Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 13d. 08:25

KKR nusitaikė tapti didžiausiu Vokietijos „Axel Springer“ akcininku

Mathiasas Doepfneris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Mathiasas Doepfneris

Vokietijos žiniasklaidos grupė „Axel Springer“ pasirašė susitarimą su JAV investicijų bendrove KKR, kuri pateiks viešą pasiūlymą supirkti „Axel Springer“ akcijas ir sieks tapti jos didžiausiu akcininku.

Dviem bendrovėms pranešus apie vykstančias derybas, laikraščių „Bild“ ir „Die Welt“ leidėjos akcijų kursas praėjusią savaitę smarkiai pakilo.

Pagal susitarimo sąlygas „Kohlberg Kravis Roberts“ (KKR) visiems esamiems „Axel Springer“ investuotojams pasiūlys po 63 eurus už akciją – 31,5 proc. daugiau, palyginti su vidutiniu žiniasklaidos bendrovės akcijų kursu per pastarųjų trijų mėnesių laikotarpį.

KKR taip pat pasiekė susitarimą su dviem dabartiniais didžiausiais „Axel Springer“ akcininkais.

Grupės įkūrėjo našlė Friede Springer ir generalinis direktorius Mathiasas Doepfneris išsaugos turimus atitinkamai 42,6 ir 2,8 proc. akcijų paketus.

Tai reiškia, jog „be Friede Springer sutikimo akcininkų lygmeniu negalės būti priimta jokių sprendimų“, paaiškino grupė ir pridūrė, jog tai užtikrins „valdymo tęstinumą“.

2018 metais „Axel Springer“ įplaukos padidėjo 4,1 proc. iki 3,2 mlrd. eurų, o veiklos pelnas išaugo 4,7 proc. iki 528 mln. eurų.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

01:32
00:14
00:40

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką