Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 gruodžio 2d. 11:06

Vilniaus vicemeras V.Benkunskas dėl Lazdynų baseino statytojo kreipėsi į prokuratūrą

Ekskursija po Lazdynų daugiafunkcio sveikatinimo centro statybų aikštelę
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Ekskursija po Lazdynų daugiafunkcio sveikatinimo centro statybų aikštelę
Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl įmonės „Irdaiva" galimo tyčinio bankroto ir sukčiavimo statant Vilniaus daugiafunkcinį Lazdynų sveikatinimo centrą. UAB „Irdaiva" galimai pasisavino pinigus už nepadarytus darbus, pakeitė pavadinimą į „Active Construction Management" ir po mėnesio paskelbė bankrotą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„UAB „Active Construction Management“ netikėtai iškėlus bankroto bylą, kyla pagrįstų abejonių ar įmonės turtas, lėšos nebuvo perkeliamos į kitą su tuo pačiu asmeniu susijusią įmonę – UAB „Statybų kodas“, kuri veiklą vykdo iki šiol. Tokiu būdu UAB „Active Construction Management“ galimai buvo tyčia privesta prie bankroto situacijos, siekiant išvengti įsipareigojimų užsakovams vykdymo“, – teigė V.Benkunskas.

Dar 2017 m. vasarą Vilniaus miesto savivaldybės administracija ir ūkio subjektų grupė UAB „Active Construction Management“ (buvusi UAB „Irdaiva“), UAB „Axis Power“, UAB „Mitnija“, UAB „HCS Baltic“ ir AB „Montuotojas“ sudarė sutartį, pagal kurią rangovai įsipareigojo sutartyje nustatytais terminais ir tvarka atlikti Vilniaus daugiafunkcinio Lazdynų sveikatinimo centro statybos darbus. Tačiau nepaisant visų Vilniaus miesto savivaldybės bandymų padėti rangovams įgyvendinti projektą, UAB „Active Construction Management“ 2019 m. spalio mėn. buvo iškelta bankroto byla.

Pagrindinis UAB „Active Construction Management“ akcininkas Irmantas Kubilius yra taip pat ir kitos įmonės – UAB „Statybų kodas“ akcininkas. UAB „Statybų kodas“ dažnai dalyvaudavo viešuosiuose pirkimuose ar tapdavo UAB „Active Construction Management“ laimėtų viešųjų pirkimų subrangovas. Šias įmones akivaizdžiai sieja tiek bendras akcininkas, tiek vykdyta bendra veikla.

Prokurorų taip pat prašoma įvertinti aplinkybes dėl galimo sukčiavimo aktuojant ir apmokant neatlinktus statybų darbus. Nors per praėjusią vasarą šiame objekte beveik nebuvo atlikta jokių darbų, tačiau įmonė deklaravo, kad yra atlikusi kelis kartus daugiau darbų, nei yra iš tikrųjų padariusi faktiškai, ir tai yra gavusi pinigus. Todėl prašoma tokius veiksmus ištirti ir įvertinti baudžiamosios teisės prasme.

Bendra projekto vertė siekia 21,8 mln. eurų. Bendrovė „Irdaiva“ buvo laimėjusi ne tik Lazdynų baseino statybų, bet ir Lietuvos oro uostų ir Ignalinos atominės elektrinės konkursus. Dėl „Active Construction Management“ bankroto sustojo ir Širvintų baseino statybos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką