Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 4d. 10:02

Vienas svarbiausių baroko interjerų pasaulyje: salė, serginti ilgaamžę tapybą

Salė, serginti ilgaamžę tapybą
James Brittain nuotr. / Salė, serginti ilgaamžę tapybą

Šis įkvepiantis projektas atkūrė ir išsaugojo sero Džeimso Thornhillso 3 700 m² tapytus paviršius, kurie patenka tarp svarbiausių baroko stiliaus interjerų Europoje. Išradingai restauravus pastatą, stabilizavosi vidinė aplinka, todėl ši nuostabi erdvė dabar yra lankytina Londono vieta.

Projekto autoriai: Hugh Broughton Architects, Martin Ashley Architects

Vieta: Londonas, Jungtinė Karalystė

Įgyvendinta: 2019 m.

Dėmesys detalėms ir meistriškumas visame projekte liudija sėkmingai užmegztus ryšius tarp užsakovo ir architekto. Atsitiktinai rastos Henriko VII rūmų liekanos restauravimo darbų metu sėkmingai panaudotos erdvėje. Jos dar labiau išplečia lankytojų patirtį.

James Brittain nuotr./Salė, serginti ilgaamžę tapybą
James Brittain nuotr./Salė, serginti ilgaamžę tapybą

Vidinę tapytos salės aplinką reikėjo stabilizuoti, nes ją sugadino pradinių durų atidarymo ir uždarymo temperatūros bei drėgmės svyravimai. Jautrus ir atidus projektavimas leidžia naujai panaudoti pastato apatinę dalį, pašalinant 1950-ųjų virtuvę ir grąžinant jos pirminę funkciją valgyti ir bendrauti. Dabar šioje vietoje yra kavinė, parduotuvė ir lankytojų priėmimo erdvė. Kad padidėtų įskaitomumas ir prieinamumas, drąsus sprendimas buvo pašalinti originalias plytas ir įstatyti platforminius keltuvus. Atvėrus salę lankytojams, smarkiai pagerėjo bendra erdvės kokybė. Lankytojų patirtis buvo sustiprinta didingai atveriant ištapytą erdvę, kai prie jos artėjama iš apačios.

James Brittain nuotr./Salė, serginti ilgaamžę tapybą
James Brittain nuotr./Salė, serginti ilgaamžę tapybą

Naujas apšvietimas, šildymas ir ventiliacija buvo sumaniai paslėpti, atkreipiant dėmesį į kruopščiai parinktas detales. Siekta, kad šios sistemos sklandžiai įsilietų į istorinę salę. Pagirtinas jų derinimas visoje erdvėje. Naujoji šildymo sistema sukuria optimalią aplinką paveikslams ir kartu suteikia komfortą lankytojams.

Salė buvo atidaryta visuomenei 2019 m. kovo mėn. Konservavimo darbai leido daugiau nei 80 000 lankytojų stebėti šią ekspoziciją ir sukūrė reikšmingą naują kultūrinį traukos tašką Londone.

interjeras.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:53
01:26
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką