Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 spalio 23d. 17:36

„Small Planet Airlines“ pradeda restruktūrizaciją ir Lietuvoje, žada atsiskaityti su kreditoriais

„Small Planet Airines“ atstovai aprodė įmonės lėktuvą
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / „Small Planet Airines“ atstovai aprodė įmonės lėktuvą

Poilsiautojus skraidinanti aviakompanija „Small Planet Airlines“ pradeda bendrovės restruktūrizaciją ir Lietuvoje. Neseniai dėl permainų Vokietijoje ir Lenkijoje ji pranešė atleidžianti 44 darbuotojus Vilniaus biure. Bendrovė apie restruktūrizaciją Lietuvoje patvirtino 15min, tačiau žadama, kad skrydžiai dėl to nenutrūks.

„Small Planet Airlines“ ėmėsi restruktūrizacijos Lietuvoje dėl iškilusių sunkumų Lenkijoje ir Vokietijoje, atskleidė bendrovės rinkodaros vadovas Simonas Bartkus.

Informavo kreditorius

Kreditoriai jau gavo laiškus, kuriuose pranešama apie pokyčius bendrovėje ir žadama grąžinti skolas.

„Laba diena, informuojame, kad remiantis Lietuvoje galiojančiu teisiniu reguliavimu, keleiviai, kurie pasirašė susitarimus su „Small Planet Airlines“ UAB dėl kompensacijos išmokėjimo, tačiau išmokėjimo dar nėra gavę, tampa bendrovės kreditoriais“, – rašoma laiške kreditoriams.

Kada bus grąžintos skolos, nėra aišku.

„Bendrovės restruktūrizacijos metmenyse yra numatyta atsiskaityti su visais bendrovės kreditoriais“, – teigiama laiške.

Skraidys kaip suplanuota

Aviakompanija patvirtino 15min gautą informaciją apie pokyčius.

„Lietuvoje veikianti „Small Planet Airlines“ UAB žiemos sezono metu planuoja pertvarkas – įmonė pradėjo restruktūrizavimo procesą“, – skelbiama 15min atsiųstame bendrovės komentare.

Skelbiama, restruktūrizacija neturės įtakos bendrovės vykdomiems skrydžiams iš Lietuvos ir užsienio šalių bazių.

"Kartu su kelionių organizatoriais, su kuriais „Small Planet Airlines“ Lietuvoje yra sudariusi ilgalaikio bendradarbiavimo sutartis, bendrovė toliau skraidys taip, kaip ir buvo suplanuota", – skelbiama komentare.

Problemos – dėl sunkumų Vokietijoje ir Lenkijoje

Pokyčių prireikė dėl „Small Planet Airlines“ Lenkijoje ir Vokietijoje patiriamų finansinių sunkumų. "Šiose šalyse veikiančios bendrovės nesuvaldė plėtros bei augančių kaštų ir dėl to kiek anksčiau šį rudenį pradėjo restruktūrizaciją“, – pripažino S.Bartkus komentare.

Aiškinama, kad dėl pertvarkų Vokietijos ir Lenkijos bendrovėse „Small Planet Airlines“ nebegaus iš šių bendrovių pajamų už paslaugas, tad restruktūrizacijos keliu sieks sumažinti turimą infrastruktūrą, o taip pat – apsaugoti veiklą nuo išorinių paslaugų tiekėjų reikalavimų.

„Small Planet Airlines“, kaip skelbiama, yra garantavusi išoriniams paslaugų teikėjams už bendroves Vokietijoje bei Lenkijoje, tad jie turi galimybę kreiptis į bendrovę Lietuvoje siekdami susigrąžinti Vokietijos bei Lenkijos įmonių skolas. Restruktūrizacijos procesas suteiks laiko susidariusioms skoloms grąžinti“.

Projekto partnerio nuotr./„Small Planet Airlines“ orlaivis
Projekto partnerio nuotr./„Small Planet Airlines“ orlaivis

Pranešama, kad „Small Planet Airlines“ Lietuvoje veikla šiemet yra pelninga – planuojama, kad operacinis pelnas metų gale sieks 3,4 mln. EUR.

"Vis dėlto, jį viršys sumos, kurias turėsime nurašyti dėl Vokietijos bei Lenkijos įmonių neapmokėtų paslaugų“, – priežastis aiškina „Small Planet Airlines“ vadovas Kristijonas Kaikaris.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kristijonas Kaikaris
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kristijonas Kaikaris

Ar atsiras investuotojas?

Pasak jo, tam, kad Vokietijos ir Lenkijos bendrovėse būtų sėkmingai užbaigta restruktūrizacija, būtinas investuotojas, tuo tarpu Lietuvos bendrovei tai nėra būtina sąlyga.

„Kita vertus, atsiradus investuotojui, restruktūrizacijos procesą Lietuvoje būtų galima sėkmingai baigti anksčiau, taigi šios galimybės neatmetame ir kalbamės su Lietuvos bendrove besidominčiais investuotojais. Manome, kad „Small Planet Airlines“ restruktūrizacija yra geriausias būdas išsaugoti ir toliau tęsti sėkmingą veiklą“, – teigia K.Kaikaris.

„Small Planet Airlines“ UAB veikla buvo pelninga ir 2015 bei 2017 metais – bendrovės pelnas siekė atitinkamai 4,5 mln. EUR ir 2,3 mln. EUR prieš apmokestinimą.

Žada, kad keleiviai nepatogumų nepatirs

Keleiviai dėl bendrovėje vykstančių pertvarkų nepatogumų nepatirs, skelbia „Small Planet Airlines“. Kartu su kelionių organizatoriais žada tęsti veiklą pagal suplanuotus žiemos sezono skrydžių tvarkaraščius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Small Planet“ atstovai aprodė įmonės lėktuvą
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Small Planet“ atstovai aprodė įmonės lėktuvą

Bendrovė neseniai pranešė apie restruktūrizaciją Lenkijoje ir Vokietijoje. Dėl to Vilniaus biure darbo neteks 44 žmonės. Be to, kaip jau rašė 15min, įmonė sustabdė bendrą programą su „BAA Training“ ir neberuoš naujų pilotų-kadetų.

Šiuo metu įmonėje, „Sodros“ duomenimis, dirba 357 asmenys.

„Small Planet Airlines“ lėktuvai daugiausia skraidina didžiausių Lietuvos kelionių organizatorių – „Novaturo“ ir „Tez Tour“ klientus.

Pateikė bendrą ieškinį teismui

Viena iš kreditorių „Skycop“ informavo, kad iki 2017 m. gruodžio mėnesio su “Small Planet Airlines” dirbta konstruktyviai ir problemų dėl kompensacijų mokėjimų nekilo. „Tačiau jau šių metų pradžioje situacija pradėjo keistis – mokėjimai iš pradžių vėlavo, o vėliau gavome informaciją, jog laikinai bus visiškai sustabdyti. Įmonė tokį savo sprendimą argumentavo nepakankama suma kompensacijoms numatytame biudžete“, – teigiama bendrovės pranešime.

Gedimino Žiemelio verslo imperijai priklausanti „Skycop“ 2018 m. rugpjūčio 29 d. Vilniaus apygardos teismui pateikė grupinį ieškinį su reikalavimu priteisti kompensacijas nukentėjusiems keleiviams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

12:39
01:16
16:41

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką