Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 18, 19:42 Atnaujinta 2022 05 19, 07:31

Rusija uždaro Kanados transliuotojo CBC biurus Maskvoje

Rusija trečiadienį pranešė, kad uždaro Kanados transliuotojo CBC biurus Maskvoje, atsakydama į Otavos sprendimą uždrausti Kremliaus remiamą naujienų organizaciją RT.
Didysis šeimos gynimo maršas
Rusijos vėliava / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Priimtas sprendimas imtis atsakomųjų priemonių dėl Kanados veiksmų, šiuo atveju – uždaryti Kanados televizijos ir radijo transliavimo bendrovės CBC biurus Maskvoje, panaikinant ir jos žurnalistų akreditacijas bei rusiškas vizas“, – nurodė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Kanados premjeras Justinas Trudeau šį sprendimą pasmerkė ir pareiškė, kad „atsakinga žurnalistika, nušvietimas, kas iš tikrųjų dedasi su piliečiais, yra didžiulė grėsmė [Rusijos prezidentui] Vladimirui Putinui“.

Kovą Otava oficialiai uždraudė transliuoti RT ir „RT France“, teigdama, kad jų programos „neatitinka Kanados transliavimo standartų“.

Propagandos skleidimu kaltinami RT ir valstybės kontroliuojama žiniasklaidos priemonė „Sputnik“ blokuojami daugumoje Vakarų šalių nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą pradžios.

M.Zacharovos teigimu, Kanados sprendimas buvo „rusofobiškas“, o CBC tapo „propagandiniu triukšmu“.

„Bet koks alternatyvus požiūris skelbiamas Kremliaus dezinformacija“, – pareiškė ji.

Savo „Twitter“ žinutėje J.Trudeau pridūrė, kad CBC uždarymas Rusijoje yra „nepriimtinas“ ir kad žurnalistai privalo būti „laisvi nuo cenzūros, bauginimo ir kišimosi“.

Televizijos „CBC News“ vyriausiasis redaktorius Brodie Fenlonas sakė, kad visuomeninis transliuotojas „smarkiai nusivylęs“ Maskvos sprendimu, kuris „atrodo esąs dar vienas Rusijos žingsnis slopinant laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą savo teritorijoje“.

CBC žurnalistika „visiškai nepriklausoma nuo Kanados vyriausybės, ir mums liūdna matyti, kaip Rusijos vyriausybė suplaka šiuos du dalykus“, sakoma B.Fenlono pranešime.

Kanados paveldo ministras Pablo Rodriguezas komentavo, kad sprendimą uždrausti RT priėmė nepriklausoma priežiūros agentūra CRTC, po viešų konsultacijų.

„Rusijoje žurnalistas tiesiog išvaromas“, – sakė jis ir pridūrė, kad šis žingsnis atrodo kaip „Putino desperatiškas mėginimas nuslėpti, kas iš tikrųjų dedasi“ Ukrainoje ir Rusijoje.

CBC ir Kanados radijo grupė Rusijoje turėjo 10 darbuotojų.

Kovo pradžioje ji paskelbė „laikinai“ stabdanti savo žurnalistų darbą Rusijoje dėl naujo įstatymo, numatančio baudžiamąją atsakomybę už „melagingos informacijos apie kariuomenę“ skleidimą, susijusio su Maskvos karine kampanija Ukrainoje.

Kanada tvirtai remia Rusijos užpultą Ukrainą, o Otava yra viena iš garsiausiai už griežtas sankcijas Maskvai pasisakančių sostinių.

Reaguodama į tokią poziciją, Rusija uždraudė įvažiuoti keliems šimtams kanadiečių, įskaitant aukšto rango pareigūnus, įstatymų leidėjus ir žurnalistus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką