Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 vasario 13d. 12:46

15min žurnalistai pelnė tris apdovanojimus už Europos Sąjungos investicijų analizę

Ernestas Naprys ir Marius Jokūbaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Ernestas Naprys (kairėje) ir Marius Jokūbaitis
Ketvirtadienį Vilniuje Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvykusioje konkurso „Europos Sąjungos investicijų efektyvumas Lietuvos ekonomikai ir visuomenei“ apdovanojimų ceremonijoje didžiausio įvertinimo sulaukė 15min. 15min Tyrimų skyriaus žurnalistas Ernestas Naprys paskelbtas geriausiu metų žurnalistu bei apdovanotas už geriausią metų straipsnį, o 15min Verslo skyriaus redaktorius Marius Jokūbaitis pelnė paskatinamąją premiją už investicijų temai skirtas publikacijas.

Ketvirtadienį trečią kartą apdovanoti Europos Sąjungos investicijų efektyvumą Lietuvoje profesionaliausiai tyrinėjantys žurnalistai, redaktoriai bei komentatoriai.

Laureatus apdovanojo vertinimo komisijos pirmininkas Rytas Staselis bei finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

„Metų žurnalistas“ buvo išrinktas beveik iš 40 paraiškų teikėjų. Metų žurnalistu paskelbtas 15min Tyrimų skyriaus žurnalistas Ernestas Naprys.

„Metų straipsnis“ buvo išrinktas iš 39 konkursui pateiktų paraiškų. Šioje kategorijoje pirmoji vieta atiteko Ernestui Napriui iš naujienų portalo 15min. Jo darbas –„Skamba lyg amžiaus afera: iš šiukšlių rūšiuojame kurą, o tada viską išverčiame sąvartyne“.

E.Naprys šiame konkurse įvertinamas jau trečius metus iš eilės. Pernai jis taip pat buvo pripažintas geriausiu žurnalistu bei nugalėjo metų straipsnio kategorijoje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ernestas Naprys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ernestas Naprys

„Metų interviu“ išrinktas iš 8 konkursui pateiktų darbų. Nugalėjo Justinas Gapšys iš naujienų portalo „vz.lt. Jo darbas –„Startuolių laukia 100 mln. Eur investicijų“.

„Metų TV laida/reportažas“ buvo išrinktas iš 7 konkursui pateiktų videoreportažų. Šioje kategorijoje nugalėjo Rita Miliūtė ir jos komanda iš „Laisvės TV“. Jos videoreportažas – „Kam Lietuvoje reikėjo Suomijos neįperkamo Gamma peilio?“.

„Metų tema“ išrinkta iš 9 konkursui pateiktų paraiškų. Nugalėjo Arvydo Jockaus iš naujienų portalo „Alfa“ darbas – „Vidurio Vakarų Lietuva ES paramos gaus daugiau, o Vilnius turės išlaikyti atsilikusią Graikiją“.

„Metų žiniasklaidos priemone“ paskelbtos „Telšių žinios“ dėl išskirtinio aktyvumo ir gilinimosi į tematiką.

Dvi paskatinamosios premijos skirtos už dėmesį tematikai. Pirmoji atiteko 15min Verslo skyriaus redaktoriui Mariui Jokūbaičiui. Įvertinti jo darbai „Šiukšlių deginimo gamykla dar nepastatyta, bet premijomis jau lyja“, „100 mln. litų valstybei kainavusi gėdinga saugyklų istorija baigsis metalo lauže“ ir kt.

Antroji paskatinamoji premija už dėmesį tematikai skirta LNK Žiniose dirbančiam žurnalistui Gedui Salygai už „Lietuvos ryto TV“ rengtus reportažus: „Stringa vienas svarbiausių energetikos projektų – gresia prarasti ES milijonus“.

Darbus vertino žiniasklaidos ir investicijų profesionalų komisija: Rytas Staselis, Vilija Butkuvienė, Ginas Dabašinskas, Rūta Dapkutė-Stankevičienė, Brigita Sabaliauskaitė ir Aistė Žilinskienė.

Premijoms darbai ir autoriai išrinkti vadovaujantis keturiais kriterijais – turinio aktualumas auditorijai, objektyvumas, kūrybiškumas, informacijos šaltinių įvairovė ir originalumas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Konkurso „Europos Sąjungos investicijų efektyvumas Lietuvos ekonomikai ir visuomenei“ apdovanojimai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Konkurso „Europos Sąjungos investicijų efektyvumas Lietuvos ekonomikai ir visuomenei“ apdovanojimai

Šio kūrybinio konkurso tikslas – skatinti žurnalistus ir tinklaraštininkus įsitraukti į ES struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje panaudojimo efektyvumo analizę bei skatinti diskusijas apie ES lėšomis įgyvendinamus socialinius ir ekonominius pokyčius.

Jau tradiciniu tapusį konkursą inicijuoja ir rengia Finansų ministerija.

Šiemet konkurse sulaukta 133 darbų. Jame dalyvavo beveik 40 žurnalistų iš 23 skirtingų žiniasklaidos priemonių – 16 naujienų portalų, 4 televizijų, 8 regioninių laikraščių, viena naujienų agentūra, viena radijo stotis, du tinklaraščiai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką