Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 6d. 13:45

Lietuvių projektas „Galia nugalėti“ įvertintas prestižiniuose žurnalistikos apdovanojimuose JAV

Iliustracija iš projekto „Galia nugalėti“
Eglės Plytnikaitės iliustr. / Iliustracija iš projekto „Galia nugalėti“

Žurnalistinis multimedijų projektas „Galia nugalėti“ Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo apdovanotas Nacionalinės spaudos fotografų asociacijos (NPPA) prizu.

Lietuvių agentūros „Nanook“ darbas apie parolimpiečius, kuris buvo publikuotas ir portale 15min, multimedijų kategorijoje užėmė antrą vietą sporto skiltyje, kurioje 1-a ir 3-ia vietos atiteko „The New York Times“ projektams.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Galia nugalėti“: Lietuvos parolimpiečių istorijos

Kasmet organizuojamuose Nacionalinės spaudos fotografų asociacijos apdovanojimuose išrenkami geriausi metų fotožurnalistai ir žurnalistų komandos, įgyvendinusios multimedijų projektus svarbiomis temomis. Šiais metais Ohajo valstijoje asociacija įvertino ir lietuvių kurtą darbą „Gali nugalėti“. Tai pirmas toks apdovanojimas atitekęs Lietuvos žurnalistams už multimedijų projektą.

„NPPA apdovanojimas yra didžiulis įvertinimas. O tai, kad prizininkų lentelėje įsitaisėme tarp „The New York Times“ kurtų pasakojimų – stipri motyvacija dirbant su naujais dokumentiniais projektais“, – sakė žurnalistė Berta Tilmantaitė, viena iš projekto „Galia nugalėti“ autorių ir agentūros „Nanook“ bendraįkūrėja.

Multimedijų agentūros „Nanook“ projekte „Galia nugalėti“, kurį kūrė žurnalistai B.Tilmantaitė, Sofija Korf, Karolis Pilypas Liutkevičius ir Mindaugas Drigotas, pasakojamos Lietuvos parolimpiečių istorijos jiems besiruošiant išvykti į 2016 metų Rio de Žaneiro parolimpines žaidynes. Šį darbą sudaro tekstai, iliustracijos, grafiškai apipavidalinti statistikos duomenys bei video pasakojimai.

„Džiaugiames, kad projektas, kurio tikslas buvo supažindinti visuomenę su Lietuvos parolimpiečių gyvenimu bei neįgaliųjų žmonių iššūkiais mūsų šalyje, iki šiol yra matomas ir vertinamas ne tik čia, bet ir užsienyje“, – apie laimėjimą pasakojo K.P.Liutkevičius.

Multimedijų projektus konkurse „Geriausi fotožurnalistikoje“ vertino fotografė ir multimedijų prodiuserė iš Indijos Kainaz Amaria, videografas iš JAV Robas Finchas bei duomenų vizualizacijos inžinierius Juanas Thomassie.

Geriausiu multimedijų projektu išrinktas „The New York Times“ darbas „The Fine Line“, kuriame vizualiai pasakojamos penkių JAV sportininkų istorijos bei grafiškai apipavidalinta jų judesių technika. „The New York Times“, su 10 prizinių vietų, pelnė daugiausia apdovanojimų iš visų žiniasklaidos priemonių, o „The Washington Post“ nugalėjo didelės komandos multimedijų projektų portfolio skiltyje.

Projektas „Galia nugalėti“ vos prieš mėnesį buvo įvertintas „LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2017“ konkurse, kur laimėjo geriausio multimedijų projekto prizą. Šis darbas taip pat pelnė ir geriausio tarptautinio 2016 metų multimedijų žurnalistikos darbo prizą „New Media Writing“ konkurse Didžiojoje Britanijoje bei buvo pripažintas kaip „Geriausias metų sporto vaizdo pasakojimas“ 2016 m. „Metų sportininkų ir žurnalistų apdovanojimuose“.

Projekto „Galia nugalėti“ anonsas

VIDEO: Projekto „Galia nugalėti“ anonsas
Temos: 1 Fotografija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką