Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 26d. 15:00

Vilniuje auga turistų skaičius, tačiau trūksta pigesnių nakvynės vietų

Turistai
Mato Miežonio / 15min nuotr. / Turistai

Vilniuje augant turistų skaičiui nauji viešbučiai atveria duris, o seniau veikiantys nesiskundžia užimtumu – kai kuriuose jų vietų šiandien nėra. Tačiau kelionių agentūrų atstovai neramūs – ekonominės, viduriniosios klasės viešbučių sostinėje labai trūksta, todėl turistai trumpina kelionės sostinėje trukmę.

Vilnius yra turistų dažniausiai lankomas miestas Lietuvoje. Sostinėje kyla nauji viešbučiai, tačiau kelionių agentūrų atstovai pastebi ekonominės, 4 žvaigždučių turistinės klasės viešbučių trūkumą. Tai veikia ir kainas.

Dalis turistų stebisi nakvynės kainomis, todėl riboja jų skaičių Vilniuje. Be to, trūksta kavinių ir restoranų, galinčių pamaitinti dideles grupes žmonių.

Vilniuje auga turistų skaičius

Turistų Vilniuje gausėja itin sparčiai: 2018-aisiais čia apsilankė per 1,2 milijono, arba 12 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais.

Sparčiausiai auga vokiečių turistų srautas: jų padaugėjo 37,8 proc, arba 27,9 tūkstančiais nei pernai.

80,8 proc. visų į Vilniaus apgyvendinimo įstaigas atvykusių svečių buvo užsieniečiai (970 tūkst.). Tai 10,8 proc. daugiau nei 2017 metais, informavo Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Statistika rodo, kad vidutiniškai vieno turisto išleidžiama suma per vieną vizitą Lietuvoje yra 400 eurų.

Vilnius tampa populiari kryptis savaitgalinių kelionių, kurioms būdingos dvi nakvynės, turistams.

„Mūsų atliktos Vilniaus turistų apklausos rodo, kad beveik pusė jų linkę apsistoti vidutinės klasės viešbučiuose. Kitos kategorijos pasiskirsto gana tolygiai – kiek daugiau nei dešimtadalis renkasi ekonominės klasės viešbučius, dešimtadalis – prabangius viešbučius. Pastarąjį segmentą dažnai renkasi verslo turistai – tarptautinių renginių dalyviai, darbo reikalais atvykę verslininkai ir kiti“, – komentare 15min dėstė I.Romanovskienė.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./ „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./ „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė

Trūksta vidutinės klasės viešbučių

Vilniaus atvykstamojo turizmo agentūros „Taiga Euro Baltica“ pardavimų direktorė Audronė Šeikienė 15min pasakojo pastebinti Vilniuje augančių viešbučių skaičių, tačiau esą daugiausiai tai prabangūs 5 žvaigždučių viešbučiai, o vidurinės klasės trūksta.

„Jie skirti daugiau konferenciniam turizmui, ko irgi reikia, bet labai sudėtinga situacija kalbant apie viduriniosios klasės turistinių grupių, daugiausiai atvykstančių iš Vakarų, apgyvendinimą“, – sakė ji.

Neva klasikinis turistas Vilniuje yra pensininkas, keliaujantis autobusu, todėl aukštos prabangių viešbučių nakvynės kainos jam dažnai neįkandamos.

Mato Miežonio / 15min nuotr./Turistai
Mato Miežonio / 15min nuotr./Turistai

Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė ir kelionių agentūros „Estravel“ vadovė Žydrė Gavelienė antrino pašnekovei.

„Iš tikrųjų tų vietų trūksta. Ypatingai populiariuoju keliavimo periodu – vasarą. (...) Vilnius ekonominiam klientui darosi vis mažiau patrauklus. Čia turėtumėme labai susimąstyti, ko mes norime: ar turėti ilgalaikės perspektyvos žmonių, kurie vis atvažiuotų, ar tik vieną kartą iš kliento paimti pinigus“, – akcentavo Ž.Gavelienė.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Žydrė Gavelienė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Žydrė Gavelienė

Vilnius ekonominiam klientui darosi vis mažiau patrauklus, – pabrėžė Ž.Gavelienė.

„Dabar yra perpildyta, yra laukimo sąrašai. Tiesą sakant, jeigu taip ir toliau bus mes galime iš dalies prarasti nakvynes Vilniuje“, – susirūpinusi pridūrė A.Šeikienė.

Abi pašnekovės tikino matančios ir kitą problemą – Senamiestyje yra labai mažai vietų, galinčių sutalpinti ir pamaitinti didelę grupę žmonių. Dėl to dažnai naudojamasi viešbučių maitinimo erdvėmis.

Užimtumas aukštas, nakvynės kaina – nuo 45 eurų

Pasak I.Romanovskienės, trijų žvaigždučių viešbutyje, kiek toliau nuo centro, galima rasti nakvynę dviviečiame kambaryje už 45–60 eurų, o centre brangiau. Keturių žvaigždučių viešbutyje nakvynė dviviečiame kambaryje gali kainuoti 75–120 eurų ir daugiau.

Ji pastebėjo, kad šiuo metu viešbučių užimtumas Vilniuje yra pakankamai aukštas. Jeigu ieškosite nakvynės Vilniuje per užsakymo platformas, matysite, kad užimtumas svyruoja nuo 60 iki 90 proc. priklausomai nuo pasirinktos dienos.

„Amberton Cathedral Square Hotel Vilnius“ generalinis direktorius Dzmitry Rantsevas 15min informavo apie centre esančio viešbučio užimtumą.

„Mūsų užimtumas šiomis dienomis yra 100 proc. t.y. neturime laisvų kambarių. Užimtumo prognozių atskleisti negalime, bet kaip ir visi, tikimės geriausio“, – teigė jis.

Mūsų užimtumas šiomis dienomis yra 100 proc. t.y. neturime laisvų kambarių“, – tikino D.Rantsevas.

Apie šimtaprocentinį viešbučio užimtumą šiuo metu kalbėjo ir viešbučio „Narutis“ svečių aptarnavimo vadybininkas Mantas Valma.

„Šiomis dienomis užimtumas labai didelis, kaip ir kiekvieną gegužę. Keletą pastarųjų dienų – šimtaprocentinis“, – dėstė jis.

Pasak M.Valmos, „Narutyje“ svečiai iš užsienio vasarą sudaro iki 90 proc. visų svečių.

Apie kiek mažesnį, 79 proc. užimtumą šiuo metu, informavo svečių namų „Hotel Tilto“ pardavimų ir rinkodaros vadovė Stela Kasumova. Čia taip pat beveik 90 proc. visų svečių sudaro turistai iš užsienio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:17
00:52
08:29

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką