Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 20d. 11:04

„Eesti Meedia“ tinkamai įgyvendino įpareigojimus, skelbia Konkurencijos taryba

Konkurencijos taryba pristatė praėjusių metų veiklos rezultatus
Mato Miežonio / 15min nuotr. / Konkurencijos taryba pristatė praėjusių metų veiklos rezultatus

Estijos žiniasklaidos grupė „Eesti Meedia“ tinkamai įgyvendino  įpareigojimus nesusijusiai įmonei perleisti dalį jos valdytų portalų, paskelbė Konkurencijos taryba.

Taryba bendrovei „Eesti Meedia“ 2016 metų gegužę neleido įsigyti 100 proc. bendrovės „AllePal“ akcijų ir įpareigojo per 3 mėnesius atkurti ankstesnę padėtį arba pašalinti dėl sandorio kilusius konkurencijos apribojimus Lietuvos klasifikuotų nekilnojamojo turto ir automobilių interneto skelbimų rinkoje.

Taryba pirmadienį pripažino, kad „Eesti Meedia“ tinkamai įgyvendino įpareigojimus – dalį turėtų interneto svetainių – autogidas.lt, domoplius.lt ir plius.lt – ji perleido su ja nesusijusiai bendrovei „Vertikali medija“.

Pranešti apie „AllePal“ įsigijimo sandorį taryba bendrovę „Eesti Meedia“ įpareigojo 2015 metų liepą. Bendrovė apie jį nebuvo pranešusi.

Minėtus portalus „Eesti Meedia“ pardavė 2016 metų balandžio pabaigoje, likus 10 dienų iki tarybos nutarimo. Apie sandorį buvo informuota taryba, tačiau motyvuodama laiko stoka, ji šios aplinkybės nevertino.

Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotojas Elonas Šatas sako, jog taryba nebegalėjo pratęsti sandorio nagrinėjimo termino.

„Mes išnagrinėjome jų prašymą ir matėme, kad yra problema, nes portalai buvo atsidūrę vienose rankose. Žinodami mūsų preliminarias išvadas, jie („Eesti Meedia“ – BNS) pateikė savo nuomonę, kad nebus problemos, o tarybos posėdyje pasakė mums naujieną, kad portalai nebėra vienose rankose, dalis jų parduota nesusijusiems asmenims. Tai vyko likus kelioms dienoms iki mūsų sprendimo priėmimo termino ir mes sakėme, kad per likusį laiką negalime įvertinti, ar asmenys susiję, ar nesusiję, todėl įpareigojimas atstatyti ankstesnę padėtį iš mūsų pusės lieka. Jie tuomet tą sprendimą skundė teismui“, – BNS aiškino E.Šatas.

„Jei nebūtume priėmę sprendimo, tai būtų kaip leidimas be jokių įpareigojimų“, – pridūrė jis.

Anot E.Šato, taryba iki šiol tikrino, ar skelbimų portalai iš tiesų buvo perleisti nesusijusiems asmenims.

„Visais įmanomais būdais patikrinom tuos asmenis ir neradom jokių sąsajų. Tikrinome savo iniciatyva, nes turėjome įsitikinti, kad jie tuos portalus perleido nesusijusiems asmenims. (...) Procesas vyko ilgai, nes teko tikrinti įmones, kurios nėra mūsų jurisdikcijoje“, – pasakojo E.Šatas.

„Eesti Meedia“ ir Konkurencijos tarybos ginčas nagrinėjamas ir teismuose – Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas šių metų kovą bylą grąžino Vilniaus apygardos administraciniam teismui nagrinėti iš naujo, jo posėdis numatytas spalio 2 dieną.

E.Šato teigimu, po pirmadienio tarybos sprendimo bylos nagrinėjimas turėtų baigtis taikiai.

„Eesti Meedia“ Lietuvoje valdo interneto platformas 15min.lt, scanpix.lt, skelbiu.lt, aruodas.lt, ntzemelapis.lt, cvbankas.lt, autoplius.lt, kainos.lt, naujienų agentūrą BNS.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką