Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 9d. 11:54

Inovacijų agentūros kūrimo progresą vertins patariamoji grupė

Pinigai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Pinigai

Gegužę Vyriausybei pritarus Inovacijų agentūros koncepcijai, Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje bei „Verslioje Lietuvoje“ prasidėjo paruošiamieji naujos agentūros kūrimo darbai. Pirmieji rezultatai jau pristatyti iš suinteresuotų šalių ir nepriklausomų inovacijų ekspertų suburtai patariamajai grupei.

„Per mažiau nei metus turime pasiruošti, įgyvendinti ir pabaigti neeilinį ir daug kartų nesėkmių praeityje patyrusį projektą – įsteigti Inovacijų agentūrą“, – sako Eglė Markevičiūtė, ekonomikos ir inovacijų viceministrė.

Pasak jos, Vyriausybės programoje užfiksuotas tikslas pereiti prie aukštos pridėtinės vertės ekonomikos, tuo pačiu pabėgant nuo vadinamų vidutinių pajamų spąstų ir didinant Lietuvos verslo tarptautinį konkurencingumą.

 Ekonomikos ir inovacijų ministerijos nuotr./ Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos nuotr./ Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė

„Tokius tikslus bus lengviau pasiekti tada, kai Lietuvos inovacijų skatinimo sistema taps aiški, suprantama, nesidubliuojanti ir draugiška skirtingų tipų verslui. Vienas pagrindinių šios sistemos elementų ir yra inovacijų agentūra, vienas langelis, per kurį verslas ras visus sau reikiamus atsakymus“, – tvirtina viceministrė.

Vyriausybei patvirtinus Inovacijų agentūros koncepciją, pagal kurią inovacijų agentūra kuriama VšĮ „Versli Lietuva“ pagrindu konsoliduojant Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) ir Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) inovacinės veiklos funkcijas, ekonomikos ir inovacijų ministrės įsakymu darbą pradėjo už agentūros kūrimą atsakinga darbo grupė.

Ji sudaryta iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei „Verslios Lietuvos“ atstovų. Šios darbo grupės vadove paskirta „Verslios Lietuvos“ vadovė Daina Kleponė. Ši komanda rūpinasi operatyviniais agentūros kūrimo darbais – agentūros steigimo teisiniu modeliu, strategijos kūrimu, atlieka reikiamų patalpų paiešką, rengia agentūros informacinės sistemos valdymo modelį, rūpinsis vidine ir išorine komunikacija su suinteresuotomis šalimis.

„Taip jau sutapo, kad 2020 metais baigėsi „Verslios Lietuvos“ ankstesnis strateginis laikotarpis ir jau beveik metus su komanda dirbome prie naujos „Verslios Lietuvos“ strategijos, joje numatyta daug pokyčių ir nemenka pačios organizacijos transformacija. Tai labai sutapo su inovacijų agentūros vizija, todėl turėdami gerą strategijos pagrindą galime nesunkiai jį adaptuoti naujai agentūrai“, – sako Daina Kleponė, „Verslios Lietuvos“ vadovė.

Versli Lietuva nuotr./Daina Kleponė, „Versli Lietuva“ generalinė direktorė
Versli Lietuva nuotr./Daina Kleponė, „Versli Lietuva“ generalinė direktorė

Pasak D. Kleponės, siekiant geriau pažinti inovacijų ekosistemos poreikius bei atrasti verslo ir mokslo sinergijos galimybes, pasitelkta patariamoji grupė iš atsakingų šios srities politikos formuotojų, inovatyvaus verslo atstovų ir inovacijų ekspertų.

Patariamąją inovacijų agentūros kūrimo grupę sudaro: Eglė Markevičiūtė, ekonomikos ir inovacijų viceministrė; Gintautas Jakštas, švietimo, mokslo ir sporto viceministras; Egidijus Meilūnas, užsienio reikalų viceministras; Paulius Lukauskas, Vyriausybės kanclerės pirmasis pavaduotojas; Vytautas Jokužis, aukštųjų technologijų įmonių grupės „Elinta“ įkūrėjas ir vadovas; Monika Paulė, aukštųjų technologijų startuolio „CasZyme“ vadovė; Agnė Paliokaitė, privataus mokslinių tyrimų instituto „Visionary Analytics“ vadovė; Laima Kaušpadienė, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko vadovė.

LR Ekonomikos ir inovacijų ministerija, įgyvendindama Inovacijų reformą 2.0, siekia Lietuvoje sukurti aiškią ir vientisą inovacijų skatinimo sistemą, kuri padės pamatą efektyviai (kokybinei) inovacijų ekosistemos plėtrai ir sudarys sąlygas prioritetinių ekonomikos sektorių vystymuisi tarptautiniu mastu. Reformos pagrindas – vienos inovacijų agentūros sukūrimas, konsolidavus inovacinės veiklos skatinimo paslaugas iš skirtingų agentūrų.

2021 m. gegužės 5 d. LR Vyriausybė pritarė Inovacijų agentūros koncepcijai. Nauja agentūra rūpinsis verslumo, eksporto ir inovacijų skatinimo paslaugų verslui teikimu ir veiklą turėtų pradėti 2022 m. I ketvirtį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

05:21
01:30
01:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką