Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 19d. 19:18

„The New Yorker“ redaktorius: „Fake news“ laikais yra melagiai ir šūdmaliai. D.Trumpui tinka abu apibūdinimai

„The New Yorker“ redaktorius Davidas Remnickas
Redos Rutkauskienės/15min nuotr. / „The New Yorker“ redaktorius Davidas Remnickas

Netikrų naujienų (angl. fake news) banga pasaulyje tampa vis didesne problema, su kuria susiduria ir žiniasklaida, ir reklamos specialistai, o nuo to galiausiai nukenčia vartotojas. Šis reiškinys gyvuoja nuo seniausių laikų, tačiau dabar įgauna kitokį mastą. Apie tai kūrybiškumo festivalyje „Kanų liūtai“ kalbėjo Pulitzerio premijos laureatas, „The New Yorker“ redaktorius Davidas Remnickas.

Akcentavo žiniasklaidos misiją

Pulitzerio premijos laureatas „Kanų liūtų“ auditorijai aštriai ir kaip visada taikliai pasakojo apie kritinį visos pasaulio žiniasklaidos momentą, kur tiesa dažnai iškreipiama siekiant politinės naudos, o spauda dažnai tampa politikų puolimo taikiniu. Todėl kaip niekada anksčiau yra svarbi žiniasklaidos misija – ieškoti tiesos.

„Kartais turime susilaikyti nuo noro būti mandagiais bei neįžeisti. Nes tiesa yra ta, kad mes visi esame suinteresuoti aktualia diskusija apie netikras naujienas. Nesvarbu, kas tu esi, mes šioje auditorijoje ir visur kitur esame pasaulio piliečiai ir visi esame suinteresuoti kalbėti apie informaciją, faktus ir tiesą.

„Kuo skiriasi melagis ir šūdmalys?“ – į auditoriją žvelgdamas klausė „The New Yorker“ redaktorius.

Ir kadangi visi šioje auditorijoje esame suaugę vyrai ir moterys, leiskit pasakyti, kad man suteikta tema šiandien vis dėlto yra auganti šūdo banga“, – rėžė D.Remnickas auditorijoje sukeldamas juoko laviną.

Kaltina „Facebook“

Tačiau netikrų naujienų banga iš tiesų auga ir gana sparčiai, tačiau tai nėra tik mūsų laikų reiškinys. „Fake news“ gyvuoja nuo seniausių laikų“, – sako D.Remnickas ir siūlo prisiminti dar Platono laikus. Tačiau būtent dabartiniu momentu netikros naujienos suvešėjo, ypač socialiniuose tinkluose.

Vis daugiau specialistų sako, kad netikros naujienos suvaidino didelį vaidmenį JAV prezidento rinkimuose, kuriuose nugalėjo Donaldas Trumpas. O dėl „fake news“ įsigalėjimo D.Remnickas pirštu duria į socialinius tinklus, ypač „Facebook“.

„Facebook“ turi žvelgti į priekį ir galvoti, ką su tuo reikia daryti“, – susirinkusiai miniai kalbėjo D.Remnickas.

Strėlės Donaldui Trumpui

Pulitzerio premijos laureatas aptarė ir retoriką Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos metu bei po jos. „Tai nebejuokinga. Jo piktnaudžiavimas tiesa yra ant kritinės ribos“, – „Kanų liūtuose“ kalbėjo D.Remnickas.

„Kuo skiriasi melagis ir šūdmalys?“ – į auditoriją žvelgdamas klausė „The New Yorker“ redaktorius.

„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Donaldas Trumpas
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Donaldas Trumpas

„Melagis žino, kad tai yra tiesa, tačiau siekia kitus atriboti nuo jos. O šūdmaliui tiesa nerūpi. „Fake news“ laikais yra melagiai ir yra šūdmaliai. Donaldui Trumpui tinka abu apibūdinimai“, – tikino D.Remnickas.

„The New Yorker“ redaktorius pacitavo ir buvusio JAV prezidento Baracko Obamos žodžius, kad šiais laikais „viskas yra tiesa ir niekas nėra tiesa“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką