Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Naujieji „Google“ telefonai: kas pasikeitė be logotipo?

Spalio 4 dieną San Franciske bendrovė „Google“ surengė vieną svarbiausių savo renginių šiais metais – naujų programinių ir techninių produktų pristatymą. Daugiausiai dėmesio dar iki renginio sulaukė naujieji „Google Pixel“ išmanieji telefonai, nors ne mažiau įdomios pasirodė ir kai kurios kitos naujienos.
"Google Pixel" telefonų pristatymas
"Google Pixel" telefonų pristatymas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Patobulėjęs dirbtinis intelektas

„Google“ generalinis direktorius Sundaras Pichai pristatė „Google“ dirbtinio intelekto, pavadinto „Alphago“, galimybes.

Šios bendrovės dirbtinio intelekto naudojama duomenų bazė nepaliaujamai pilnėja ir kasdien mokosi savo darbą atlikti kuo geriau, savo mąstymą kuo labiau priartinti prie žmogaus mąstymo. Savo veikimui patikslinti šis intelektas naudoja apie 70 mlrd. skirtingų faktų. Tarkime, nuotraukoms automatiškai priskiriant aprašymus dirbtinis intelektas sugeba atskirti, kad nuotraukoje yra ne vienas lokys, besimaudantis vandenyje, o du lokiai, gulinėjantys ant akmenų. Vertinant skaičiais, nuotraukų aprašų tikslumas, lyginant su 2014 metais, padidėjo nuo 89,6 proc. Iki 93,9 procentų.

Kartu pagerėjo ir dirbtiniu intelektu pagrįsta „Google Translate“ paslauga – anksčiau vertimo iš kinų į anglų kalbą šešiabalėje sistemoje buvo įvertinta 3,694 balais, kai žmogaus atliktas vertimas siekia 4,636 balus. Dabar „Google Translate“ patobulėjo tiek, kad automatinio vertimo kokybės vertinimas pasiekė 4,263 balus, nors nuo žmogaus darbo vis dar atsilieka.

„Google Pixel“ telefonas

Išoriškai naujasis „Google Pixel“ telefonas, bendrovės atstovų teigimu nuo pačios pradžios iki galo sukurtas „Google“, gerokai primena „iPhone“ (kas ir nėra visai nuostabu – išmaniųjų telefonų dizaino galimybės yra ganėtinai ribotos). Kaip ir žadėta, atsisakyta visų „Nexus“ prekės ženklo pėdsakų. Įrenginio korpuso, pagaminto iš aliuminio, spalvą galima bus rinktis iš juodos ir sidabrinės spalvos, bet taip pat vartotojams bus siūloma ribota akį rėžiančio mėlynumo telefonai.

Telefone įdiegtas „Google Assistant“ skaitmeninis pagalbininkas, veikiantis panašiai, kaip „Apple“ sukurta „Siri“ sistema - „Google“ pagalbininkas supranta telefono ekrane esantį kontekstą ir derina naudotojo žodžiu pateikiamus klausimus su ekrane esančia informacija, kad pateiktų geriausią tinkamą atsakymą – taip, tarsi tai būtų iš tiesų gyvas ir intuityvus pagalbininkas.

Fotoaparatas pagal nutylėjimą fiksuoja vaizdus HDR+ režimu – labai greitai vienas po kito fiksuojami skirtingi vaizdai, kurie vėliau sujungiami į bendrą vaizdą tokiu būdu pagerinant fotografijų kokybę esant prastam apšvietimui, sumažinant nuotraukoje esančius triukšmus ir padidinant spalvų dinaminį spektrą. O vaizdų kombinavimas vykdomas taip staigiai, kad fotografuoti kadrus galima nedelsiant vieną po kito. Telefono jutiklis yra 12,3 MP raiškos (kiekvieno taško dydis – 1,55 μm), diafragma – f/2.0. Tikriausiai nieko nenustebins tokios pagyros - „Google“ atstovai pareiškė, kad šių įrenginių fotoaparatams neprilygsta jokia kita telefone sumontuota kamera.

Bendrovė pirkėjams siūlys rinktis vieną iš dviejų „Google Pixel“ telefonų: paprastą variantą ir didesnį XL variantą, kurie iš esmės nesiskirs techninėmis charakteristikomis – pagrindiniai skirtumai bus ekrano įstrižainėje, akumuliatoriaus talpoje ir, beveik neabejotinai, kainoje.

Telefono akumuliatorius įkraunamas itin greitai – per 15 minučių jis „prisiurbia“ tiek elektros energijos, kad gali veikti iki 7 valandų. Mažesniojo telefono akumuliatoriaus talpa yra 2770 mAh, didesniojo – 3450 mAh. Telefono „variklis“ - „Qualcomm Snapdragon 821“ lustų rinkinys su 2 sparčiais 2,15 GHz spartos procesoriais ir 2 taupiais 1,6 GHz procesoriais. Taip pat telefone bus 4 GB LPDDR4 darbinės atminties ir 32 arba 128 GB vidinės atminties. Įdomu tai, kad vidinės atminties galima bus visiškai nenaudoti fotografijoms ir vaizdo įrašams – visą šią informaciją „Gogle“ siūlo neribotai saugoti debesinėse informacijos saugyklose. Savaime suprantama, telefone yra „Type-C“ USB jungtis: laidą prie įrenginio galima prijungti bet kuria puse.

Bet štai blogoji naujiena: „Google“ nusprendė nebetaikyti agresyvios kainodaros ir nuo šiol su geriausiais pasaulyje telefonų gamintojais konkuruos kokybe, tad įrenginių kaina bus tikrai nemenka: JAV rinkoje telefonų kaina prasidės nuo 649 JAV dolerių. Pirmosios rinkos, kurias pasieks naujieji įrenginiai – JAV, Kanada, Australija ir Jungtinė Karalystė, po kiek daugiau nei savaitės ir Indija.

Kartu su telefonu, kuriame įdiegta virtualios realybės technologija „Daydream“, siūloma įsigyti ir „Daydream View“ virtualiosios realybės akinius, kurie veikia tiesiog įstačius į juos telefonus. Akiniai automatiškai susisiekia su telefonu ir be didelių pastangų pradeda transliuoti pageidaujamus specialiai virtualiai realybei pritaikytus vaizdus, kurių jau dabar yra visai nemažai, o ateityje sparčiai daugės. O kad juos naudoti būtų patogu, "Google" akinių korpusą pagamino ne iš plastiko, kaip kiti virtualios realybės akinių gamintojai, o iš tekstilės - į pagalbą buvo pasitelkti aprangos dizaineriai.

Kalbant apie turinį - nepamiršti ir žaidimų mėgėjai: jau dabar "Daydream View" pritaikytas išskirtinis žaidimas apie Harį Poterį, siūlomas ir edukacinis turinys su žaidimų elementais. Jau dabar "Youtube" galima rasti šimtus tūkstančių valandų vaizdų, kurie yra pritaikyti virtualios realybės akiniams, o turinį, skirtą specialiai virtualios realybės patirčiai kuria daugiau nei 50 partnerių.

Akiniai (galima rinktis iš šviesiai pilkos, tamsiai pilkos ir tamsiai raudonos spalvos) kartu su nuotolinio valdymo pulteliu kainuos 79 JAV dolerius, juos įsigyti bus galima nuo lapkričio.

Maršrutizatorių sistema

Interneto gigantai, kurių pagrindinė veiklos sritis kadaise buvo paieškos variklis, dabar žengia ir į maršrutizatorių namams rinką. Įdomaus dizaino ir jokių antenų neturintys įrenginiai „Google WiFi“ bus pardavinėjami arba po vieną (129 doleriai JAV rinkoje) arba po tris (299 doleriai) ir labai lengvai susiderins tarpusavyje, kad belaidžiu ryšiu padengtų visus namus, nepriklausomai nuo jų dydžio ir formos. Jeigu namai yra ne šiaip namai, o ištisi rūmai, galima įsigyt ir į vieną sistemą sujungti daugiau „Google WiFi“ modulių. Be to, supaprastintam maršrutizatorių valdymui skirta speciali programėlė.

Skaitmeninis asistentas namams

Dar viena įdomi „Google“ naujovė – į balsą reaguojantis „Google Home“ įrenginys, kurį galima pavadinti skaitmeniniu asistentu su išplėstomis funkcijomis namams. Kalbėtis su juo galima pradedant įprasta „OK Google“ fraze, o jau tuomet pateikti užduotis arba klausimus, kuriuos analizuoja dirbtinis intelektas, nedelsiant atliekantis vienokius ar kitokius veiksmus. Ir tas asistentas gali būti integruotas su pačiomis įvairiausiomis išmaniųjų namų sistemomis. Tikriausiai nestebina tai, kad jis gali pagroti tokios muzikos, kokios galima rasti „Youtube“, bet taip pat „Google“ bendradarbiauja ir su kitais muzikos paslaugų teikėjais, tokiais, kaip „Spotify“ ar „TuneIn“. Ieškant kokių nors žinių internete, „Google Home“ galės balsu pacituoti aktualius įrašus iš kai kurių kitų svetainių, pvz, „Wikipedia“ O jeigu labai tingėsis kelti pasturgalį nuo fotelio, „Google Home“ gali šeimininko prašymu išjungti šviesas namie.

Ištarus „Google Morning“ komandą, „Google Home“ įrenginys išvardins jums oro ir transporto sąlygas bei tai, kas pagal kalendorių numatyta dienotvarkėje. Turintys ir prie televizoriaus jungiamą „Google Chromecast“ priedėlį, per „Google Home“ gali balsu valdyti televizoriuje matomą turinį – pavyzdžiui, paleisti pageidaujamą muzikos vaizdo klipą ar filmą. Namų asistento kaina – 129 doleriai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius