Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visuomenininkai protestavo dėl vykdomų statybų ant Vilniaus Išganytojo kalvos

Protesto akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Protesto akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Minint Tarptautinę paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos dieną, paveldosaugininkai išreiškė susirūpinimą dėl buvusio Vilniaus misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios ansamblio likimo. Šiuo metu čia nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Misionierių namai“ plėtoja projektą „Misionierių sodai“, kuris ir papiktino visuomenininkus.

Visuomenininkai išreiškė susirūpinimą dėl Buvusio Vilniaus misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios ansamblio likimo.

„Šis ansamblis yra viena svarbiausių Vilniaus tapatybei objektų, matomas nuo daugelio senamiesčio ir kitų Vilniaus vietų, reprezentuojantis neprilygstamą Vilniaus baroką. Nugriovus buvusios ligoninės pastatus, istorinių Misionierių sodų vietoje pradėtos modernių daugiabučių statybos. Jos legalizuotos leidus kultūros paveldo institucijoms. Nepaisant to, kad nauji pastatai pakeis istorinį kraštovaizdį“, – teigiama kvietime į renginį, kuriame kviesta išsaugoti Vilniaus Misionierių ansamblį.

Valstybinė kultūros paveldo komisija yra išreiškusi susirūpinimą, kad vykdant statybos darbus buvusio Vilniaus misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios teritorijoje, buvo galimai pažeista vertingoji savybė – reljefas su Vilnios slėnio terasų šlaitais, nukasus Išganytojo kalvos dalį.

„Lietuva, 2002 m. ratifikavusi Europos kraštovaizdžio konvenciją, įsipareigojo siekti subalansuotos plėtros, grindžiamos socialinių reikmių, ekonominės veiklos ir aplinkos santykių pusiausvyra ir darna. Praktika rodo, kad kultūrinio kraštovaizdžio išsaugojimo svarba dažnai pamirštama, prioritetą teikiant ekonominiais sumetimais grįstai plėtrai. Remiantis panašiais principais plėtra vykdoma ir kitose saugomose vietovėse“, – rašoma Komisijos komentare.

Šiuo metu Subačiaus gatvėje statomas daugiabučių kompleksas su požemine aikštele automobiliams. Statybos prasidėjo šių metų sausį, o numatoma jų pabaiga – 2019 metų pabaiga.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką