Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 30d. 17:21

30 faktų apie 30 metų švenčiančią radijo stotį M-1

Pirmas Lietuvoje radijas ant ratų „Skybox“
M-1 nuotr. / Pirmas Lietuvoje Radijas ant ratų „Skybox“

Jau rytoj gruodžio 31 dieną radijo stotis M-1 švęs 30 metų gimtadienį. Prieš tris dešimtečius prasidėjusi radijo stoties M-1 kelionė FM bangomis sėkmingai tęsiasi ir šiandien – sunku būtų atrasti lietuvį, kuris, paklaustas kas yra M-1, nepasakytų, jog tai – pirmoji komercinė radijo stotis Lietuvoje. Pasitinkant neeilinę šventę paruošėme 30 įdomių faktų apie 30 M-1 metų:

1. Radijo stotis M-1 programą pradėjo transliuoti prieš 30 metų, 1989 m. gruodžio 31 dieną 19:00 val. iš studijos Vilniuje, Spaudos Rūmuose. Tuo metu užsienietiška muzika buvo mažai kam prieinama.

2. Radijo stoties M-1 ilgametis vadovas ir vienas iš įkūrėjų Hubertas Grušnys tragiškai žuvo 2006 m. spalio 21 d.

3. Po Huberto mirties M-1 vairą perėmė ir iki šiol sėkmingai M-1 vadovauja Rūta Grušnienė.

4. Radijo stoties pavadinimas reiškia M – muzika ir 1 – pirmasis kanalas.

5. M-1 vis dar yra Nr. 1. Darbo metu kiekvieną minutę M-1 klausosi vidutiniškai 80 000 žmonių, o kiekvieną savaitę M-1 įsijungia 39,16% 16-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų (Kantar, 2019 Vasara – Ruduo).

M-1 nuotr./Lipdukų akcija „Aš myliu M-1“
M-1 nuotr./Lipdukų akcija „Aš myliu M-1“

6. 1995 m. Vilniuje, Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų, įvyko pirmoji lipdukų „Aš myliu M-1” akcija. Visi norintys galėjo ant savo automobilio užsiklijuoti tokį lipduką. Vėliau tokios akcijos buvo kartojamos ir Lietuvos keliais važinėjo tūkstančiai automobilių su M-1 lipdukais.

7. 1995 metais M-1 organizavo labai daug dėmesio sulaukusį konkursą, kurio metu laidų vedėjai skambindavo bet kokiu telefono numeriu. Atsiliepti reikėjo sakant „Aš myliu M-1”. Konkursą laimėjo kirpėja iš Klaipėdos, jai atiteko 6000 litų.

8. M-1 per metus išdalina apie 4000 prizų. Šiais metais M-1 dovanojo keliones, televizorius, šaldytuvus, garso kolonėles, išmaniuosius laikrodžius, namų apyvokos reikmenis, prekybos centrų čekius, bilietus į renginius, laisvalaikį su laidų vedėjais, įvairias pramogas. Labiausiai klausytojų vertinami prizai yra radijo stoties atributika ir maisto produktai.

M-1 nuotr./Laiškai – „Svajonių butas“
M-1 nuotr./Laiškai – „Svajonių butas“

9. Didžiausias M-1 įsteigtas prizas buvo raktai nuo visiškai įrengto buto Vilniuje. 1999 m. norintys laimėti butą negalėjo niekaip kitaip registruotis į žaidimą, kaip tik siųsti laiškus paštu. M-1 biurą užplūdo laiškai. Tuo metu populiarus dainininkas Scooter savo koncerto Vilniuje metu iš daugiau nei 180 000 dalyvių išrinko laimėjotą.

10. Šiuo metu M-1 turi 13 laidų vedėjų – Mindaugas Stasiulis, Saulius Žvirgždas, Gintas Vaičikauskas, Gabrielė Tetenskaitė, Skaiva Jasevičiūtė, Silva Rindzevičiūtė, Ieva Stasiulevičiūtė, Mantas Bružas, Paulius Vaitiekūnas, Ričardas Mikavičius, Andrius Daunys, Tomas Jazdauskas ir Evaldas Mikalauskas. Muziką atrenka ir planuoja muzikos redaktorius – Rimas Mauricas. Taip, tas pats, kuris ruošia Sporto žinias.

11. Per 30 metų M-1 laidas vedė Algis Ramanauskas, Andrius Mamontovas, Martynas Starkus, Arūnas Storpirštis, Nemira Pumprickaitė, Arūnas Valinskas, Giedrius Masalskis, Ignas Jonynas, Asta Stašaitytė, Livija Gradauskienė, Tomas Ališauskas, Marijus Berenis, Haroldas Mackevičius, Eidvydas Stankevičius, Violeta Tarasovienė, Aistis Mickevičius, M-1 žinių tarnyboje dirbo Rita Miliūtė, Gytis Oganauskas, Edmundas Jakilaitis, Vytaras Radzevičius, Saulenis Pociūnas, Rasa Tapinienė, Viktoras Jakovlevas.

12. M-1 programų prodiuseris Gintas Vaičikauskas yra šiuo metu ilgiausiai M-1 eteryje dirbantis laidų vedėjas – jau 16 metų. Nuo jo neatsilieka tik mėnesiu vėliau pradėjęs Mindaugas Stasiulis, Skaiva Jasevičiūtė dirba 15 metų.

13. Pirmoji daina, nuskambėjusi M-1 eteryje – Queen „Radio Ga Ga“. Tuo metu ji buvo topų viršūnėse. Jau tapo 30 metų tradicija kiekvienais metais gruodžio 31 d. 19 val., per M-1 gimtadienį, transliuoti Queen „Radio Ga Ga“. Tai daina, kuri iki dabar M-1 kolektyvui ir visiems ištikimiems klausytojams simbolizuoja laisvę ir nepriklausomybę.

14. M-1 Top 40 yra ilgiausiai transliuojama M-1 laida. Pirmasis jos vedėjas buvo Hubertas Grušnys. Pirmasis Top’as buvo sudarytas, skaičiuojant klausytojų balsus, kuriuos jie siuntė paštu. M-1 gaudavo šimtus laiškų.

„Makroconcert“ nuotr./Grupė „Roxette“
„Makroconcert“ nuotr./Grupė „Roxette“

15. Pirmoji daina, tapusi M-1 TOP’o Nr. 1, buvo Roxette „The Look“. Ilgiausiai Top’e išbuvusi daina buvo Wet Wet Wet „Love is all around you“, išsilaikiusi net 80 savaičių. Šiuo metu M-1 TOP 40 Nr. 1. yra Medusa feat. Becky Hill & Goodboys „Lose control“.

16. Iš pradžių M-1 transliavo tik užsienietišką muziką, lietuviškai muzikai buvo skirta savaitgalio laida „Lietuviški decibelai“. Tik nuo 1997 m. vasaros M-1 įtraukė lietuviškas dainas į kasdieninį grojaraštį. Pirmoji lietuviška daina, nuskambėjusi kasdieniniame M-1 eteryje buvo Hiperbolės „Vasara“.

17. 2007 m. M-1 eteryje buvo sukurti legendiniai personažai Saulėns ir pensininkas Vydas. Juos kūrė M-1 laidų vedėjai Mindaugas Stasiulis ir Aistis Mickevičius. Šiuo metu Vydas gyvena su turtinga moterimi, o Saulėns yra emigravęs į Angliją.

18. Kiekvienais metais M-1 sukuria vasaros dainą ir dainą, skirtą Kalėdoms. 2008 m. buvo sukurta grupė “Čiulpuonėliai“, kurie perdainuodavo populiariausias dainas. Pagrindiniai grupės vokalistai buvo Saulėns ir pensininkas Vydas.

19. 2007 metų rinkimų išvakarėse M-1 įkūrė „Radijo partiją“. Į tik radijo eteryje gyvavusią partiją, kuri neturėjo nieko bendro su politika, per mėnesį įstojo daugiau nei 10 000 klausytojų, kurie Seimo rinkimuose palaikė “kandidatus“ į Seimo narius vadybininką Žilviną, pensininką Vydą ir Saulėną.

20. 1996 m. į Lietuvą atvažiavo didžiausias radijas ant ratų – 11 tonų sveriantis M-1 Skybox, neatsiejamas M-1 renginių simbolis. Per dešimt metų Skybox‘as po kelis kartus aplankė visus Lietuvos miestus ir miestelius.

M-1 nuotr./Nacionalinė vyrų diena „Purvaspirdis“
M-1 nuotr./Nacionalinė vyrų diena „Purvaspirdis“

21. 2011 m. M-1 inicijavo Nacionalinės vyrų dienos šventimą. Iki šiol kiekvienais metais gegužės pabaigoje M-1 organizuoja Vyrų dienos atrakcijas. Vyrai plaukė Nerimi su pripučiamomis moterimis „Barakudoje“, žaidė futbolą purve „Purvaspirdyje“, kovojo „Aligatoriuose“, bandė ištirpdyti ledinių moterų širdis „Radijatoriuose“.

22. Dešimtmečio proga 1999 m. M-1 pristatė didžiulio atgarsio ir susidomėjimo sulaukusią televizijos reklamą, kurioje amerikiečių modelis Simba prakalbo lietuviškai, bet... vyro balsu, o ekrane buvo rodomos beveik vien tik jos lūpos.

23. Dvidešimtmečio proga 2009 m. M-1 išleido knygą, kurioje buvę ir tuo metu dirbę darbuotojai papasakojo linksmus ir nelabai linksmus epizodus iš radijo gyvenimo.

24. Dvidešimtpenkmečio proga 2014 m. M-1 sukūrė pirmąjį Lietuvoje radijo kvapą „M-1 Nr.1“.

M-1 nuotr./Didžiosios plaukynės
M-1 nuotr./Didžiosios plaukynės

25. 1996 m. įvyko precedentų Lietuvoje neturėjęs renginys „Didžiosios lenktynės“, kuriame kartu susibūrė Lietuvos muzikantai, aktoriai, dainininkai ir šou pasaulio žmonės. Jie dvi dienas su kuo įdomesnėmis „transporto priemonėmis“ važiavo per Lietuvą iš Vilniaus į Palangą, kur surengė finalinį koncertą.

26. 1997 m. pirmą kartą įvyko „Didysis Lovų slalomas“. Jo metu M-1 klausytojų komandos varžėsi, kuri greičiau pasieks finišą, nešdami savo komandos narius lovose ir bėgdami Gedimino prospektu.

27. 1996 m. vasario 14 d. proga M-1 surengtas „Ilgiausio bučinio konkursas“ tęsėsi iki vasario 17 d. Laimėtojai bučiavosi 51 valandą.

28. Radijo stotį M-1 kasdien pasiekia virš 1 000 klausytojų laiškų.

29. 1995 m., naudojant GPS įrenginius, pradėtas transliuoti absoliučiai tikslaus laiko signalas. Ir iki šiol M-1 „pypsiukai“ valandos viršūnėje reiškia visiškai tikslų laiką.

30. 2019 gruodžio 31 d. 19:00 M-1 klausytojams padovanos mėlynai – M-1 spalva šviečiantį aukščiausią pastatą Lietuvoje – Vilniaus televizijos bokštą, kuris bus matomas visus ateinančius metus iš bet kurios sostinės vietos.

Temos: 1 „M-1“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką