15min be reklamos
2023 01 09, 09:43

„LTG Cargo“ geležinkeliu į Lenkiją pradėjo gabenti anglis

„Lietuvos geležinkelių“ Grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ pradėjo gabenti anglis Lenkijos valstybinio anglių importuotojo užsakymu. Kroviniai bus gabenami specialiais konteineriais iš Klaipėdos jūrų uosto į Trakiškes, tuomet „LTG Cargo Polska“ užtikrins pervežimus iki Balstogės, o iš ten partneriai anglis gabens iki Branevo Šiaurės Vakarų Lenkijoje, informavo „Lietuvos geležinkeliai“.
Anglies gabenimas
Anglių gabenimas / „Lietuvos geležinkelių“ nuotr.

Šiuo tarptautiniu projektu tikimasi padėti šaliai patenkinti kietojo kuro poreikį.

„Tiek mes, tiek rinka regione aktyviai diversifikuoja logistikos kelius ir ieško alternatyvių maršrutų, kuriais krovinius būtų galima gabenti aplenkiant Rusiją ir Baltarusiją. Lenkija anglių importą šiuo metu užtikrina per šalies uostus. Visgi, išaugę poreikiai skatina ieškoti ir naujų krypčių – tarp kurių ir itin svarbaus krovinio gabenimas per Lietuvą iš Klaipėdos jūrų uosto. Projektui pasiruošėme itin greitai – vos per kelis mėnesius. Pirmasis traukinys su anglių kroviniu jau išvyko Lenkijos link“, – teigia „LTG Cargo“ vadovė Eglė Šimė.

Šiuo metu „LTG Cargo“ su partneriais „Innofreight“ riedmenų parke jau turi sutelkusi pirmiesiems pervežimams reikalingus specializuotus konteinerius ir platformas abiem – plačiajai ir europinei – vėžėms. Traukinys kursuos kartą per savaitę, o vienu reisu bus galima pervežti iki 60 specializuotų konteinerių su anglimis.

Kol kas naujuoju maršrutu į Lenkiją planuojama pervežti apie 5 tūkst. t anglių per mėnesį. Ateityje bendrovė tikisi šių pervežimų apimtis didinti, taip pat ieško sprendimų, kurie leistų anglis iš Klaipėdos jūrų uosto gabenti per Kauno intermodalinį terminalą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sugedusi buitinė technika: remontuoti ar pirkti naują?
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Reklama
2022 m. „Rimi“ sėkmingai įgyvendino tvarumo ir labdaros iniciatyvas, prisidėjo prie paramos Ukrainai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką