Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 28d. 14:55

LRT Taryba pritarė: LRT „Kultūra“ turėtų vadintis LRT „Plius“

Diskusija „LRT Kultūra: ką darom?“
E. Genio/LRT nuotr. / Diskusija „LRT Kultūra: ką darom?“

Antradienį vykusiame LRT Tarybos posėdyje sutarta – LRT „Kultūra“ turėtų vadintis LRT „Plius“. Pavadinimo keitimui pritarė devyni, prieš balsavo du LRT Tarybos nariai. Naujas kanalo pavadinimas bus pradėtas naudoti tuomet, kai bus patvirtintas Lietuvos radijo ir televizijos komisijos.

„Norime gerinti antrojo LRT kanalo turinį, kuriame didžiausias dėmesys būtų skiriamas kultūrai. Tačiau šis kanalas nebetelpa tik po „Kultūros“ pavadinimu, jis savyje talpina daugiau“, – LRT Tarybos posėdyje kalbėjo M.Garbačiauskaitė-Budrienė.

Iki šiol, anot LRT generalinės direktorės, LRT „Kultūros“ kanalas neturėjo nei aiškios koncepcijos, nei pakankamai biudžeto lėšų.

Pasak M.Garbačiauskaitės-Budrienės, komunikacijos ekspertai pritarė tokiam pavadinimui, kuomet su jais buvo surengta uždara diskusija. Šioje diskusijoje dalyvavo Tomas Ramanauskas, Mykolas Katkus, Aurelijus Katkevičius bei Tomas Bartninkas.

Diskusija su LRT žiniasklaidos grupės vartotojais buvo surengta ir LRT.lt naujienų portale. Jo metu paaiškėjo, kad žiūrovai televizijoje pasigenda daugiau informacijos apie pasaulinius mokslo, meno, sporto pasiekimus, taip pat – edukacinio turinio. LRT.lt apklausos dalyvių teigimu, taip pat stinga laidų apie informacines technologijas, psichologiją.

Tačiau vieningos nuomonės apklausos dalyviai dėl LRT „Kultūros“ pavadinimo keitimo neturėjo, jie vieningai sutarė, kad kanale svarbiausias – turinys.

Savo ruožtu LRT Tarybos narė Vilija Targamadzė pastebi, kad tokio tyrimo negalima vertinti, kadangi jis yra nereprezentatyvus, tačiau, pasak jos, pavadinimo keitimas turėtų būti strateginis LRT vadovybės sprendimas.

M.Garbačiauskaitė-Budrienė pažymi, kad naujajame sezone LRT „Plius“ kanale, be kultūrinių laidų, planuojama daugiau turinio vaikams ir jaunimui, pedagogams. Ketinama siekti, kad daugiau šio kanalo turinio būtų prieinama specialiųjų poreikių turintiems asmenims.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:33
01:01
04:51

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką