Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 26d. 13:27

Lietuvių kompanijos keleiviniame lėktuve sugedo ryšio įranga – pakilo naikintuvai

GetJet lėktuvą lydėję naikintuvai
„GetJet“ lėktuvą lydėję naikintuvai

Trečiadienį iš Krokuvos į Helsinkį skridę keleiviai patyrė ne visai malonius jausmus. Latvijos erdvėje prie Lietuvos kompanijos „GetJet“ orlaivio prisiartino du naikintuvai, pakilę iš Zoknių, nes keleivinio lėktuvo įgula nepalaikė jokio ryšio.

Lietuvos kompanijai „GetJet Airlines“ priklausančio „Boeing 737-300“ ryšio sistema sugedo, todėl buvo prarastas ryšys, įgula nebendravo su operacijų centru.

Tokiais atvejais iš Zoknių kyla NATO oro policijos naikintuvai ir identifikuoja bei palydi orlaivius. Paprastai lydimi Rusijos lėktuvai, skrendantys į Kaliningradą ar atgal. Tačiau šįkart į radarus pateko keleivinis maršrutinis lėktuvas, priklausantis Lietuvos įmonei su lietuviškais registracijos numeriais.

GetJet Boeingas
GetJet Boeingas

Tokį įvykį 15min patvirtino „GetJet“ atstovė Silvija Jakienė. „Patvirtiname, kad vakar dienos skrydžio metu iš Krokuvos į Helsinkį buvo laikinai sutrikęs radijo ryšys. Šiuo metu atliekame tyrimą ir aiškinamės priežastis“, – teigė ji.

Atstačius radijo ryšį, orlaivis tęsė savo maršrutą ir nusileido paskirties oro uoste. Šis laikinas radijo ryšio sutrikimas keleivių saugai įtakos neturėjo, tvirtino „GetJet Airlines“ atstovė.

Beje, lėktuvo keleiviai spėjo nufotografuoti naikintuvus. „Tai buvo pakankamai gąsdinanti patirtis“, – aviacijos įvykius fiksuojančioje svetainėje rašo vienas orlaivyje buvęs keleivis.

Po to, kai ryšys su orlaiviu buvo atkurtas, naikintuvai grįžo į bazę. Skrydį vykdė „Norwegian Air“, kuriai „GetJet“ nuomoja orlaivį.

„GetJet Airlines“ orlaiviai jau ne pirmą kartą susiduria su sutrikimais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:17
00:52
08:29

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką