Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 vasario 6d. 13:42

Teismas: Žinių radijas neturi teisės transliuoti Klaipėdoje ir Raseiniuose

Radijas
123rf.com nuotr. / Radijas
Laiku ir tinkamai nepranešęs apie akcininkų pasikeitimą, Rakauskų šeimos valdomas Žinių radijas neturi teisės transliuoti programų Klaipėdoje ir Raseiniuose, galutinai nutarė teismas. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) skelbs naujus programų transliavimo konkursus šiuose miestuose.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) sausio 30 dieną pripažino teisėtu LRTK sprendimą panaikinti licencijas. Teismas atmetė Žinių radijo skundą ir paliko nepakeistą Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartį.

Pasak LRTK Teisės skyriaus vedėjos Gintarės Ivanauskaitės, LVAT nutartis įsigaliojo nuo paskelbimo dienos, kartu atnaujintas komisijos sprendimo galiojimas, todėl Klaipėdoje ir Raseiniuose bus skelbiami nauji radijo programų transliavimo konkursai.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintarė Ivanauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintarė Ivanauskaitė

„Komisija kreipėsi į Ryšių reguliavimo tarnybą, kad būtų panaikinti leidimai (Žinių radijui – BNS) naudoti atitinkamus dažnius. Kai tai bus padaryta, bus galima organizuoti naujų konkursų procedūras“, – BNS sakė G.Ivanauskaitė.

Licenciją transliuoti programą „Easy FM“ Klaipėdoje Žinių radijas gavo 2016-ųjų vasarį, o Raseiniuose – birželį. Teikdamas paraiškas konkursui, Žinių radijas nurodė, kad jo kontrolinis akcijų paketas priklauso bendrovei SSPC, nors vėliau paaiškėjo, kad dar 2015-ųjų balandį be LRTK pritarimo jis buvo perleistas bendrovei „Litvalda“.

Žinių radijas teismui tvirtino, kad akcijų savininko pasikeitimas buvo formalus, nes SSPC ir „Litvaldą“ valdo Rakauskų šeima, be to, konkurso metu bendrovė apie akcininkų pasikeitimą nežinojo. Tačiau, anot LVAT, tuomet galioję teisės aktai LRTK nesuteikė galimybės priimti kitokį sprendimą.

„Nuo 2015 metų spalio 1 dienos Komisija neteko galimybės spręsti, ar šiais atvejais licencijos galiojimas naikintinas, ar ne. (...) Komisija turėjo ne teisę, bet pareigą panaikinti licencijos galiojimą (...) Šiuo atveju teisinės reikšmės neturi faktinė aplinkybė, ar licencijos turėtojas žino, ar nežino apie paraiškoje pateikiamų duomenų neteisingumą“, – rašoma teismo nutartyje.

Registrų centro duomenimis, 2017-ųjų pabaigoje didžiausia Žinių radijo akcininkė buvo „Litvalda“, valdanti 65,34 proc. įstatinio kapitalo. SSPC valdė 34,5 proc., „American Equitable Finance Corporation“ – 0,2 proc. akcijų. „Litvaldos“ akcininkai yra Augustinas ir Dalė Rakauskai, SSPC – Artūras Rakauskas.

Žinių radijo pajamos 2017 metais siekė 604,3 tūkst. eurų (34,2 proc. daugiau nei 2016-aisiais), bendrovė patyrė 183,7 tūkst. eurų nuostolių (3 kartus mažiau).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

15:11
00:12
18:38

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką