Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Europos Komisija įsitikinusi, kad Rusijos prekybos ribojimai Lietuvai yra politiniai, žada kelti klausimą Pasaulio prekybos organizacijoje

Už prekybą atsakingas eurokomisaras Karelas de Guchtas sako neabejojantis, kad Rusija Lietuvai prekybos ribojimus įvedė dėl politinių priežasčių, ir pažadėjo šį klausimą iškelti Pasaulio prekybos organizacijoje.
Už prekybą atsakingas eurokomisaras Karelas de Guchtas
Už prekybą atsakingas eurokomisaras Karelas de Guchtas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Mano nuomone, yra mažai abejonių, kad tai politiškai motyvuoti veiksmai, bet, nepaisant to, turime tinkamai pasiruošti bet kokiems veiksmams“, – BNS antradienio vakarą sakė eurokomisaras po diskusijos Europos Parlamente Strasbūre.

Rusija rugsėjį prekėms iš Lietuvos ir Lietuvos vežėjams įvedė griežtą prekių patikrą muitinėse, o šią savaitę visiškai sustabdė lietuviškų pieno produktų importą.

K. de Guctho teigimu, Rusijos veiksmai bus iškelti Ženevoje spalio 18 dieną rengiamame Pasaulio prekybos organizacijos Prekybos prekėmis tarybos posėdyje.

Mažai abejonių, kad tai politiškai motyvuoti veiksmai, bet, nepaisant to, turime tinkamai pasiruošti bet kokiems veiksmams.

Posėdyje kalbėjęs Lietuvos užsienio reikalų viceministras Vytautas Leškevičius Rusijos veiksmus pavadino iššūkiu visai ES.

„Pradėta kampanija viešoje erdvėje prieš Lietuvos pieno produktus. Ir nežinome kas toliau, tokia padėtis negali būti toleruojama. Tai iššūkis visai Sąjungai. Solidarumas su Lietuva – mažiausiai ką Europa dabar gali ir privalo padaryti“, – sakė V.Leškevičius.

Lietuvos europarlamentaras, buvęs valstybės vadovas Vytautas Landsbergis diskusijoje teigė, kad Rusija siekia sugriauti Lietuvos ekonomiką.

„Politinė Kremliaus ataka iš esmės yra siekis sugriauti mūsų ekonomiką ir tai yra iššūkis ES, iš jos laukiame atsako. Galime kalbėti ne tik apie Lietuvos sunkvežimius Rusijos pasienyje, bet ir apie nenormalią situaciją susidariusią Rusijos – ES pasienyje. Tie nuostoliai, kuriuos patiria Lietuvos importuotojai, yra ES nuostoliai“, – sakė jis.

Liberalas Leonidas Donskis sakė, kad „niekam nekyla abejonių, kad tai, kas vyksta dabar, yra keršto akcija“.

Europos liaudies partijos vardu kalbėjęs Europos Parlamento narys iš Vokietijos Danielis Caspary teigė, kad Rusija taip bando „torpeduoti“ ES Rytų partnerystės politiką, todėl reikia bendro ES atsako.

Lietuvos Vyriausybė sako neatmetanti galimybės kreiptis į PPO, tačiau pabrėžia, kad toks žingsnis įmanomas tik kartu su Europos Komisija. Premjeras Algirdas Butkevičius ieškinį Rusijai PPO vadina kraštutine priemone.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius