Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 28d. 20:01

Pabradės poligone – veiksmas: nauji JAV tankai ir sensacingas Lenkijos pareiškimas

Kariai vertinamosiose pratybose treniruojasi atlikti puolimo ir gynybos veiksmus bei kovoti artimojo mūšio sąlygomis. Tik prenumeratoriams
Ievos Budzeikaitės nuotr. / Kariai vertinamosiose pratybose treniruojasi atlikti puolimo ir gynybos veiksmus bei kovoti artimojo mūšio sąlygomis.
Pabradės poligone veiksmo netrūksta: karo akademijos kariūnai tikrina būrio vado įgūdžius, atvyksta naujoji Jungtinių Amerikos Valstijų šarvuotojo bataliono pamaina, Lenkija už rekordinę šešių milijardų sumą perka 250 naujausio modelio tankų „Abrams“.

Pabradės poligone šiomis dienomis vyksta intensyvus veiksmas. Poligonas, vaizdžiai pasakius, traška braška per siūles, nes čia vyksta kelerios pratybos. Nuo žymiausio taktinio lygmens iki gana aukšto operacinio lygmens pratybų. JAV šarvuotojo bataliono technikos kolonos viena po kitos juda nuo iškrovimo aikštelės prie geležinkelio į savo nuolatinę dislokacijos vietą poligone.

Vyksta kasmetinės Lietuvos karo akademijos kariūnų pratybos, kuriose jie pasitikrina per trejus mokslo metus įgytus įgūdžius. Tai, ko gero, intensyviausias studijų metų kariūno išbandymas, kai dvi savaites tikrinamas kiekvieno būsimo karininko gebėjimas planuoti operacijas ir joms vadovauti.

Prezidento spaudos konferencija Pabradės poligone
Prezidento spaudos konferencija Pabradės poligone

„Kariūnai iki šių pratybų yra dalyvavę karinėje stažuotėje, buvo priskirti prie būrių ir galėjo artimiau susipažinti su Sausumos pajėgų vienetų vykdoma veikla. Kokias funkcijas atlieka būrio vadas, ką jis daro, kokia jo rutina. Ir kariūnai, ir kuratoriai savo atsiliepimuose pabrėžė, kad turi daug žinių ir tikrai galėtų vykdyti pareigas jau dabar“, – karininkų pasiruošimą komentavo Regimantas Balius, LKA Karybos studijų katedros Taktikos sekcijos viršininkas.

LKA nuotr./Kariūnų pratybos
LKA nuotr./Kariūnų pratybos

Kariūnams ruošiantis pasalai, maždaug už kilometro vieškeliu riaumoja galinga šarvuotoji technika. Iš Pažeimenės geležinkelio stotelės, kur įrengtas specialus terminalas, iš krovininio traukinio iškraunama naujos rotacijos JAV šarvuotojo bataliono kovinė technika – tankai „Abrams“, pėstininkų kovinės mašinos „Bradley“, šarvuočiai M113 ir M577. Liepos 13-ąją ši technika buvo iškrauta Klaipėdos uoste.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

37:44
01:01
18:31

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką