Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 23d. 07:00

Lietuviško verslo iniciatyva už švaresnį pasaulį

Lietuviško verslo iniciatyva už švaresnį pasaulį
Partnerio nuotr. / Lietuviško verslo iniciatyva už švaresnį pasaulį

Lietuviški verslai vis labiau linkę inicijuoti klimato kaitos lėtinimui skirtus projektus, tad minint Tarptautinę klimato kaitos dieną „Laisvalaikio dovanų“ įkūrėjas Linas Čeikus dalijasi įspūdžiais apie jo globalaus startuolio „Tinggly“ upių valymo projektą, siekiantį kilnaus tikslo – sustabdyti plastiko patekimą į vandenynus.

„Jau nuo vaikystės man buvo įskiepyta rūpintis gamta, pasauliu, mus supančia aplinka. Kiekvieną dieną eidama į darbą mano mama nešasi maišelį ir pakeliui renka šiukšles. Atsakingas vartojimas negrįžtamai tampa vis svarbesne kasdienybės dalimi, todėl be to, kad jau 13 metų mano įmonė „Laisvalaikio Dovanos“ kviečia tautiečius dovanoti įspūdžius, o ne daiktus, prieš mėnesį pradėjau kurti naują projektą, prisidedantį prie švaresnio pasaulio kūrimo. Kadangi Lietuvoje problemos mastas nėra toks ryškus kaip turistų pamėgtuose Azijos regionuose, startavome Balyje“, – apie projekto idėją pasakoja L.Čeikus, prieš kelias dienas sugrįžęs iš Indonezijoje esančios Balio salos, kurioje pastatė pirmuosius šiukšlių gaudymo upėse įrenginius.

Partnerio nuotr./L.Čeikus
Partnerio nuotr./L.Čeikus

Balis projekto vystymui pasirinktas neatsitiktinai – tai yra vakariečių turistų pamėgta vieta Azijoje, tačiau turistų srautai ir salos eksploatavimas kelia ne vien jos ekonomikos, bet ir užterštumo lygį.

Gyvenant Lietuvoje sudėtinga įsivaizduoti upes, kuriomis plaukia plastiko pakuotės, buteliukai, maišeliai ir kiti sąvartyno nepasiekę daiktai, bet Azijoje tai – kasdienybė. Būtent dėl šios priežasties – norėdamas supažindinti lietuvius su gamtos užterštumo mastu pasaulyje bei paskatinti dar kartą susimąstyti vartotojiškumo klausimais – „Laisvalaikio dovanų“ įkūrėjas L.Čeikus vaizdo reportaže dalijasi Indonezijoje įamžintais vaizdais ir įspūdžiais.

VIDEO: Už švaresnį pasaulį | Bali upių valymas

Partnerio turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką