Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 4d. 08:53

Klaipėdietis dešimtokas gvildena verslo idėją – užfiksuota akimirka virsta šviestuvu

Dešimtokas Timas Šimkus vysto verslo idėją.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Dešimtokas Timas Šimkus vysto verslo idėją.

Klaipėdietis Timas Šimkus žiemą švęs 16-ąjį gimtadienį. Sumanaus dešimtoko galvoje jau dabar verda verslo idėja. Įsigijęs 3D spausdintuvą jaunuolis ant gamtai draugiško plastiko spausdina nuotraukas, gamina joms stovelius ir šios tampa šviečiančia interjero detale, tarsi nedideliu jaukiu staliniu šviestuvu, mat užnugaryje įmontuota užfiksuotą akimirką apšviečianti lemputė.

Timas Šimkus šiuo metu kremta mokslus Klaipėdos „Baltijos“ gimnazijoje, kuri plėtoja inžinerinės pakraipos mokslus. Žinias vaikinas gilina „Vakarų laivų gamykloje“ ir svajoja Kaune studijuoti mechanikos inžineriją.

Verslo idėja kilo lankant „Junior Achievement“ ekonomikos būrelį. Timas neslepia, jog mintis išsivystė nardant po interneto platybes ir kažką panašaus apčiuopus JAV. Kartu su draugais sumanė išplėtoti idėją, kuri bent kiek papildytų kišenę, praplėstų akiratį ir leistų smagiai praleisti laisvalaikį. Šviečiančios nuotraukos idėją vystę keturi klasiokai savo projektą pristatė jaunųjų moksleivių mugėje, kur laimėjo prizą už investuotojams labiausiai patikusią idėją. Timas šypteli, jog iš tiesų draugai puikiai praleido laiką, tačiau išleido daugiau nei gavo atgalios. Tiesa, vienas bankų siūlė moksleiviams 1 000 eurų projektui vystyti, tačiau galiausiai idėja liko Timo rankose.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Dešimtokas Timas Šimkus vysto verslo idėją.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Dešimtokas Timas Šimkus vysto verslo idėją.

Vaikinas pasakoja įsigijęs 3D spausdintuvą ir apturėjęs nemigo naktų. Bene didžiausiu iššūkiu tapo stovelių gamyba. Juos suprojektavo ir spausdina pats.

Nuotraukos nugula ant ekologiško, augaliniu pagrindu pagaminto plastiko, kuris suyra vos per mėnesį. Timas sako, jog plastiko sudėtyje, be kitų augalų, esama ir braškių.

Idėja paprasta – ant plastiko 3D spausdintuvu atspausdinama pageidaujama nuotrauka – portretas, peizažas ar kt. Ši gali būti tiek tiesi, tarsi įstatyta į rėmelį, tiek lenkta. Galiausiai plastikinė nuotrauka atsiduria stovelyje, o jos užnugaryje įmontuota lemputė apšviečia nuotrauką laidą pajungus į rozetę. Timas sako, jog tokios nuotraukos gali virsti tarsi staliniais nedideliais šviestuvais, puošniomis interjero detalėmis.

Apšvietimo sprendimus jam padeda spręsti vaikystės bičiulis. Timas gyrė draugą, jog šis puikiai išmano elektros reikalus.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Dešimtokas Timas Šimkus vysto verslo idėją.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Dešimtokas Timas Šimkus vysto verslo idėją.

Į susitikimą vaikinukas atsinešė nuotrauką, ištrauktą iš interneto. Joje įamžintas strazdanotas veidas, o labiausiai išryškėja akys. Demonstruodamas, kaip nuotrauka šviečia, Timas įjungia gaminį ir pasakoja, kad būtent ši fotografija žavi savo išskirtinumu, mat iš kurios pusės bežiūrėsi, atrodo, tarsi akys stebi tave. Vienose vietose plastiko dalys iškilusios labiau, kitose mažiau. Plonesnės dalys šviečia ryškiau, o storesnės mažiau, taip nuotraukai suteikdamos jaukumo.

Pagaminti vieną nuotrauką Timui prireikia apie 14 valandų, dar apie 3–4 val. prireikia stoveliui gaminti. Šis taip pat gaminamas iš gamtą tausojančio plastiko, tačiau kitokio, tvirtesnio ir atsparesnio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką