Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV gyvenantys lietuviai: krizės čia nejaučiame

Dienraštis „Respublika“ kalbino JAV šiuo metu gyvenančius lietuvius, kurie teigė, jog šioje šalyje krizės beveik nebejaučia.
Robertas Kupstas
Robertas Kupstas / „Scanpix“ nuotr.

Prieš penkiolika metų į JAV išvykęs žinomas dainininkas Arvydas Vilčinskas dienraščiui „Respublika“ sakė, kad to, kas dabar darosi JAV, krize nepavadinsi. Jo teigimu, šiek tiek nukrito paslaugų kainos, sumažėjo užsakymų, tačiau nėra ypač sunku. Vyras laisvalaikiu muzikuoja, kitu laiku dirba statybininku-konstruktoriumi ir pats sau yra viršininkas.

A.Vilčinskas sakė negirdėjęs ir apie atvejus, kai bankai iškrausto iš namų prasiskolinusius žmones. Jo teigimu, JAV su skolininkais elgiamasi kitaip nei Lietuvoje: jeigu žmogus nesugeba laiku grąžinti skolos, jokie antstoliai neturi teisės naršyti sąskaitos ar išmušti pinigų.

Krizės nejaučia ir kitas JAV gyvenantis lietuvis Robertas Kupstas. Jis teigia, kad bent jau Vašingtone krizė nėra pridariusi daug žalos ir netgi nekilnojamojo turto kainos nuolat kyla. JAV valstybės departamente Hillary Clinton patarėjo padėjėju dirbantis vyras teigia, kad Amerika yra ta vieta, kurioje, jeigu esi pasiryžęs sąžiningai dirbti, gali viską pasiekti.

R.Kupsto teigimu, Anglijoje ar Airijoje nugaras lenkiantiems lietuviams sunkiau peržengti socialinius sluoksnius ir gauti visuomenėje aukštesnes pareigas, o Amerikoje imigrantams dažniausiai užtenka pasiekti reikiamą išsilavinimą ir užmegzti reikalingų pažinčių. R.Kupstas sakė JAV nepažįstantis žmonių, kuriems neužtenka pinigų pragyventi, tačiau Lietuvoje turi daug pažįstamų, kurie nuolat skundžiasi blogu gyvenimu.

Kitas „Respublikos“ pašnekovas, Ilinojoje dirbantis lietuvių kilmės gydytojas Jonas Prunskis sakė, kad krizė JAV jaučiama skirtingai įvairiose valstijose. Vyras teigia, kad nedarbas jam negresia. Tiesa, jis pripažino, kad su krizės padariniais amerikiečiai susidūrė: vieniems sumažėjo atlyginimai, kitiems iškilo baimė dėl kreditų grąžinimo, tačiau jis nežino nė vieno atvejo, kai žmonės bandė žudytis ar bent jau prašė psichologų pagalbos. „Visų nuotaikos neblogos“, – sakė medikas.

Prieš daugiau nei penkiolika metų Niujorke įsikūręs ir gavęs pilietybę Elmeris E.Contreras vis dėlto teigė, kad krizę jo šeima pajuto. Jie nusprendė neimti paskolos, padidėjo mokesčiai. Tačiau ir jis žiūri į ateitį optimistiškai – vyro teigimu, tie, kurie netingi dirbti, darbą JAV visuomet turės, o realiai skurstančius žmones Amerikoje matė tik per televizorių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius