Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 9d. 09:01

VU bendrabučių nebaigusi atnaujinti įmonė iš viešųjų pirkimų išlėkė trejiems metams

Renovuojami studentų bendrabučiai Saulėtekyje
Šarūnės Janušonytės/15min nuotr. / Renovuojami studentų bendrabučiai Saulėtekyje

Vilniaus universiteto (VU) bendrabučius dar prieš metus turėjusi baigti renovuoti įmonė „Jonas“ ne tik nebaigė darbų, bet ir prarado galimybę trejus metus dalyvauti viešuosiuose pirkimuose. Tačiau tarp darbams pabaigti pasamdytų rangovų atsirado ir kita „Jono“ akcininko įmonė. Pastarasis tvirtina, jog įmonė pažeidimų nepadarė ir ketina kreiptis į teismą.

Rugpjūtį Jono Jokubausko įmonė „Jonas“ buvo įtraukta į Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nepatikimų tiekėjų sąrašą. Ji dar 2014 metais buvo laimėjusi 4,29 mln. eurų vertės užsakymą renovuoti VU bendrabučius Saulėtekyje, tačiau nesugebėjo laiku atlikti darbų.

„Tiekėjas įsipareigojimų ne tik nevykdė laiku, bet ir darbai buvo atliekami nekokybiškai. Visų detalių tarnyba nežino, bet atrodo, kad „Jonas“ neatsiskaitydavo su subrangovais ir išėjo taip, kad negalėjo nei užsakyti medžiagų, nei turėjo apyvartinių lėšų. O universitetui grėsė finansavimo praradimas iš „Jessica“ programos, nes darbai buvo nepabaigiami“, – komentavo VPT Projektų administravimo ir ekspertinio vertinimo skyriaus vedėja Jovita Petkuvienė.

Šarūnės Janušonytės/15min nuotr./Renovuojami studentų bendrabučiai Saulėtekyje
Šarūnės Janušonytės/15min nuotr./Renovuojami studentų bendrabučiai Saulėtekyje

Į Viešųjų pirkimų tarnybos nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukiami esmines sutarties sąlygas pažeidę tiekėjai. Jie taip pat netenka galimybės dalyvauti viešuosiuose pirkimuose trejus metus.

Nuo šių metų pradžios pradėtame sudarinėti sąraše šiuo metu yra 7 bendrovės.

Atnaujinimas vėluos daugiau nei metus

Dar vasarą universiteto atstovai 15min pasakojo, kad „Jonas“ iš tiesų bendrabučiuose nedirbo: pasitelkė kitus subrangovus ir daliai jų už atliktus darbus nebuvo sumokėta visa suma, kilo konfliktų.

Dabar VU atstovai tvirtina, kad sutartys nutrauktos dėl vėlavimo, tačiau detalių neatskleidžia.

„Keturios iš penkių sutarčių su buvusiu rangovu yra nutrauktos dėl laiku neįvykdytų įsipareigojimų. Už atliktus darbus įmonei „Jonas” yra išmokėta 1,42 mln. eurų. Dėl galutinės sumos vyksta teisiniai procesai. O įtraukimu į VPT nepatikimų tiekėjų sąrašą siekiame apsaugoti kitas galimas perkančiąsias organizacijas“, – 15min sakė VU ryšių su visuomene specialistas Ervinas Spūdys.

Šarūnės Janušonytės/15min nuotr./Renovuojami studentų bendrabučiai Saulėtekyje
Šarūnės Janušonytės/15min nuotr./Renovuojami studentų bendrabučiai Saulėtekyje

„Jonas“ iki 2015 metų rugsėjo pabaigos turėjo atnaujinti penkis universiteto bendrabučius Saulėtekio alėjoje ir Didlaukio gatvėje.

Rangovei to nesugebėjus padaryti, VU suskubo ieškoti kitų rangovų, kurie baigtų pradėtus darbus.

Baigti atnaujinti bendrabučius planuojama iki žiemos, taigi darbai užtruks metais ilgiau, nei planuota. Bendra projekto vertė turėtų siekti 4,29 mln. eurų.

Vėl pasamdė „Joną“

Naujai pasamdytiems rangovams universitetas už darbus sumokės 2,58 mln. eurų. Didžiausias užsakymas teko Kauno statybų bendrovei „Rofolis“, kuri du bendrabučius tvarkys už 1,21 mln. eurų. Dar po vieną bendrabutį Saulėtekio alėjoje atnaujins Vilniaus statybų bendrovė „Versina“ ir Panevėžio statybų bendrovė „Kriautė“ – atitinkamai už 730 tūkst. eurų ir 643,7 tūkst. eurų.

„Rugpjūčio pabaigoje sudarytos sutartys su naujais rangovais renovacijos darbams – bendrabučių apšiltinimo akmens vata ir faktūrinio tinko dėjimo – pabaigti. Darbai vyksta išties sparčiai ir tikimės, jog bendrabučiai bus apšiltinti iki pirmųjų šalčių“, – sakė E.Spūdys.

Anot jo, užsakymą praradęs „Jonas“ šiuo metu teisme bando užginčyti VU sprendimą nutraukti sutartį.

Tiesa, visiškai iš projekto bendrovė nedingo. Darbus bendrabutyje Saulėtekio al. 4 baigsianti „Kriautė“ subrangai pasitelkė „Jono“ savininkui Jonui Jokūbauskui priklausančią bendrovę „Jono statyba“. Nurodoma, kad pastaroji objekte atliks darbų už 60 tūkst. eurų.

„Jono statybą“ kaip subrangovę buvo pasitelkęs ir darbų bendrabučiuose nebaigęs „Jonas“.

Šarūnės Janušonytės/15min nuotr./Renovuojami studentų bendrabučiai Saulėtekyje
Šarūnės Janušonytės/15min nuotr./Renovuojami studentų bendrabučiai Saulėtekyje

VPT vadovė Diana Vilytė teigė, kad praktika, kai konkursą laimėjusi įmonė pasitelkia savo antrinę įmonę, normali.

„Jei įmonė neturi kvalifikacijos atlikti vienų ar kitų darbų, ji telkiasi subrangovus. Dažnai į subrangą telkiasi savus, praktikoje tokių dalykų yra ir teisiškai nėra kaip sureguliuoti“, – sakė ji.

Jaučiasi nekaltas

Įmonių vadovas Jonas Jokūbauskas tvirtina dėl VPT ir VU veiksmų planuojantis kreiptis į teismą, nes pažeidimų rangovės esą nepadarė.

„Mes jau ėmėmės veiksmų, ruošiame medžiagą ir teiksime teismui, nes ten yra netikslūs duomenys. Jie truputį paskubėjo, mes nieko nepažeidėme .Sutartį nutraukė neteisėtai, tas dalykas irgi bus išspręstas“, – tvirtino J.Jokūbauskas.

Anot jo, universitetas neteisingai įvertino apie 1 mln. eurų vertės įmonės atliktus darbus.

J.Jokūbausko teigimu, rangovė nevėlavo atlikti darbų ir juos atliko.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Jonas Jokūbauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Jonas Jokūbauskas

Ne pirmas nesutarimas

J.Jokūbausko valdomos įmonės į panašias situacijas patenka jau ne pirmą kartą: dėl įvairių nesutarimų ir neišmokėtų pinigų joms ne kartą teko bylinėtis teisme.

Kone aktyviausiai šiuo metu su „Jonu“ ir „Jono statyba“ kovoja nuostolių patyrusi pastolių nuomos įmonė „Layher Baltic“, kurios pastoliai naudojami bendrabučių atnaujinimo darbams atlikti.

Anot tiekėjos, įmonės neatsiskaito už pastolių nuomą ir jų naudojimą, nors statybininkai ant pastolių darbą pradėjo jau beveik prieš metus.

Nors teismai pripažino, kad J. Jokūbausko įmonė pastoliais naudojasi neteisėtai ir uždraudė jais naudotis, tačiau, statybininkai ir toliau dirbo ant pastolių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką