Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 27d. 17:00

Merės atsakas apie ribojamas žurnalistų teises pranešusiai redaktorei: teks išsikelti iš buto ir sumokėti mokesčius

Živilė Pinskuvienė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Živilė Pinskuvienė

Reaguodama į portalo „Krašto naujienos“ redaktorės Neringos Tuškevičienės pranešimą apie Širvintų rajono savivaldybėje ribojamas žurnalistų teises, Širvintų merė Živilė Pinskuvienė teigia, kad savivaldybėje su žurnalistais elgiamasi laikantis įstatymų. Anot politikės, N.Tuškevičienė tesiekia į save atkreipti dėmesį, „kiekvieną žodį interpretuoja savaip“. Ž.Pinskuvienė taip pat kvestionuoja redaktorės nepriklausomumą.

„Suprantu, kad ramiai paatostogauti nepavyks – Širvintų rajono „žvaigždei“ Neringai Tuškevičienei trūksta dėmesio. Įsiskaudinusi mūsų žurnalistė-redaktorė-direktorė savo ambicijomis bando patraukti visos Lietuvos dėmesį.

Ponia – ta pati, kuri save vadina nepriklausoma žurnaliste, nors Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų duomenų bazėje juodu ant balto parašyta – turtiniais santykiais susijusi su UAB „Underhill Baltic“, kurios savininkas – buvęs Širvintų rajono meras, dabartinis opozicijos Tarybos narys liberalcentristas Kęstutis Pakalnis.

Neringos Tuškevičienės nuotr./Balandžio 10-osios Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdis
Neringos Tuškevičienės nuotr./Balandžio 10-osios Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdis

Ta pati, kuri įsiteikusi buvusiai Širvintų rajono valdžiai, gavo tremtinių būstą (tuo tarpu į Lietuvą grįžęs tremtinys, kuris jau ne vienerius metus laukia jam priklausančio būsto ir yra priverstas glaustis pensione). Ta pati, kuri vengia mokėti net už komunalinius patarnavimus. Ta pati, dėl kurios iškeldinimo teismas jau priėmė sprendimą ir birželį jis bus įvykdytas. Gal todėl ir kyla tokie desperatiški veiksmai“, – ketvirtadienį savo „Facebook“ paskyroje skelbė merė.

„Šį kartą užnugario ponia ieško Žurnalistų sąjungoje. Ar tokius žmones mes giname, ar tokiais žmonėmis didžiuojamės? Nes taip atrodo, kad būtent tokie žmonės Lietuvai pateikiami kaip kovotojai, kaip pavyzdys. Tad gal imkime pavyzdį – nemokėkime mokesčių ir tiesiog „kovokime“ prieš nepatinkančią valdžią. Tuomet visi kiti draugiškai už jus sumokės susidariusias skolas, o jūs liksite herojais!“ – pridūrė Ž.Pinskuvienė.

Žiniasklaidai – atskiros vietos

Ji teigia sulaukusi Žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus laiško ir pažymi, kad „Širvintų rajono savivaldybėje, kaip ir daugelyje kitų savivaldybių, kaip Lietuvos Respublikos Seime, kitose įstaigose, posėdžių salėje yra numatytos atskiros vietos žiniasklaidai. Tai reglamentuota Tarybos veiklos reglamente. Be kita ko, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas bei tas pats reglamentas, visi Širvintų r. savivaldybės tarybos posėdžiai yra vieši“.

„Į juos gali ateiti kiekvienas rajono gyventojas ir svečias. Beje, Širvintų rajono savivaldybės posėdžių salėje vietos žiniasklaidos atstovams yra skirtos ten, kur stovi ir posėdį transliuojanti Savivaldybės įrengta vaizdo kamera“, – dėsto merė.

Anot jos, N.Tuškevičienės „nusiskundimai, kad ji negali matyti tarybos narių balsavimo ar nufilmuoti pasisakymų, yra tik noras atkreipti į save dėmesį, galbūt sukelti kažkieno gailestį“.

Neringos Tuškevičienės nuotr./Balandžio 10-osios Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdis
Neringos Tuškevičienės nuotr./Balandžio 10-osios Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdis

„Belieka tik apgailestauti, kad žurnalistė kiekvieną žodį interpretuoja savaip, o į mandagų klausimą, ar su visa savo atsigabenta įranga išsitenka, sureagavo taip asmeniškai. Tačiau tai, ko gero, tik gilesnės žmogaus vidinės problemos...“ – rašo Ž.Pinskuvienė.

Ž.Pinskuvienė: redaktorė virkauja

„Suprantu, kad būdamas politikoje esi dėmesio centre. Visuose rajonuose opozicija turi savas žiniasklaidos priemones. Bet taip, kaip Širvintose, tikrai niekur nėra.

Niekada nemokėjau ir nemokėsiu pinigų už buvimą politikoje, nepriklausiau ir nepriklausysiu jokiam klanui. O tokios žurnalistų rašliavos mano nuomonės nepakeis ir bandomas man daryti spaudimas nepavyks.

O poniai „nepriklausomai“ žurnalistei-redaktorei-direktorei, nepaisant visų virkavimų, įstatymai galioja kaip ir visiems Lietuvos Respublikos piliečiams. Todėl iš tremtinių buto išsikelti ir mokesčius susimokėti teks“, – savo pasisakymą užbaigė merė.

Trečiadienį portalo „Krašto naujienos“ vyriausioji redaktorė Neringa Tuškevičienė išplatino laišką, kuriame kreipiasi į šalies žurnalistų bendruomenę ir praneša apie Širvintų rajono savivaldybėje ribojamas žurnalistų teises nekliudomai rinkti informaciją.

Anot N.Tuškevičienės, Ž.Pinskuvienė uždraudė žiniasklaidai pasirinkti sėdėjimo vietą tarybos posėdžių metu, žurnalistams skyrė tolimiausią posėdžių salės kampą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Širvintų rajono savivaldybė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Širvintų rajono savivaldybė

Redaktorė: nematau balsavimų, esu persekiojama

„Nematau, kaip opozicija balsuoja (sėdžiu jiems už nugarų). Aš matau tik valdančiuosius, nors jie visi sutartinai tyli, o balsuoja dažniausiai vienodai“, – išplatintame laiške rašo redaktorė.

N.Tuškevičienė taip pat tvirtina, kad iš jos buvo pasityčiota: „Pasiteirauta, ar telpu nurodytoje vietoje – esu apkūni (turiu vidutinę negalią).“

Neringos Tuškevičienės nuotr./Balandžio 10-osios Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdis
Neringos Tuškevičienės nuotr./Balandžio 10-osios Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdis

„Dėl to, kad rašau ne taip, kaip reikia, esu persekiojama ne tik aš, bet ir mano šeima. Gyvenu savivaldybės bute, kuris man su vaikais skirtas po smurto šeimoje. Beje, jau trejus metus prieš mūsų šeimą smurtauja merė. Ji bandė mus išmesti, o Vaiko teisės pasiūlė vaikus apgyvendinti institucijoje. Nors jais rūpinuosi ir negeriu. Teismo sprendimu turiu teisę bute gyventi iki šių metų birželio 19, tačiau merės dukros spaudoje nuolat man prikaišiojama, kad gyvenu neteisėtai. Dėl to išgyvena mano paaugliai vaikai“, – pasakoja redaktorė.

Visą jos laišką galite skaityti čia.

„Krašto naujienos“, kaip rašoma portale, yra „internetinė svetainė, skirta Vilniaus apskričiai, savo kokybe bei apimtimi prilygstanti daugeliui kitų Lietuvoje veikiančių interneto vartų“.

2016 metų „S.T.I.R.NA“ duomenimis, portalą „Krašto naujienos“ valdo VŠĮ „Šrivintų spauda“, kurios vienintelė dalininkė – N.Tuškevičienė.

Remiantis Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų duomenų baze, VŠĮ „Širvintų spauda“ turtiniais santykiais yra susijusi su UAB „Underhill Baltic“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

primena Aktualu

Pasakyta/Padaryta. Kaip kito R.Karbauskio nuomonė apie taupymą Seime

Sportas

Čempionų lygos startas – seni favoritai, bet naujas rungtynių laikas

Aktualu

Petrui Gražuliui bus siūloma dirbti Kultūros komitete

Verslas

Vyriausybė nežino, kiek imigrantų įsileisti – kreipiasi pagalbos į Trišalę tarybą

Aktualu

Seimas po pateikimo pritarė pataisoms, kurios leistų sumažinti notarų ir antstolių įkainius

Sportas

Olimpinis čempionas G.Umaras – apie dvejus marškinėlius, dopingą ir dabartinę veiklą

Gazas

Byra Panemunės rytinis aplinkkelis už 26,25 mln. – LAKD skyrė 2 savaites brokui ištaisyti

Pasaulis kišenėje

Kodėl nebūsite įleistas į Disneilendą, jeigu vilkėsite „Disney“ personažo kostiumą

Narų užfiksuotos šiukšlės jūroje prie Taso salos Graikijoje

Vardai

Skiriasi garsių menininkų pora – aktorė Aurelija Tamulytė ir fotografas Raimundas Švilpa

Aktualu

Tyrimo komisijoje dėl LRT veiklos – A.Širinskienės raginimai griežtinti išorės kontrolę

Vardai

P.Gražulis nutarė atsiprašyti B.Navickaitės: į Palangą vyko su gėlėmis, lydimas televizijos

24sek

Išrinktas visų laikų „Žalgirio“ startinis penketas

Vardai

Įžeidimų lavinos sulaukusi neįgali mergina pateko į „Mis Italija“ finalą

Aktualu

Mirtiną klaidą padariusio chirurgo pasiteisinimai teismo neįtikino, bet nubaudė pritaikę išimtį iš taisyklės

Gazas

Į gatves išriedėjo net 6 nežymėti policijos automobiliai: vijosi ir 180 km/val.

Aktualu

Vytautas V.Landsbergis: Užrašai šiaip sau

Maistas

Strelkabelka receptas: pomidorų džemas su rūkyta paprika ir kuminu

Vardai

Ar Petras Gražulis gali nesuteikti dukrai savo pavardės? Teisininkės komentaras

Verslas

„STIHL“ grandininiai pjūklai padėjo iškovoti pergalę medkirčių varžybose

Naujienos

Kai imi interviu iš Kevino Pangoso, esi susitaikęs, kad sparnuotų frazių neišgirsi, tačiau „Žalgirio“ kanadietis šį sezoną svariausius žodžius tarė ne po rungtynių, o jų metu. 
24sek

Mažiausias, bet galingiausias K.Pangosas: „Pasiekti tai su šia komanda – neįtikėtina“

Gyvenimas

DNR lemia – jūs introvertas ar ekstravertas. Kaip sužinoti, kuris esate?

Pasaulis kišenėje

Atostogas Antalijoje 220-čiai lietuvių teko kiek atidėti – sugedo lėktuvas

Vardai

Kaune – talentingojo virtuvės šefo Mato Paulino vestuvės: „Gyvenimas mums metė daug išbandymų“

Sportas

Darius Kasparaitis laukia svajonės išsipildymo: „Tada tikrai eisiu į pensiją“

Maistas

„100 tortų Lietuvai“: riešutinis šokoladinis „Virtuvės žaliems“ autorės tortas

 

Valstiečių žaliųjų frakcijai Seime priklausančiam Egidijui Vareikiui skaudžiai atsiliepė nepaklusimas buvusios partijos draudimui. Dėl skandalų ir asmeninių problemų nuo atstovavimo tarptautiniuose renginiuose nušalintas E.Vareikis 2013 metais vyko į Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos posėdį savavališkai ir tapo vieno korumpuočiausių Europos politikų Pedro Agramunto skandalo dalimi. Viešoje ataskaitoje politikui iš Lietuvos mesti įtarimai dėl pagalbos P.Agramuntui frakcijos balsavime.

Aktualu

Egidijaus Vareikio pavardė atsidūrė Europą sukrėtusiame korupcijos skandale: pripažįsta tik nepaklusęs frakcijai

Sportas

Estai ginklų nesudeda: įveikė kroatus ir su Lietuva kovos dėl aukso

Kultūra

Choreografė Eglė Misiukevičiūtė: „Nors gyvenu Vilniuje, tačiau esu marijampolietė ir tuo didžiuojuosi“

Verslas

Aruodas.lt: Išskirtinis pasiūlymas – įsigijęs namą gauni ir didžiulį nuosavą pušyną

Aktualu

JAV Atstovų Rūmų Žvalgybos komitetas paskelbė galutinę tyrimo dėl Rusijos ataskaitą: demokratai pyksta

Gazas

Pasikeitus įstatymams ukrainiečiai šluoja automobilius iš Europos – Lietuvoje pernai įsigijo 20 000

Aktualu

Lietuvos piliečiai informuojami apie jiems taikomą draudimą atvykti į Rusiją

Aktualu

Prabilo nužudytą panevėžietį gimnazistą pažinojęs vyras

Verslas

Aistros dėl Jokūbo bažnyčios užstatymo įsuko ir būsimo viešbučio valdytojus: „Mums sunku suvokti situaciją“

Citata

Modernaus verslo komplekso „Park Town“ incijuotame diskusijų cikle „Speak Out“ Donatas Malinauskas („Deeper“ technologijų vadovas) dalinosi savo įžvalgomis, kodėl versle vertingos ir nesėkmių istorijos:

 

„Brandaus verslo požymis yra dalintis ne tik sėkmės istorijomis, bet ir kalbėti apie patirtas „povandenines duobes“, patarti tiems žmonėms, kurie ieško informacijos, kaip į jas nepatekti.“

Žiūrėkite visą transliacijos įrašą.

Mokslas.IT

Lietuvių sėkmė: dviračių laikiklis „Parkis“ svetainėje „Kickstarter“ surinko 78 tūkst. eurų, klipas peržiūrėtas 55 mln. kartų

Komiksas

Kaip bėdas atbaido rūpestingi kaimynai

24sek

Medžioklė prasideda – „Žalgiris“ nusitaikė į Vokietijoje žibantį amerikietį

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką