Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 01 13 /18:15

Grįžusiems vairuotojams siūloma parą neturėti kontaktų su šeima

Siekiant kontroliuoti naujos itin greitai plintančios koronaviruso atmainos plitimą, namo grįžusiems vilkikų vairuotojams bus rekomenduojama bent parą, kol gaus neigiamą testo rezultatą, neturėti kontaktų su šeima.
Sunkvežimiai
Sunkvežimiai / 123RF.com nuotr.

Anot nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidento Romo Austinsko, toks prašymas išsakytas per vežėjų susitikimą su premjere Ingrida Šimonyte.

Jo teigimu, nors dabartinių apsaugos priemonių iki šiol pakako, atsiradus naujai viruso mutacijai, reikia galvoti apie papildomą prevenciją.

LASF nuotr./Romas Austinskas
LASF nuotr./Romas Austinskas

„Dabar iš tiesų kalbame apie papildomą prevenciją – vairuotojui grįžus iš kadencijos, jeigu lietuvis vairuotojas važiuoja atgal į savo šeimą, bandyti pasitikrinti kiek galima greičiau, nepasiekti šeimos“, – BNS trečiadienį sakė R.Austinskas.

Tačiau, anot „Linavos“ prezidento, itin griežtų priemonių, kokios buvo prie Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos sienos prieš pat šventes, tikrai nebus. Jis pabrėžė, kad vilkikų vairuotojų su teigiamais COVID-19 testais prie Lamanšo sąsiaurio gruodžio pabaigoje buvo labai nedaug.

„Vairuotojai, kaip bebūtų, yra saugūs kabinoje, nes jų bendravimas yra mažas. Ir šiaip, mes visus vairuotojus gąsdiname ir, matyt, tos mirtys, visi supranta, kad juoko čia nėra“, – sakė R.Austinskas.

Vairuotojai, kaip bebūtų, yra saugūs kabinoje, nes jų bendravimas yra mažas.

Nei jis, nei prieš susitikimą trečiadienį BNS kalbintas Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso (TTLA) generalinis sekretorius Povilas Drižas teigė neturintys informacijos apie atvejus, kad Jungtinėje Karalystėje teigiamus testus būtų gavę ir pro sieną nepraleisti vilkikai iš Lietuvos.

Apie galimybę griežčiau kontroliuoti vežėjus trečiadienį kalbėjo ir I.Šimonytė.

Kai kurių šalių taikomas Lietuvos vilkikų vairuotojų COVID-19 testavimo klausimą trečiadienį telefonu aptarė ir susisiekimo ministras Marius Skuodis bei Europos Komisijos (EK) transporto komisarė Adina Valean. Pastaroji pateikė pavyzdį, kuris, anot jos, kelia abejonių dėl būtino vilkikų vairuotojų testavimo.

„Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos pasienyje buvo testuota 37 tūkst. vilkikų vairuotojų, tačiau iš jų tik 100-ui buvo nustatytas teigiamas koronaviruso testas. Tai sudaro labai nedidelį procentą ir parodo, kad vilkikų vairuotojai nėra viruso skleidėjai, todėl vairuotojų testavimo klausimą dar reikia gerai išdiskutuoti ir pagrįsti“, – eurokomisarė cituojama Susisiekimo ministerijos pranešime.

„Kalbame apie šitame sektoriuje dirbančių žmonių sveikatos kontrolę ir minizavimą galimybių užkrėsti savo šeimas grįžus ar kažkur pasidalinti mutavusiu virusu“, – trečiadienį sakė ministrė pirmininkė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

Vyriausybė po susitikimo pranešė, kad griežčiau kontroliuoti transportos sektoriaus darbuotojų testavimą siūlo prie Vyriausybės suburta sveikatos ekspertų taryba.

Europoje pastarosiomis savaitėmis labiausiai nerimaujama dėl Jungtinėje Karalystėje aptiktos COVID-19 atmainos, plintančios žymiai sparčiau.

Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso (TTLA) generalinis sekretorius Povilas Drižas naujienų agentūrai BNS sakė, kad vilkikų vairuotojų užsikrėtimo koronavirusu tikimybė yra labai maža, o duomenų, jog lietuviai iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą galėjo parvežti mutavusį virusą, nėra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius