Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Australija pristatys „Made in China“ biudžetą

Antradienį Australijos mažumos vyriausybė pirmą kartą pristatys biudžetą. Jis vadinamas „Made in China“ (pagaminta Kinijoje) biudžetu, nes Australijos ekonomika labai smarkiai priklauso nuo šios Rytų milžinės, naujienų agentūros „Reuters“ informaciją cituoja CNBC.
Pagaminta Kinijoje
Pagaminta Kinijoje / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Nors Australijos ekonomika sparčiai auga daugiausia dėl didelės prekių ir paslaugų paklausos Kinijoje,  šalies iždininkas Wayne'as Swanas pažadėjo, kad biudžetas bus taupus. Australija yra vienintelė išsivysčiusi šalis, kuriai pavyko išvengti pastarosios pasaulio finansų krizės. Vėlgi daugiausia prie to prisidėjo Kinija.

Biudžeto pajamos šiemet smarkiai mažėjo dėl rekordinių vasaros potvynių ir masyvaus ciklono, kuris sutrukdė anglies eksportą ir sugriovė infrastruktūrą.

Tačiau Australija vis tiek laikosi itin gerai – smarkiai mažėja bedarbių gretos ir žadama, kad nedarbas šalyje mažės ir dar greičiau.

Biudžetas bus pristatytas su „Made in China“ ženklu. Jei Kinijoje prekių kainos kristų, smarkiai kentėtų ir Australijos biudžetasW.Swanas teigė, kad dėl gamtos katastrofų biudžeto pajamos sumažės maždaug 4,5 mlrd. Australijos dolerių šiemet, nelaimės paskatino infliaciją ir nežymiai sulėtino ekonomikos augimą.

Ekonomistai mano, kad pristatyto naujo biudžeto deficitas sieks maždaug 50 mlrd. Australijos dolerių, nors anksčiau buvo prognozuotas 41,5 mlrd. Australijos dolerių biudžeto deficitas.

Biudžeto deficitas turėtų sudaryti maždaug 5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP),o viešoji skola siekti vos 14–15 proc. BVP.

„Biudžetas bus pristatytas su „Made in China“ ženklu. Jei Kinijoje prekių kainos kristų, smarkiai kentėtų ir Australijos biudžetas“, – teigė ekonomistas Chrisas Richardsonas.

Daug biudžeto lėšų bus skiriama darbuotojų kvalifikacijai kelti, padėti verslui susidoroti su darbo jėgos trūkumo problema

Du didžiausi iššūkiai valstybei yra naujas mokestis stambioms gamtą teršiančioms įmonėms ir 30 proc. mokestis anglies ir geležies rūdos kasykloms. Į biudžetą kol kas šie rodikliai nebus įtraukti, nors mokesčių surinkimą ir galima šiek tiek prognozuoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius