2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
09 06 /13:27

2023-ieji greičiausiai bus karščiausi metai istorijoje

2023-ieji greičiausiai bus karščiausi metai žmonijos istorijoje, o Šiaurės pusrutulio vasaros temperatūra buvo aukščiausia per visą istoriją, trečiadienį pranešė Europos Sąjungos klimato stebėjimo agentūra.
Getty Images via AFP-Scanpix nuotr.
Getty Images via AFP-Scanpix nuotr.

Pastaruosius tris mėnesius Azijai, Afrikai, Europai ir Šiaurės Amerikai teko kęsti karščio bangas, sausras ir gamtinius gaisrus, o tai labai smarkiai paveikė ekonomikas, ekosistemas ir žmonių sveikatą.

Vidutinė pasaulio temperatūra birželį, liepą ir rugpjūtį buvo 16,77 Celsijaus laipsnio, sakoma ES „Copernicus“ klimato kaitos paslaugos (C3S) ataskaitoje. Ankstesnis, 2019 metais užfiksuotas rekordas buvo 16,48 Celsijaus laipsnio.

„Šie trys mėnesiai (...) yra šilčiausi per maždaug 120 000 metų, taigi, iš esmės per žmonijos istoriją“, – naujienų agentūrai AFP sakė C3S direktoriaus pavaduotoja Samantha Burgess.

Praėjęs mėnuo yra karščiausias rugpjūtis per stebėjimų istoriją, šiltesnis už visus kitus mėnesius, išskyrus šių metų liepą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką