Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Iš Vilniaus – vadovauti Panevėžio odontologijos klinikai

Spalio 16 d. švenčiama Boso diena. Šia proga kalbiname žavią, veiklią, Aukštaitijos implantologijos vadovę bei dviejų vaikų mamą Rasą Andriuškevičienę.
Rasa Andriuškevičienė
Rasa Andriuškevičienė / Asmeninio archyvo/jp.lt nuotr.

Kai daugelis panevėžiečių vyksta gyventi ir dirbti į sostinę, koks motyvas Jus atvedė į Panevėžį?

Mano sena, tačiau neišsipildžiusi svajonė, odontologija. Visada viliojo ši sritis. Susitikus su Aukštaitijos implantologijos klinikos akcininke Aiste Navikiene ir pasikalbėjus, supratau, kad noriu ir galiu stoti prie klinikos vairo, nes turiu sukaupusi daug pardavimų ir vadybinės patirties.

Kai gali sukauptą darbo patirtį sujungti su svajone – nebėra jokių kliūčių, reikia tik noro ir veikti. Gal daugelį gali gąsdinti atstumas, manęs – visai ne, apsisprendimo priėmimui tai jokios įtakos neturėjo. Net kaip tik, galėčiau įvardinti, kaip privalumą, nes tiek knygų nesu perklausiusi anksčiau, kiek galiu klausytis dabar, kai važiuoju į Panevėžį, tai puiki investicija į pačią save. Be to, turime viziją plėsti klinikos veiklą ir tikiu, kad tai bus Vilnius.

Ar skiriasi darbo pobūdis dirbant odontologijos klinikoje?

Darbas odontologijos klinikoje pilnas naujų iššūkių ir patirčių. Visų pirma, tai didžiulė atsakomybė prieš pacientus ir prieš kolektyvą, nemažai teisės aktų, higienos normų ir kitokių reikalavimų, kurių neįsivaizdavau esant. Bet tuo pačiu, tai labai įdomi patirtis.

Turbūt naujas iššūkis buvo ir nepaprastoji situacija dėl COVID-19 viruso?

Tikrai taip. Buvo daugiau klausimų nei atsakymų, kaip ir visiems, juk su tokia situacija šalis susidūrė pirmą kartą. Informacija ir reikalavimai keitėsi ne dienom, o valandom, tad reakcijos ir sprendimų priėmimo laikas privalėjo būti greitas. Daug neapibrėžtumo ir nežinomybės, išaugusi reikalingų apsaugos priemonių paklausa, pasiūlos sąstingis ir didelis noras padėti pacientams reikalavo priimti sprendimus čia ir dabar – laukti negalėjome, bet viską, viso kolektyvo dėka, išsprendėme, susitvarkėme ir, apsirūpinę visa reikalinga „amunicija“ teikėme būtinąją pagalbą karantino laikotarpiu.

Kokių naujų kompetencijų įgijote dirbdama AIK?

Lankstumo – kai situacija dažnai keičiasi, turi būti ypatingai lankstus tiek komunikacijos srityje, tiek sprendžiant vidines ar išorines problemas. Laiko planavimas man ir šiaip nesvetimas buvo, tačiau čia dar geriau tenka darbus susidėlioti pagal prioritetus. Ir suvokimas, kad visos problemos pasidaro nesvarbios, kai žmogų užklumpa stiprus danties skausmas, o tam ir esame mes, kad pacientui kuo greičiau padėtume ir išeitų iš klinikos plačiai besišypsodamas.

Kuo odontologai, Jūsų manymu, skiriasi nuo kitų sričių specialistų?

Jų darbas labai atsakingas, reikalaujantis daug atidumo, kruopštumo ir pasiruošimo, juk nuo jų darbo priklauso žmogaus sveikata ir savijauta. Aš kaip sakau, odontologas nėra tik odontologas, jis turi turėti vadybininkui, ir psichologui būdingų savybių, juk gydytojas mato, koks gydymas pacientui būtų pats tinkamiausias, turi mokėti argumentuoti, kodėl vienas ar kitas gydymas būtų tinkamesnis, taip dažnai turi nuraminti ir padrąsinti pacientą. AIK kolektyvas – iki skrupulų mylintys savo darbą ir siekiantys tobulumo.

Ką sau ir klinikai palinkėtumėte?

Klinikai palinkėčiau tapti labiausiai pacientų ir darbuotojų rekomenduojama klinika Lietuvoje, link to ir einame. Šis sakinys apima labai daug – jei klinikoje viršijami paciento lūkesčiai visomis prasmėmis, jis tikrai rekomenduos kliniką ir savo šeimos nariams, draugams ar kolegoms, jei klinikoje gera atmosfera, darbuotojai gerai jaučiasi, įsivyrauja ramybė ir klinika tampa antrais namais, kuriuose gera būti.

O kadangi gyvename neapsakomo amžiaus greityje ir visur skubame, lekiame, tai visiems, tame tarpe ir sau, palinkėčiau šiek tiek sustoti ir atrasti laiko tikriems dalykams, atrasti daugiau laiko pagaliau sau. Nes įsivyravus vidinei harmonijai ir tas amžinas skubėjimas ir lėkimas tampa nebe tokie baisūs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius