Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje šiemet naujų butų parduota 10 proc. mažiau

Eurai
123rf.com / Eurai
Šaltinis: 15min
0
A A

Per šių metų 9 mėnesius Vilniuje pirminėje būsto rinkoje parduota beveik 2,9 tūkst. naujos statybos butų arba 10 proc. mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Daugiausiai parduota vidutinės klasės būsto, o kaina už kvadratinį metrą per metus pakilo 2,4 proc, skaičiuoja nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika“. 

Neįprastai aktyvūs 2016 metų vasaros mėnesiai kėlė rinkoje lūkesčius, kad ir šiemet pardavimai bus tokie pat aktyvūs. Tačiau, pasak „Eikos“ plėtros direktoriaus Martyno Žibūdos, šiais metais būsto pardavimuose grįžome prie ramios vasaros.

„10 proc. rinkos korekcija yra grįžimas į normalų pardavimų sezoniškumo ciklą, kai vasarą pardavimai sulėtėja, o atėjus rudeniui vėl atsigauna. Be to, trejus metus iš eilės stebėjome kasmetinį 20 proc. rinkos augimą. Akivaizdu, kad rinkoje buvo galima tikėtis sveikos korekcijos“, – svarsto M.Žibūda.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Martynas Žibūda „Eikos“ plėtros direktorius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Martynas Žibūda „Eikos“ plėtros direktorius

Ateities pokyčius naujo būsto rinkoje gali lemti sparčiai auganti pasiūla, mano bendrovės plėtros direktorius. Vien per šių metų III-ią ketvirtį rinką papildė beveik 1,3 tūkst. naujų butų įvairiuose projektuose, daugiausia – vidutinėje klasėje (apie 900 butų).

„Vertindami rinką pastebime, kad į metų pabaigą galime priartėti prie 5 tūkst. laisvų butų rinkoje. Metus pradėję su 3,6 tūkst. laisvų butų, šiuo metu fiksuojame 4130, tačiau jau dabar žinome apie 1 tūkst. statomų, tačiau oficialių pardavimų stadijos nepasiekusių butų. Kintančią tendenciją indikuoja ne tik neparduoto būsto sandėlis, tačiau ir jo baigtumo struktūra: pavyzdžiui, metų pradžioje baigtų neparduotų butų buvo 470, o dabar tokių matome jau 840, t.y. 80 proc. daugiau nei prieš 9 mėnesius“, – teigia M.Žibūda.

Kaip bebūtų, pirkėjai vis dar aktyviausiai perka būstą pirminėje projekto stadijoje: jeigu pernai statomuose pastatuose buvo parduota apie pusę – 48 proc. – butų, tai šiemet šis rodiklis yra išaugęs iki 63 proc.

„Tai greičiausiai lemia dvi priežastys: pirmoji – net 70 proc. iš visų neparduotų butų yra pradinėje statomų daugiabučių stadijoje, o antroji byloja apie gerą naujų projektų vertę, pirkėjams priimtiną vertės ir kokybės santykį, skatinantį nelaukti, kol projektas bus užbaigtas“, – komentuoja M.Žibūda.

Šiuo metu vidutinė kvadratinio metro kaina pirminėje Vilniaus būsto rinkoje yra 1776 eurų už kv. m – 2,4 proc. didesnė nei prieš metus. Pasak M.Žibūdos, prognozuojama, kad kainos išliks panašiame lygmenyje.

„Rinkoje pastebime, kad NT plėtotojai konkurencingumą didina, suteikdami specialias nuolaidas ar rengdami įvairias rinkodaros akcijas. Tačiau kol kas šie pasiūlymai nedaro didesnės įtakos bendrai kainos tendencijai. Jei iš 100 butų NT plėtotojas 5 butus parduoda su specialia nuolaida, tai nėra indikacija rinkai, kad kaina krenta“, – teigia M.Žibūda.

Pasak jo, vidutinę būsto kainą labiau paveiktų padidėjusi ekonominio būsto pasiūla, tačiau bent jau artimiausiu metu panašaus scenarijaus neįžvelgiame.

Per 2017 metų 9 mėnesius populiariausias buvo vidutinės klasės būstas – parduoti 1845 butai. Ekonominio būsto parduota – 1762, o prestižinės – 279 butai.

„Per metus labiausiai sumenko prestižinės klasės būsto pardavimai, tačiau šiame segmente jaučiamas didelis pasiūlos stygius, kai per ketvirtį buvo pasiūlyta 70 naujų butų“, – teigia „Eikos“ atstovas.

informacija
EIKA, UAB
Vadovas: Domas Dargis Darbuotojų sk.: 92 2015m . Pajamos: 10 - 20 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką