Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 27d. 20:00

Vilnius nori daugiau lauko kavinių – ir centre, ir prie atokių parkų

Pavasariškas oras Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lauko kavinė Vilniuje

Vilniaus savivaldybė paskelbė konkursą lauko kavinėms įrengti ir eksploatuoti 2018-2022 metais. Siūloma 21 vieta, kai kurios iš jų – kiek neįprastos. Tarkim, prie Pasakų parko, šalia Laisvės pr. Taip pat iš dviejų pusių šalia Vingio parko – prie išėjimo į M.K.Čiurlionio g. bei Birutės g. prie Žvėryno pėsčiųjų tilto. Kavinę pagaliau įrengti tikimasi ir Neries krantinėje prie Verslo trikampio.

Pagal konkurso sąlygas, vieta, kurioje leidžiama įrengti ir eksploatuoti lauko kavinę, suteikiama konkursą laimėjusiam juridiniam asmeniui penkiems vasaros sezonams.

Nuo Senamiesčio iki ežerų pakrančių

O vietos – išties įvairios. Dalis jų yra tikrai patraukliose sostinės Centro ir Senamiesčio dalyse, tarkim, siūloma įrengti dvi kavines Rotušės aikštėje, Pilies ir Bokšto g. sankirtoje ties Pilies g. 42, L.Stuokos-Gucevičiaus g. ties 3 pastatu, skvere tarp Pylimo, Raugyklos ir Šv. Stepono g., Vokiečių g. ties 12 namu, Gedimino pr. ties V.Kudirkos a.

Tačiau dėl kai kurių vietų kyla klausimų, ar jose atsiras norinčių pasėdėti, išgerti kavos ar dar ko nors. Viena iš tokių vietų – Laisvės prospekte tarp Lazdynų ir Karoliniškių. Čia, ties įėjimu į Pasakų parką, yra erdvės lauko kavinei, tik ar žmonių srautai tokie, jog bus kam prisėsti kavinėje?

Lauko kavinėms siūlomos ir vietos prie vandens – ties Neries g. 9 Žirmūnuose, prie Balsio ar Tapelių ežerų. Šis konkursas yra ir dar viena viltis pagaliau turėti lauko kavinę A.Goštauto g. prie Verslo trikampio. Čia ją įrengti žadėta jau senokai, sutvarkius krantinę, tačiau vis dar jos nėra.

Ieškoma vietų ne tik centre

Vilniaus savivaldybės Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Rūta Matonienė tvirtina, kad jau prieš dvejus metus peržiūrėjus lauko kavinių konkursui nustatytų vietų sąrašą buvo nuspręsta ieškoti kuo daugiau naujų vietų. Ir lauko kavines įrengti ne tik miesto centre, bet ir miegamuosiuose daugiabučių rajonuose ar arčiau jų.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lauko kavinės Vilniuje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lauko kavinės Vilniuje

„Ten, kur gyventojai galėtų gauti daugiau ir įvairesnių paslaugų nevažiuodami į miesto centrą. Į konkursinių vietų sąrašus pateko ir kažkada anksčiau buvusios populiarios kavinių vietos, pvz.: prie Neries upės Žirmūnuose ir Antakalnyje, prie Balžio ežero ir Žaliųjų Ežerų, prie Vingio parko ir pan. Pagrindinis vietų parinkimo kriterijus – miestelėnų traukos objektai – paplūdimiai, parkai, kitos poilsio zonos“, – teigė R.Matonienė.

Į konkursinių vietų sąrašus pateko ir kažkada anksčiau buvusios populiarios kavinių vietos, pvz.: prie Neries upės Žirmūnuose ir Antakalnyje, prie Balžio ežero ir Žaliųjų Ežerų, prie Vingio parko ir pan., – teigė R.Matonienė.

Anot R.Matonienės, Miesto plėtros departamentas kartu su Turto departamentu ir toliau ieško naujų, įdomių vietų, lauko kavinėms įrengti kitų metų konkursui, atsižvelgiant į įgyvendinamas miesto parkų, skverų ir kitų viešųjų erdvių tvarkymo programas bei miestui aktualių renginių vietas.

Pasiūlymų dėl lauko kavinių vietų viešosiose miesto erdvėse laukiama ir iš pačių bendrovių, vykdančių tokią veiklą

„Rotušės aikštėje ir prieigose yra nustatytos 3 vietos lauko kavinėms įrengti. Nauji konkursai įrengti lauko kavines konkrečiose vietose skelbiami Vilniaus miesto savivaldybės Lauko kavinių konkursų vykdymo komisijos sprendimu, įvertinus sutarčių terminus ir kitas aplinkybes. Lauko kavinių įrengimo ir eksploatavimo sutartis administruoja Turto departamento Licencijavimo ir leidimų skyrius“, – patikslino R.Matonienė.

Jeigu konkursas įvyks, Vilniuje jau kitąmet turėtų atsirasti 21 nauja lauko kavinė. Dokumentus norintys dalyvauti konkurse turi pateikti iki spalio 20 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką