Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 6d. 14:03

Koronaviruso paženklinta vasara: Palangoje šeimos kavinę turintis Bronius svarsto, ar neteks užsidaryti

Bronius Galdikas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Bronius Galdikas

Netoli Palangos turgavietės veikiančioje kavinėje „Broniaus šeimos baras“ be kelių samdomų darbuotojų dirba vieno jos savininkų Broniaus Galdiko šeima: sesuo sukasi virtuvėje, sūnėnas – priima užsakymus, tvarkytis padeda ir mama. Šis vasaros sezonas dėl karantino prasidėjo vėliau nei įprastai, be to, ir lankytojų skaičius džiuginti pradėjo tik rugpjūtį. Tad B.Galdikas dar negalėjo pasakyti, ar sugebės išsilaikyti žiemą, kai tenka trumpinti kavinės darbo laiką, daugiausia lankytojų ateina pavalgyti dienos pietus. Jis svarstė, kad pasibaigus vasarai gali nutikti taip, jog iki kito pavasario teks užverti duris. Kaip bus po to – esą visada klaustukas.

Apie „Broniaus šeimos barą“ su fotografu dirbdami Palangoje išgirdome iš kitų kolegų, taip pat atvykusių iš Vilniaus. Jie pasakojo apie neįveikiamas porcijas ir sotų maistą.

Būdami netoliese, užsukome į B.Galdiko kavinę ir tiesiog paklausėme, ar jis sutiktų papasakoti apie tai, kaip pradėjo verslą, kaip sekasi ir kaip, jo manymu, koronaviruso pandemijos akivaizdoje viskas klostysis toliau.

Pinigų susitaupė emigracijoje

„Broniaus šeimos barą“ B.Galdikas atidarė maždaug prieš penkerius metus.

„Visa šeimyna visada dirbdavo bare, virtuvėje sukdavosi – tiek sesuo, tiek mama daug metų dirbo. Ir tiesiog atėjo toks momentas – buvome išvažiavę į užsienį ir per tą laiką su sese sugalvojome pasitaupyti pinigų ir pamėginti atsidaryti kažką savo“, – pasakojo jis.

Emigracijoje Anglijoje B.Galdikas praleido ketverius metus. Į užsienį jis sakė patraukęs, nes buvo priverstas – prieš dešimtmetį Lietuvą buvo apėmusi ekonominė krizė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Broniaus šeimos baras
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Broniaus šeimos baras

Susitaupęs pinigų, palangiškis grįžo į gimtąjį miestą ir išsinuomotose patalpose atidarė kavinę. Tiesa, tuomet „Broniaus šeimos baras“ veikė kitoje vietoje. Patalpos ten buvo didesnės nei dabartinės.

„Tiesiog žiemą nėra tiek daug žmonių, o didesnes patalpas brangiau išeina išlaikyti. Porą metų išdirbome viename bare, po to perėjome į kitą barą, mažesnį“, – aiškino B.Galdikas.

Būna visokių dienų

Kaip ir skelbia pavadinimas, „Broniaus šeimos baras“ – šeimyninis verslas. Jį B.Galdikas valdo su sese Adriana. Ji sukasi virtuvėje.

Dabar, vasaros sezono metu, kavinėje dirba septyni žmonės. Daugiausia samdomų darbuotojų, kurių yra 3–4, pluša virtuvėje.

„O taip, šeima dirba. Va, kaip ir dabar yra sūnėnas, sesuo dirba, mama, būna, ateina padirbti“, – pasakojo B.Galdikas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Broniaus šeimos baras
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Broniaus šeimos baras

Klausiamas, ar su šeima dirbti lengviau, ar sunkiau, jis teigė, kad būna visokių dienų.

„Bet su šeima gali tiesiog ir ilgiau pasidarbuoti. Niekas nenorės namo išeiti. Samdytas žmogus yra samdytas – jis savo valandas atidirbo ir tiek. O su šeima galima ir ilgiau“, – dėstė baro bendrasavininkis.

Su šeima gali tiesiog ir ilgiau pasidarbuoti. Niekas nenorės namo išeiti.

Nežinia dėl ateities

Vasaros sezono metu „Broniaus šeimos bare“ daugiausia lankytojų – poilsiautojų, besiilsinčių Palangoje. Ne sezono metu žmonės dažniausiai ateina pavalgyti dienos pietus.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Broniaus šeimos baras
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Broniaus šeimos baras

Kaip pasakojo B.Galdikas, pasibaigus vasaros sezonui kavinė trumpina darbo laiką, dirba nuo 11 iki 17 valandos. Jis tikino, kad žiemą išsilaikyti labai sunku.

„Jeigu vasara nekokia, tai žiemą labai sunku. Ši vasara vėlai prasidėjo, vėlai pradėjome dirbti – buvo birželio vidurys. O šiaip tas žmonių kiekis prasidėjo tik rugpjūčio pradžioje. Bet iš tikrųjų kiekvienais metais negali žinoti, kada bus, įvairiai būna“, – nurodė verslininkas.

Jeigu vasara nekokia, tai žiemą labai sunku. Ši vasara vėlai prasidėjo, vėlai pradėjome dirbti – buvo birželio vidurys. O šiaip tas žmonių kiekis prasidėjo tik rugpjūčio pradžioje.

B.Galdikas dar negalėjo pasakyti, kaip baigs šį vasaros sezoną ar sugebės išsilaikyti žiemą.

„Iš tikrųjų net nežinau, kaip čia bus su tais visais virusais. Norime, kad dar nors rugsėjį nieko neuždraustų, rugsėjį dar galėtumėme atidirbti. O paskui – jau nežinia. Paskui nežinau, kaip čia bus iš tikrųjų: ar dirbsime, ar nedirbsime. Gal tiesiog iki kito pavasario užsidarysime“, – svarstė jis.

Paklaustas, iš ko gyventų, jeigu žiemą tektų nors ir laikinai užsidaryti, B.Galdikas aiškino, kad galėtų dirbti statybose.

„Aš ir prieš tai dirbau paprastus darbus, tai neturėtų būti problemų“, – įsitikinęs jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Broniaus šeimos baras
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Broniaus šeimos baras

O kaip dėl kito vasaros sezono, ar planuoja, kad „Broniaus šeimos barui“ pavyks atsidaryti? Anot B.Galdiko, čia visą laiką išlieka klaustukas.

„Visą laiką po vasaros išlieka klaustukas, kaip bus kitais metais. Ne viskas nuo mūsų priklauso“, – sakė jis.

Vieniems brangu, kitiems – pigu

Apie „Broniaus šeimos bare“ gaminamus kai kuriuos patiekalus dažnai atsiliepiama kaip apie sunkiai vienu ypu įveikiamus.

B.Galdikas aiškino, kad jų virtuvė – iš esmės lietuviška. Lankytojams siūloma paragauti nemažai bulvinių patiekalų: nuo bulvinių blynų su mėsa iki cepelinų.

„Aišku, turime ir kepsnių: kiaulienos, vištienos – įvairių. Galima pasirinkti padažą – ar sūrio, ar grybų. Kiekvieną darbo dieną duodame dienos pietus. Nuo pirmadienio iki penktadienio būna įvairių patiekalų, niekada nežinosi, kas gali būti rytoj. Žmogus gali būti nustebintas“, – sakė kavinės bendrasavininkis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Broniaus šeimos baras
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Broniaus šeimos baras

Meniu susidėliojo per baro darbo metus. Daugiausia prie to prisidėjo B.Galdiko sesuo.

Porcijos, pasak B.Galdiko, „Broniaus šeimos bare“ yra vyriškos.

„Jeigu atėjai, sumokėjai pinigus, tikrai gausi tiek, kiek priklauso“, – tikino jis.

Pasakota, kad anksčiau cepelinų porcija šioje kavinėje sverdavo net iki 1 kg. Tačiau B.Galdikas aiškino, kad dabar didžkukulių porcijos yra sumažintos.

„Dabar ta porcija yra tik vienas cepelinas ir jis sveria iki pusės kilogramo. Tiesiog daug žmonių nežinodavo apie porcijos dydį, užsisakydavo normaliai – „Kaipgi aš nesuvalgysiu porcijos?“. O kai atneši: „O Jėzus, Marija, – sakydavo. – Kur čia galima tiek suvalgyti?“, – prisiminė kavinės šeimininkas.

Tiesiog daug žmonių nežinodavo apie porcijos dydį, užsisakydavo normaliai – „Kaipgi aš nesuvalgysiu porcijos?“. O kai atneši: „O Jėzus, Marija, – sakydavo. – Kur čia galima tiek suvalgyti?

Pavyzdžiui, cepelino porcija „Broniaus šeimos bare“ kainuoja 4 eurus. Šaltibarščiai – 3,5 euro, vištienos ar kiaulienos karbonadas – 6,2 euro. Kijevo kotletas – 7,3 euro.

Dienos pietūs – sriuba ir antras patiekalas – atsieina 4,5 euro.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Broniaus šeimos baras
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Broniaus šeimos baras

„Ir praėjusiais metais buvo tokia pati kaina. Šiemet tiesiog nepakėlėme. Atsidarėme per koronaviruso krizę ir tiesiog nė vieno patiekalo nekėlėme kainos šiais metais. (...) Vieniems vis tiek atrodo, kad brangiai, kiti sako, kad pigiai. Čia tos kainos kiekvienam individualiai yra: vieniems brangu, kitiems – pigu, kitiems – pats tas“, – teigė B.Galdikas.

Jis tvirtino, kad visi patiekalai gaminami vietoje, pusfabrikačių bare nėra. Todėl, tarkime, bulvinių blynų gali tekti palaukti apie 25 minutes. O jeigu bare tuo metu yra daugiau lankytojų – ir 40–50 minučių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu Tik 15min

Aplinka produktyvumui

Video

21:13
29:17
15:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką