Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 5d. 13:12

Vasaros pradžia NT rinkoje: sostinėje būsto nupirkta mažiau

Kranistės Rimos darbo aplinka
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Vilnius

Vasarą nekilnojamojo turto pirkėjai pasitiko aktyviau nei įprasta, o pernykščius rodiklius aplenkė tiek šio birželio, tiek bendri pirmojo pusmečio rezultatai. Visgi pastarieji išsiskyrė Vilniuje, kur būsto per pirmuosius šešis metų mėnesius buvo pirkta mažiau nei pernai, skelbia Registrų centras

Negalutiniais Registrų centro duomenimis, birželį iš viso parduota 11645 pastatų, patalpų ir žemės sklypų. Lyginant su geguže, bendras NT rinkos aktyvumas sumažėjo 0,9 proc., o su praėjusių metų birželiu, pirkėjai buvo aktyvesni – parduota apie 7 proc. daugiau nekilnojamojo turto.

Viso per pirmąjį metų pusmetį šalyje parduota 60457 pastatų ir sklypų – 3,6 proc. daugiau, nei per tą patį laikotarpį pernai.

Sostinėje būsto pardavimai nežymiai smuktelėjo.

Būsto rinkoje vasaros pradžia buvo aktyvesnė nei įprasta. Birželį butų parduota 2964 – tai 1,9 proc. daugiau nei gegužę ir 6,4 proc. daugiau nei pernai metais tuo pačiu laikotarpiu. Individualių namų pirmą vasaros mėnesį parduota 1037 – tai 1,8 proc. daugiau nei gegužę ir 19,9 proc. daugiau nei pernai metų birželį.

„Išaugusį susidomėjimą individualiais namais rodo ir pusmečio statistika. Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius savininkus spėjo pakeisti 4951 namai – 7,8 proc. daugiau nei pirmąjį 2016 metų pusmetį. Tuo metu butų pirkėjai naujo būsto dairėsi panašiu aktyvumu, kaip ir praėjusiais metais“, – rašoma Registrų centro pranešime.

Tačiau šios tendencijos neatsispindėjo Vilniuje – sostinėje, lyginant su praėjusių metų pradžia, būsto pardavimai nežymiai smuktelėjo. Per pirmąjį pusmetį sostinėje iš viso buvo perleisti 5038 butai ir 348 individualūs namai, o tai yra atitinkamai 3,3 proc. ir 7 proc. mažiau nei per pirmuosius šešis praėjusių metų mėnesius. Vis dėlto Vilniaus NT pardavėjų liūdinti neturėtų – jie buvo aukštesni ir už gegužės, ir už pernykščio birželio rodiklius. Prie to labiausiai prisidėjo butų pirkėjai, per pastarąjį mėnesį Vilniuje parduota 929 butų.

Bene ryškiausiai sezoniškumo įtaka atsispindėjo šalies žemės sklypų rinkoje. Birželį parduoti 5764 žemės sklypai. Tai 7,2 proc. mažiau nei paskutinį pavasario mėnesį ir 6,3 proc. daugiau nei pernai metų birželį.

„Didesnis aktyvumas žemės sklypų rinkoje matomas visą pirmąjį pusmetį, per kurį Lietuvoje sandoriais buvo perleisti 30232 sklypai. Palyginimui, per tą patį laikotarpį pernai buvo perleisti 28 953 sklypai, 2015-aisiais – 24 852 sklypai“, – rašoma Registrų centro pranešime.

Taip pat per mėnesį parduoti 44 sodo nameliai arba 36,2 proc. mažiau nei gegužę ir 34,3 proc. mažiau nei prieš metus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką