Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mirusios žvaigždės – dideli pinigai

Nelinksmi pastarųjų mėnesių įvykiai pramogų pasaulyje paskatino dar didesnį žmonių susidomėjimą garsenybėmis. Net ir tuo atveju, jeigu jos jau guli kape, rašo CNN interneto svetainė.
Filmo apie M.Jacksoną premjera
Pasaulinė filmo apie Michaelą Jacksoną premjera sulaukė didelės sėkmės. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Beprotiški metai“, – sako Scottas Michaelsas, interneto svetainės Findadeath.com, kurioje publikuojamos istorijos apie mirusias žvaigždes ir siūlomos ekskursijos po garsenybių mirties vietas Los Andžele (JAV) savininkas.

Jis sunkiai gali patikėti, jog apie mirusias garsenybes, tokias kaip Anna Nicole Smith, vėl kalbama per žinias. „Atrodo, kad kalbėti apie mirtį tapo madinga“, – stebisi S.Michaelsas. Tačiau kalbėti apie mirtį ne tik madinga. Į madą atėjo ir bandymai iš jos pasipelnyti.

Markas Roesleris, „CMG Worldwide“ vadovas, pastebi, jog gerbėjai dažnai jaučia prieraišumą garsenybėms, net jei jos yra mirusios. „Aš manau, kad žmonės jaučiasi taip, lyg mėgstama garsenybė būtų šeimos narys“, – svarsto M.Roesleris. Jo teigimu, ši „šeima“ itin išsiplėtė per laikotarpį, kuris pavadintas mirčių vasara.

Nuo šių metų gegužės iki rugsėjo pramogų pasaulis neteko dainininko Michaelo Jacksono, amerikiečių aktorės Farrah Fawcett, aktoriaus, režisieriaus ir dainininko Davido Carradine'o, aktoriaus, dainininko bei šokėjo Patricko Swayze'o. Didžiulis susižavėjimas šiomis asmenybėmis nusprendusiems iš to pasipelnyti neša milžiniškus pinigus.

Planuojama, kad iš dokumentinio filmo „Michaelas Jacksonas. Pabaiga“ („Michael Jackson. This Is It“) nemažai pinigų uždirbs jo įkurti fondai. O pats M.Jacksonas prisidės prie žvaigždžių, kurios pinigus savo fondams uždirba net ir gulėdamos kape.

Žurnalo „Forbes“ duomenimis, 2008 metais Elvisas Presley, Charlesas M.Schultzas, Heathas Ledgeris, Albertas Einsteinas, Aaronas Spellingas, Theodoras Geiselis, Johnas Lenonas, Andy Warholas, Marilyn Monroe, Steve'as McQueenas, Paulas Newmanas, Jamesas Deanas ir Marvinas Gaye kartu sudėjus uždirbo 194 mln. dolerių. Tai yra nemažai, prisiminus, kad šie žmonės jau neberengia pasirodymų ir nebedalija autografų.

Tačiau kai kurių gerbėjų susidomėjimas garsenybėmis po jų mirties, rodos, peržengia visas ribas. Jie rengia „piligrimines“ keliones į mėgstamo artisto mirties vietą, kapines, kur jis palaidotas, namus, kur gyveno. Štai: vieta, kur gyveno E.Presley, yra viena lankomiausių JAV. O kai kurie M.Jacksono gerbėjai ne tik lanko jo kapavietę, bet ir renka skrodimo nuotraukas.

Kodėl žmones taip domina mirtis? Ji visus padaro lygius, įsitikinęs Alanas W.Petrucellis, knygos „Morbid Curiosity: The Disturbing Demises of the Famous and Infamous“ autorius. „Mirtis mums primena, jog nepaisant šlovės ir turto, mes visi mirsime“, – sako jis. A.W.Petrucellis taip pat turi sukaupęs kai kurių jau mirusių garsenybių portretų kolekciją. Joje galima rasti ir buvusio JAV prezidento Johno F.Kennedy, ir aktorės M.Monroe portretus.

„Kai kurie žmonės mano, kad tai siaubinga“, – aiškina A.W.Petrucellis. Bet pastebi, kad mirus kokiai nors garsenybei, interneto aukcionuose iškart pasirodo galybė jos daiktų. „Taip mirusiųjų šeimos gali pasipelnyti. Mirtis parduoda“, – tikina jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius