Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus valdžia skirs beveik 100 mln. eurų daugiabučių kiemų atnaujinimui

Vilnius
Gintarė Bazevičiūtės nuotr. / Vilnius
Šaltinis: 15min
1
A A

Vilniaus miesto taryba patvirtino Kaimynijų teritorijų atnaujinimo programą, pagal kurią finansuos 1288 naujai suformuotoms kaimynijoms už jų kvartalų atnaujinimą.

Pranešime spaudai skelbiama, kad miesto valdžia skirs po 10 eurų už 1 kv. m atnaujinamos teritorijos tiems, kurie atsinaujins senesnius kaip 15 metų daugiabučių namų kvartalus. Skaičiuojama, kad, panorėjus atsinaujinti visoms Vilniaus kaimynijoms, bus skirta apie 95 mln. eurų savivaldybės paramos.

Į kaimynijas susijungę vilniečiai patys spręs – kaip atsinaujinti savo kiemą ir į ką investuoti: į kiemo apsaugą (tvorą, vaizdo kameras), į sporto ir pramogų įrenginius ar atsinaujinti kiemo infrastruktūrą, apželdinimą. Kaimynijos turės pasirengti kvartalo atnaujinimo projektus, o visas išlaidas, kurios viršys savivaldybės teikiamą finansavimą, apmokės patys kaimynijos nariai.

Pagal šią programą vilniečiai gali atsinaujinti kiemo pėsčiųjų takus ir šaligatvius, įsirengti įvažiavimo užtvarą, vaizdo stebėjimo kameras ant pastatų ar suoliukus, šiukšliadėžes, pavėsines, pasisodinti naujus želdinius. Taip pat finansuojamas ir automobilių stovėjimo vietų kieme įrengimas, vaikų žaidimų ar sporto aikštelės su įrenginiais. Finansavimas skiriamas ir kaimynijos teritorijoje suformuotų sklypų įteisinimui.

Pirmajame programos etape startuos penki bandomieji kaimynijų projektai. S.Konarskio g. – 10 renovuotų daugiabučių (449 butai) namų kaimynija jau turi parengtus kiemų sutvarkymo projektinius pasiūlymus. Apie 16 tūkst. kv. m ploto bendrame sklype suplanuota apsitverti sklypą tvora, įsirengti sporto ir žaidimų aikšteles su naujais įrenginiais, dviračių stovus, atsinaujinti želdynus, pravažiavimų ir automobilių statymo aikštelių dangą, įsirengti šiukšliadėžes, suoliukus, rekonstruoti priėjimus prie pastatų, atnaujinti šviestuvus ir kt. Apskaičiuota, kad 1 kv. m teritorijos sutvarkymo kainuos 35 eurus. Savivaldybei pridėjus po 10 eurų, gyventojams liks apmokėti po 25 eurus. Atnaujinimo darbai turės būti atlikti ne vėliau kaip per 2 metus.

Atnaujintos teritorijos tvarkymu ir priežiūra ne mažiau kaip 10 metų toliau rūpinsis patys kaimynijos nariai.

Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką