Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vykstate į Rusiją su lizinguojamu automobiliu? Muitinėje teks palikti tūkstančių eurų užstatą

Nuo rugsėjo pradžios dauguma lizingu įgytų automobilių neįleidžiami į Rusijos teritoriją. Tokią informaciją patvirtino ir Lietuvos muitinė – automobilis į Rusiją gali būti įleistas, jeigu vairuotojas paliks užstatą. Jis gali siekti ir tūkstančius eurų ar net daugiau – viskas priklausys nuo to, kiek vertas jūsų automobilis.
Pasienio kontrolės punktas
Pasienio kontrolės punktas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Sąraše – daug lietuviškų įmonių

Rugsėjo pradžioje pasipylė piktų keleivių skundai – dauguma lizingu įgytų automobilių nebeįleidžiami į Rusiją. Valstybėje nuo rudens įsigaliojo tvarka, kad įvažiuoti į ją gali tik vienas fiziniam ar juridiniam asmeniui priklausantis automobilis. Tai reiškia, kad, į valstybę įvažiavus vienam tam tikros lizingo bendrovės automobiliui, antras to padaryti jau nebegali.

Pasak muitinės atašė Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje Rusijos Federacijoje Rymanto Budgeno, šis įstatymo pakeitimas aktualiausias asmenims, vairuojantiems lizingu įsigytą ar kitu būdu išsinuomotą automobilį, kadangi įvažiuojant į Rusiją gali tekti sumokėti užstatą. Ši nuostata galioja ir kai automobilis yra fizinio, ir kai juridinio asmens nuosavybė.

Tokią tvarką Rusija įvedė siekdama kovoti su piktnaudžiavimu, kai įmonės į šalį įveža neva lizingu įgytus automobilius ir juos ten parduoda, taip išvengdamos muitų mokesčių Rusijai. Pasienyje pareigūnai netgi turi sąrašus įmonių, kurių automobilius į Rusiją galima įleisti tik po vieną: kol pirmasis įvažiavęs automobilis negrįžo, antras įvažiuoti negali.

Tame sąraše yra ir gerai žinomų įmonių, tarkime, „Swedbank“ lizingo Estijoje padalinys, ir nemažai lietuviškų bendrovių, pavyzdžiui, „Radviliškio autoverslas“, „Metmeda“, „KRKA Lietuva“, „Vortumas“ ir t.t.

Kol kas 15min pavyko susisiekti tik su „Radviliškio autoverslo“ direktoriumi, kuriam šis sąrašas buvo naujiena, ir pakomentuoti situacijos jis negalėjo. Kol kas, 15min žiniomis, problemų patiria tik lengvųjų automobilių vairuotojai, o vilkikais į Rusiją važiuojantieji bent jau kol kas nėra apgręžiami ir užstato iš jų nėra reikalaujama.

Teks palikti tūkstančius eurų

Todėl tikėtina, kad, kirsdami sieną su lizinguojamu automobiliu, lengvai jos nepravažiuosite. Muitinė įspėja, kad Rusija gali pareikalauti sumokėti užstatą, norint įvažiuoti į Rusiją.

Viena latvė lsm.lv pasakojo, kad muitininkas paskaičiavo jai užstatą ir liepė, norint įvažiuoti į valstybę, sumokėti 2 tūkst. eurų.

„Informuojame, kad nuo 2018-09-04 įsigaliojo Rusijos Federacijos Muitinio reguliavimo Rusijos Federacijoje įstatymo pakeitimai, kuriuose nustatyta, kad, jei fizinis asmuo (neturintis nuolatinės gyvenamosios vietos kurioje nors Eurazijos ekonominės sąjungos šalyje) laikinai įveža į Rusijos teritoriją antrą ir paskesnius automobilius, užregistruotus užsienio šalyje, asmeniniam naudojimui, privalo muitinei sumokėti mokesčių sumą (depozitu), kuri gali atsirasti neįvykdžius prekės (automobilio) laikinojo įvežimo sąlygų“, – muitinė informavo 15min.

Kokio dydžio užstatą teks palikti, sprendimą priims Rusijos muitininkas. Užstato dydis priklauso nuo konkretaus automobilio vertės ir jam taikomų RU įvežimo muitų normos, sprendimą priima RU muitininkas, atliekantis muitinės formalumus pasienyje.

Viena latvė lsm.lv pasakojo, kad muitininkas paskaičiavo jai užstatą ir liepė, norint įvažiuoti į valstybę, sumokėti 2 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius