Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 13d. 10:28

Tyrimas: naujo būsto paieškoms dažniausiai skiriama iki 3 mėnesių

Naujas namas.
Fotolia nuotr. / Naujas namas.

Daugiau nei pusė gyventojų, keisdami gyvenamąją vietą, naują būstą išsirenka per 3 mėnesius ar trumpiau. Kita vertus, penktadaliui būsto paieškos trunka ilgiau nei pusmetį. Tokius duomenis atskleidė bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi apklausa, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Apklausos duomenys parodė, kad didžioji dalis žmonių keisdami gyvenamąją vietą nelinkę skubėti. Trečdalis gyventojų naujo būsto paieškoms skiria 1-3 mėnesius, penktadalis – 4-6 mėnesius, tiek pat – dar ilgesnį laiko tarpą. Natūralu, kad svarbus sprendimas turi būti priimamas apgalvotai, pasvėrus visas alternatyvas. Juolab kad vėlesni procesai įsigyjant būstą jau nebereikalauja tiek daug laiko – pavyzdžiui, sprendimą dėl būsto paskolos banke galima sužinoti per 24 valandas užpildžius paraišką internetu“, – sako „Citadele“ banko Verslo plėtros tarnybos vadovas Darius Klimas.

Tiesa, nemaža dalis žmonių – 24 proc. – naują būstą suranda per mėnesį ar greičiau. Tai daugiausia studentai ir moksleiviai, ieškantys nuomai gyvenamosios vietos laikinam periodui.

Tuo tarpu per 1-3 mėnesių periodą sprendimą dėl naujo būsto dažniausiai priima aukštąjį išsilavinimą ir aukščiausias pajamas turintys gyventojai.

Net ir skubantiems, pasak D.Klimo, labai praverčia išankstinis pasiruošimas.

„Svarbų ir atsakingą procesą paspartinti padėtų bent jau preliminarios sutarties pasirašymas su nekilnojamojo turto pardavėju ir kreipimasis į operatyviausią paskolos sprendimą siūlantį banką. Turėdami konkretų asmeninį pasiūlymą rankose galite ir kitus bankus motyvuoti greičiau parengti pasiūlymą“, – sako D.Klimas.

Lietuvos gyventojų apklausą apie būsto kreditavimą „Citadele“ banko užsakymu 2018 m. rugpjūtį atliko bendrovė „Spinter tyrimai“, tyrimo metu apklausti 1007 respondentai.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką