taupančiųjų (24 proc.) kaupia lėšas III pakopos pensijų fonduose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką