15min be reklamos
2023 01 29, 11:01

Mokslininkai rekomenduoja: 10 knygų, kurias verta perskaityti

Dažnai mokslinės knygos siejamos su sunkia terminologija ir sudėtingu turiniu. Tačiau yra begalė dėmesio vertų mokslo populiarinimo knygų, kurios ne tik padės įgyti žinių apie visiškai naują dalyką, bet ir prajuokins bei privers susimąstyti. Nuo klimato kaitos iki supažindinimo su gydytojų kasdienybe – 15min pateikia 10 knygų, kurias perskaityti rekomendavo mokslininkai.
Skaitymas (asociatyvi nuotr.)
Skaitymas (asociatyvi nuotr.) / 123RF.com nuotr.

„Apie gyvybės ir Visatos kilmę“

Norintiems pasinerti į kosmoso platybes fizikas dr. Kastytis Zubovas rekomenduoja perskaityti Sean Caroll „Apie gyvybės ir Visatos kilmę“. Knygoje paliečiama daugybė įdomių temų, pradedant tuo, ar sąmonė yra tik iliuzija ir baigiant Didžiojo sprogimo teorija.

„Autorius – fizikas, nagrinėjantis giliausius kosmoso prigimties klausimus – pristato filosofinį požiūrį į tai, kaip mokslininkai mąsto apie didžiausius ir sudėtingiausius klausimus, kaip aprėpia sudėtingas sistemas, atsirandančias iš mikroskopinių dalelių sąveikų, ir kaip visa tai siejasi su tokiais kompleksiniais dalykais, kaip gyvybė bei Visata. Mano supratimu, knyga parašyta pakankamai paprastai, be specifinio žargono, kad turėtų būti įkandama visiems ir leistų pajausti, kaip mokslininkai galvoja apie savo tyrimų sritis“, – teigė fizikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką