TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Interneto higiena: kaip elgiasi didieji pasaulio portalai?

Naujienų portalai
Vida Press nuotr. / Naujienų portalai
Šaltinis: 15min
6
A A

Nuo pirmadienio portale 15min nebeliko anoniminių komentarų. Juos gali rašyti tik registruoti vartotojai, prašoma, kad jie pateiktų savo vardą ir pavardę. O kaip į šį reiškinį žvelgia naujienų portalai iš viso pasaulio? Didžiųjų pasaulio portalų apžvalga rodo, kad jų taikoma praktika labai skiriasi. Dažniausiai registracija yra būtina, bet ji gali būti ir netikru vardu.

Portalas 15min aiškinosi, ar neregistruoto komentavimo galimybė egzistuoja dešimtyje didžiausių pasaulio žiniasklaidos portalų. Paaiškėjo, kad tik vienas iš jų galimybės komentuoti nesuteikia išvis, vienas leidžia komentuoti tik kai kuriuos straipsnius, du leidžia komentuoti tik prisijungus per „Facebook“ su tikru vardu ir pavarde, 5 leidžia komentuoti tik registruotiems vartotojams ir tik 1 leidžia anoniminius komentarus.

Didžiausių portalų sąrašas sudarytas remiantis interneto svetainių populiarumą apskaičiuojančio puslapio Alexa.com duomenimis.

VIDEO: „Interneto higiena“: pirmoji produktų linija interneto vartotojams Nenaudoti

CNN – jokių komentarų. Populiariausias pasaulyje internetinis naujienų puslapis galimybės komentuoti savo vartotojams apskritai nesuteikia.

„NY Times“ – leidžia komentuoti visiems užsiregistravusiems komentatoriams, galima registruotis ir netikru vardu. Šis internetinis naujienų puslapis suteikia galimybę komentuoti vartotojams, prisijungusiems per „Facebook“ arba „Google“ paskyras arba susikūrusiems savo paskyras „NY Times“ puslapyje. Tiesa, registruotis galima kokiu norima slapyvardžiu, kas užtikrina didelį anonimiškumą. Prie daugelio straipsnių pirmame puslapyje esama maždaug po 50–200 komentarų.

„Huffington Post“ leidžia komentuoti komentatoriams, prisijungusiems per „Facebook“. Iki 2014 m. pradžios šio puslapio komentarų skiltis buvo atvira visiems, įskaitant neregistruotus komentatorius, tačiau tada portalas šią funkciją panaikino.

Pasak portalo įkūrėjos Ariannos Huffington, „išraiškos laisvė turi būti suteikta žmonės, pasiruošusiems atsakyti už savo žodžius ir nesislapstyti už anonimiškumo“. Komentarų skaičius pirmojo puslapio naujienose dažniausiai siekia 20–70, kai kur viršija šimtą.

„Guardian“ leidžia komentuoti visiems užsiregistravusiems komentatoriams, galima registruotis ir netikru vardu. Populiariausias Jungtinės Karalystės naujienų portalas reikalauja registracijos, tačiau registruotis galima bet kokiu slapyvardžiu, kas užtikrina didelį anonimiškumą. Pirmojo puslapio naujienose neretai galima rasti tūkstančius komentarų.

„Yahoo News“ leidžia komentuoti tik prisijungusiems „Yahoo“ vartotojams, bet galima registruotis bet kokiu vardu. Norintys palikti komentarą „Yahoo News“ puslapyje vartotojai turi prisijungti naudodami „Yahoo“ pašto paskyrą. Tiesa, registruotis galima kokiu norima slapyvardžiu, kas užtikrina didelį anonimiškumą. Komentarų skaičius pirmojo puslapio naujienose svyruoja nuo 10 iki daugiau nei 300 su politika susijusiose naujienose.

123rf nuotr./Interneto komentatorius
123rf nuotr./Interneto komentatorius

„Forbes“ leidžia komentuoti tik prisijungusiems vartotojams. Prie didžiausio specializuoto verslo naujienų puslapio komentarų skilties prisijungti galima susikuriant naują „Forbes“ paskyrą arba panaudojant savo „Facebook“ ar „Gmail“ paskyrą. Komentarų skiltis čia nėra populiari – jų skaičius pirmojo puslapio naujienose siekė vos po kelis komentarus po viena naujiena.

„Fox News“ komentuoti leidžia tik prisijungusiems vartotojams, registruotis galima bet kokiu vardu. Prie „Fox News“ komentarų skilties prisijungti galima susikuriant naują „Fox News““ paskyrą arba panaudojant savo „Facebook“ ar „Gmail“ paskyrą. Tiesa, kuriantis paskyrą galima prisistatyti kokiu norima slapyvardžiu, kas užtikrina didelį anonimiškumą. Komentarų skaičius pirmojo puslapio naujienose siekia kelis šimtus.

„Times of India“ komentuoti leidžia be registracijos. Komentuoti didžiausiame Indijos naujienų puslapyje gali visi, tam tereikia pasinaudoti veikiančiu elektroninio pašto adresu. Komentarų skaičius prie straipsnių siekia nuo dešimčių iki šimtų.

BBC komentuoti leidžia tik kai kuriuose straipsniuose. Antras pagal populiarumą Jungtinės Karalystės naujienų portalas galimybės komentuoti savo vartotojams nesuteikia, išskyrus kai kuriuos pavienius straipsnius. Komentarų skaičius juose siekia nuo dešimčių iki kelių šimtų. Komentuojant būtina registracija.

„USA Today“ komentuoti gali tik per „Facebook“ prisijungę komentatoriai. Komentarų skaičius prie puslapio naujienų svyruoja nuo vos keleto iki maždaug šimto.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką