Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltijos šalių technologijų progreso sparta prilyginta Niujorkui

Verslininkas
„Shuterstock“ nuotr. / Verslininkas
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Baltijos šalys, kaip vienas iš startuolių centrų, įgauna vis didesnį svorį tarptautinėje arenoje. Trečius metus iš eilės organizuojamoje startuolių mugėje „LOGIN Startup Fair“ dalyvavę užsienio investuotojai tris Baltijos seses technologijų progreso spartos atžvilgiu prilygino Niujorkui, o renginyje vykusiame idėjų pristatymo konkurso finale pirmą kartą istorijoje susirungė startuoliai iš visų trijų kaimyninių šalių.

Įgauna pasitikėjimą

„Vilniuje kiekvieną pavasarį organizuojama startuolių mugė nuo pat pradžių buvo tarptautinis renginys, o kiekvienais metais tvirčiau įgauname ir Baltijos šalių centro, kuris pritraukia vis daugiau investicijų ir talentų, statusą. Smagu, kad būtent Lietuvoje organizuojamas didžiausias Baltijos šalyse startuoliams skirtas renginys „LOGIN Startup Fair“, kuriame vyko ir jaunimo verslumui skatinti skirta konferencija „Silicon Valley comes to the Baltics“. O mūsų verslininkai pelno vis didesnį užsienio investuotojų pasitikėjimą ir laimi konkursus“, – teigia VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Mantas Nocius.

Mūsų verslininkai pelno vis didesnį užsienio investuotojų pasitikėjimą ir laimi konkursus, – tikino Mantas Nocius.

Praėjusią savaitę vykusioje startuolių mugėje „LOGIN Startup Fair“ iš viso dalyvavo 65 startuoliai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos. Naujų investicijų čia ieškojo per 30 rizikos kapitalo fondų ir akceleratorių atstovų iš viso pasaulio. Svečių atstovaujamų fondų ir įstaigų valdomų pinigų suma siekia 5 mlrd. eurų. Per renginį iš viso įvyko 247 startuolių ir investuotojų verslo susitikimai.

Dvi dienas verslininkai investuotojams ir visiems besidomintiems pristatinėjo naujausius IT sprendimus bei apčiuopiamus inovatyvius kūrinius – mini satelitus, dronus, sintetinį kaulo pakaitalą, plaučių tūrio matuoklį, išmanųjį žiedą, dviračio detales, skystą maistą.

Didėja entuziazmas

„Intensyvi tarptautinė žinių, patirties, sėkmės istorijų ir kontaktų akademija – turbūt taip tiksliausiai būtų galima apibūdinti tai, kas vyko startuolių bendruomenėje pastarąsias dvi dienas. Stebėjau besimezgančią dalyvių partnerystę ir lankytojų žingeidumą bei užkrečiantį startuolių entuziazmą, kuris, tikiu, ne vieną apsilankiusįjį pastūmėjo dar žingsniu link savo verslo idėjos realizavimo.

Džiaugiuosi, kad tokiais renginiais kasmet skatindami verslumą vis labiau sudrebiname startuolių pasaulį Baltijos šalyse ir didžiuojuosi, kad „Triniti“ komanda yra šio projekto dalis“, – sako advokatų kontoros „Triniti“ vadovaujantis partneris Linas Sabaliauskas.

Intensyvi tarptautinė žinių, patirties, sėkmės istorijų ir kontaktų akademija – turbūt taip tiksliausiai būtų galima apibūdinti tai, kas vyko startuolių bendruomenėje pastarąsias dvi dienas, – teigė Linas Sabaliauskas.

Verslo idėjų pristatymo konkurse „LOGIN Startup Pitch Challenge“, kurį palaikė „Triniti“, dalyvavo 33 komandos. Pirmą kartą renginio istorijoje į finalą pateko visų trijų Baltijos šalių atstovai. Trečią vietą pelnė mobiliųjų žaidimų kūrimo įrankis „Tutotoons“, antrąją – platforma, kuri padeda įmonėms siųsti atsiprašymo dovanas klientams „Sorry as a service“, o nugalėtojais tarptautinė komisija pripažino 3D spausdinimo modelių prekyvietę „CGTrader“.

Specialiu prizu – teisinių konsultacijų paketu buvo apdovanota kompanija „Plate Culture“, kurianti rezervacijų sistemą vakarienėms Pietryčių Azijoje pas vietinius žmones namuose. Rekordinio dydžio prizinį fondą (7300 eur) startuoliams šiemet įsteigė advokatų kontora „Triniti“. Už interaktyviausią stendą renginyje įmonės „Friday Lab“ gaminamu išmaniuoju žuvų ieškikliu „Fishfinder“ apdovanotas startuolis „Semseye“, skaičiuojantis žmonių srautus.

Startuolių mugę „LOGIN Startup Fair 2015“ trečius metus iš eilės progreso konferencijos „LOGIN“ metu organizuoja verslumą ir eksportą šalyje skatinanti VšĮ „Versli Lietuva“. VšĮ „Versli Lietuva“ taip pat kuruoja bendruomenę „Startup Lithuania“ ir yra Lietuvos startuolių ekosistemos fasilitatorius. Įstaigos organizuojami projektai ir renginiai yra skirti visų stadijų startuoliams ir dar tik besidomintiems šia sritimi žmonėms.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką