Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 30d. 08:06

Karantinas žinomą stilistę privertė pardavinėti agurkus: „Nėra gėdingo darbo“

Jurgita Malakauskaitė
Skaistės Malevskienės nuotr. / Jurgita Malakauskaitė

Žinoma plaukų ir įvaizdžio stilistė Jurgita Malakauskaitė, prieš porą metų sostinės Žvėryno rajone atidariusi studiją „Selfstation“, per karantiną įprastą veiklą buvo priversta iškeisti į naują. Pajamas staiga praradusi moteris prisitaikė ir pradėjo pardavinėti agurkus, taip pat savo studijoje priglaudė gėlėmis prekiaujančią klientę bei jogos studiją. J.Malakauskaitė kalbėdama su 15min atvira – lengva nebuvo, pinigai buvo juokingi, tačiau jų užteko nusipirkti bent duonos.

J.Malakauskaitė ne tik žinoma įvaizdžio stilistė, moteris pastaruosius penkiolika metų dirba su įvairiais Lietuvos muzikos ir teatro atlikėjais, televiziniais projektais. Prieš dvejus metus Vilniuje ji įkūrė savo verslą – grožio ir renginių erdvę „Selfstation“. Čia ji siūlo plaukų dažymo, kirpimo, plaukų atstatymo procedūras, daro makiažus, kartu pardavinėja įvairiausias kosmetikos priemones, rankų darbo žvakes, gaminamas jos gimtuosiuose Mažeikiuose.

Tačiau Vyriausybei paskelbus karantiną, J.Malakauskaitė iškart neteko darbo ir pajamų – grožio paslaugų veikla bei visi renginiai buvo uždrausti. Anot verslininkės, šią žinią ji priėmė ramiai, nors pradžioje buvo ir baimės, ir nežinomybės.

„Pirmą savaitę jaučiausi sukrėsta, bet labiausiai dėl to, kad esu veiklus žmogus, negalėjau suprasti, kaip galima nieko nedaryti ir priimti informaciją tokią, kokia ji yra“, – sakė ji.

J.Malakauskaitė 15min tikino iš pradžių optimizavusi veiklos išlaidas: atsisakė automobilių stovėjimo vietų greta darbo, išjungė šildymą.

„Aišku, reikėjo ateiti kiekvieną dieną, gėlių daug. O tuščia, o šalta, labai širdį spausdavo, nes nėra judesio, viskas atrodo numirę“, – pasakojo ji.

Antano Minkevičiaus nuotr./Jurgita Malakauskaitė
Antano Minkevičiaus nuotr./Jurgita Malakauskaitė

Nuo stilistės iki agurkų pardavėjos

Tačiau veikli ir energijos nestokojanti moteris pradėjo prekiauti netoli Vilniaus, Pagiriuose, auginamais agurkais. Pastaruosius jį gaudavo iš savo klientės, kuri ir yra šiltnamių savininkė.

„Stebėdama, kad dirba tik „Barbora“, „Maxima“, pasakiau, kad ir man reikia maisto! Tiesiog šovė tokia mintis. Žinoma, suprantu, kad nei aš maistu prekiavusi, nei ką. Nuvažiavau gėlių pas klientę, o ir jai sunku, agurkai juk auga, o kur juos pardavinėti? Mintis pardavinėti agurkus šovė ne pirmą dieną, o antrą. Sukramčiau informaciją ir pamačiau, kad galiu savo klientams pasiūlyti“, – apie tai, kaip gimė idėja prekiauti agurkais, pasakojo pašnekovė.

Skaistės Malevskienės nuotr./Jurgita Malakauskaitė
Skaistės Malevskienės nuotr./Jurgita Malakauskaitė

Be to, 110 kv. m ploto patalpas nuomojanti verslininkė įsileido ir kitus verslus: gėlėmis prekiauti prekybos centre negalėjusią verslininkę bei kaimynystėje įsikūrusią jogos studiją.

„Nėra gėdingo darbo. Gėlės „Happy flowers“ savininkės, kuri yra mano klientė. Ji turi salelę prekybos centre, kuris nedirbo, o gėlės miršta ir suprantu, kad jai – šakės, o mano patalpa gali dirbti. Jai paskambinau ir pasiūliau persikelti pas mane. Žinau, kad ji lygiai taip pat neturi pinigų, bet pagalvojau, kad vis tiek judės“, – 15min sakė ji.

Pasitarnavo didelis klientų ratas

J.Malakauskaitė likusi be darbo laiko veltui neleido. Per daug metų moteris susikūrė didelį klientų ratą, jam ir siūlė agurkus, gėlių kompozicijas.

„Pernai iš tų pačių šiltnamių veždavau pomidorus, bet jais vaišindavau klientus. Dovanų duodavau ne šampūną, o pomidorų. Klientai mane pažino. O dabar net prašo mano instagraminių agurkų. Man nebuvo sunku pereiti, nes mano darbas – kurti vaizdą. Agurkai ne šiaip kaip pas bobutę turguje buvo parduodami, jie supakuoti, įdėta gėlė. Tai, kas anksčiau buvo kaip dėmesys klientams, tapo pajamomis“, – kalbėjo ji.

Skaistės Malevskienės nuotr./Jurgita Malakauskaitė
Skaistės Malevskienės nuotr./Jurgita Malakauskaitė

Dalį produkcijos moteris pati išvežiodavo, kiti klientai atvykdavo jų pasiimti.

„Nesėdėjau, kaip parduotuvėje, juk niekas nežino šios vietos. Tik per savo klientų ratą“, – sakė pašnekovė.

J.Malakauskaitė 15min pripažįsta, didžiulių pelnų iš agurkų ir gėlių prekybos užsidirbti nepavyko, „pinigai buvo juokingi“. Tačiau ji aiškino tiesiog norėjusi ką nors veikti, nesėdėti vietoje.

„Žinoma, tai buvo tik veiklos išplėtimas, bet kai gauni nors duonai, jautiesi pakankamai ramus. Esu vieniša mama, auginu dukrą ir spaudė širdį matant jos išsigandusias akis. Atvirai su ja kalbuosi, turėjau paaiškinti, kad į parduotuvę einu vieną kartą per savaitę ne tik dėl saugumo, bet ir dėl pinigų. Apsitarėme, ką valgysime, kad neišleistume per daug ir neišmestume maisto. Bet jei žmogus veiklus, jis greitai sugalvos, ką galima būtų padaryti“, – įsitikinusi ji.

Kritika valdžiai

J.Malakauskaitė sukritikavo ir ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio išsakytus žodžius, kuriais jis pareiškė, kad jei „atsiranda po mėnesio išgyvenimo dilemos, tai galbūt su tais verslais ne viskas tvarkoje buvo“. Moters teigimu, tokie pareiškimai atrodo juokingai.

„Čia kam taiko? Didiesiems prekybos centrams ar mažiukams? Kiek gali būti prisitaupęs, jeigu dirbi nuo atlyginimo iki atlyginimo?“ – klausė ji.

Skaistės Malevskienės nuotr./Jurgitos Malakauskaitės parduodami agurkai
Skaistės Malevskienės nuotr./Jurgitos Malakauskaitės parduodami agurkai

Verslininkė pasakojo, kad per karantiną, kai negalėjo dirbti, buvo paskelbusi prastovą. Taip pat kreipėsi į pastato savininkus, kad šie sumažintų nuomos įmokas. Tačiau daugiau įvairių išmokų J.Malakauskaitė teigia nesitikinti.

„Čia politika prieš rinkimus. Seneliams dalina pinigus, o verslas... kaip nors išgyvens. Iš valstybės nesitikiu pagalbos, tik stengiuosi toliau dirbti, susikaupti. Bet dabar galiu ir pasidžiaugti, tik atvežu agurkus ir, žiūrėk, nebėra. Vienas kitam netrukdo“, – sakė ji.

Skaistės Malevskienės nuotr./Jurgitos Malakauskaitės gėlės
Skaistės Malevskienės nuotr./Jurgitos Malakauskaitės gėlės

Karantinas suteikė daugiau galimybių

Ar J.Malakauskaitė ir toliau pardavinės agurkus ar kitas daržoves? Pašnekovė sako dar nežinanti, tačiau neatmeta galimybės, jog tiesiog savo klientų ratą siųs tiesiai pas tiekėją.

„Aš buvau tarpininkas ir pateikiau gražiai, padariau meną“, – kalbėjo ji.

Laisvėjant karantinui ir leidus veikti grožio paslaugas teikiančioms įstaigoms, pašnekovės teigimu, klientų sulaukianti bene iki pat nakties.

Antano Minkevičiaus nuotr./Jurgita Malakauskaitė
Antano Minkevičiaus nuotr./Jurgita Malakauskaitė

Be to, stilistės nuomone, šis laikotarpis, kad ir koks jis buvo sunkus, atnešė daugiau galimybių. J.Malakauskaitė pasakojo, kad anksčiau daug renginių nepriimdavo ir, jei jų nebūdavo, dėl to labai nesirūpindavo. Tačiau nuo šiol ketina investuoti daugiau laiko kviečiant pas save rengti įvairius gimtadienius, vakarienes.

„Anksčiau renginių nebūdavo daug, bet man jų pakakdavo. Yra gerai, nėra – irgi gerai. Tuo metu uždirbau pinigus ir niekada nepergyvendavau, kad neturiu renginio. Kai turi pajamas, nesuki sau galvos.

O dabar tiesiog tą reikia daryti daugiau. Aplinka padiktavo, kad klientai namie valgo, todėl reikia agurkų, balkonus nori pasipuošti, draugus nori pasveikinti. Aplinka diktuoja, tik reikia klausytis. Darbo iki kaklo, tik jį reikia dirbti“, – apibendrino ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

02:02
01:03
01:44

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką