Dabar populiaru
Publikuota 2020 11 03, 10:37

Seseriškas pokalbis telefonu idėją pavertė jau dešimt metų gyvuojančiu verslu

„Mūsų verslas prasidėjo nuo paprasto seseriško pokalbio telefonu – o gal imkime ir įkurkime įmonę?“ – pasakoja Inga Skirmantienė, „Eko sesės“ bendrasavininkė. Įmonės susikūrimą paskatino noras vartotojui pasiūlyti kažką natūralaus: „Turėjome tik gražią idėją – norėjome dalintis gerais, ekologiškais ir kokybiškais dalykais su kitais. Mums tik tai atrodė prasminga ir įdomu.“ Iš to ir pavadinimas – „Eko sesės“.
Verslą „Eko sesės“ įkūrusios Inga ir Saulė
Verslą „Eko sesės“ įkūrusios Inga ir Saulė / „Eko sesės“ archyvo nuotr.

Pradėję nuo prekybos internetu, „Eko sesės“ per dešimtmetį užaugo: plečia verslą į užsienio rinkas, siūlo produktus HORECA sektoriui, planuoja fizinės parduotuvės atidarymą.

Nuo sulčiaspaudžių iki lauko baldų ir aksesuarų

„Eko sesės“ Inga ir Saulė dalinasi savo įmonės istorija: „Pirmieji produktai, kuriuos importavome, buvo lėtaeigės sulčiaspaudės, grūdų malūnėliai, sėklų daigintuvai, kurių poreikis Lietuvoje tuo metu sparčiai augo. Vėliau asortimentą papildė keraminiai peiliai, bei polikarbonatiniai šiltnamiai. Galiausiai, prieš 8 metus mūsų asortimente atsirado ir lauko baldai, kurie tapo mūsų tikrąja meile ir labai greitai išstūmė kitus produktus. Juokaujame, kad viskas dėsninga – užsiaugini ekologiškų daržovių šiltnamyje, pjaustai keraminiu peiliu, spaudi sultis lėtaeige sulčiaspaude, o po to, terasoje, ant patogių lauko baldų, jas gurkšnoji“, – juokiasi pašnekovės.

„Eko sesės“ archyvo nuotr./Verslą „Eko sesės“ įkūrusios Inga ir Saulė
„Eko sesės“ archyvo nuotr./Verslą „Eko sesės“ įkūrusios Inga ir Saulė

Lauko terasų ir jaukių balkonų fėjos

Po ilgų metų bandymų, ieškojimų ir pastovaus tobulinimo, Ingos ir Saulės e-parduotuvėje šiuo metu yra tik patikimi, savo puikia kokybe jas pačias ir jų klientus džiuginantys produktai.

„Šiandien tvirtai žinome – mūsų didžioji meilė yra terasos baldai bei aksesuarai. Džiaugiamės padėdamos kurti jaukumą terasose, kur žmonės gali mėgautis grynu oru, puikia kompanija ar tiesiog ramiai ilsėtis! Galime be galo ilgai pasakoti apie mūsų lauko baldus, jų ypatumus, skirtumus, medžiagas, detales, aksesuarus, kurie galėtų derėti kliento terasoje. Jaučiamės, kaip fėjos, padedančios sukurti jaukią erdvę, kurioje gali vykti stebuklai.“

Savo ekspertiškumu Inga ir Saulė mielai dalinasi e-parduotuvės tinklaraštyje – čia galima rasti viską, pradedant terasos interjero patarimais, baigiant sodininkyste.

„Eko sesės“ archyvo nuotr./Verslas „Eko sesės“
„Eko sesės“ archyvo nuotr./Verslas „Eko sesės“

Viename iš straipsnių, „Eko sesės“ dalinasi patarimais, „Kaip paversti savo balkoną jaukumo oaze“: „dažnai klientai galvoja, kad mūsų produktai skirti tik didelėms terasoms prie nuosavų namų. Tikrai ne, juk ir balkonas yra mini terasa. Mes kviečiame ir daugiabučių gyventojus išvaduoti balkonus iš sandėliuko statuso ir susikurti mini terasas. Taip ne tik žmonės džiaugsis jaukumo oazėmis savo namuose, bet ir visas miestas išgražės.“

Verslas nuo nulio išmokė pagrindų

Verslo įkūrimas bei puoselėjimas reikalauja nemažai žinių ir, be abejo, drąsos, tačiau „Eko sesės“ Inga ir Saulė dalinasi, kad svarbiausia – didelis noras. „Iš tikrųjų, viskas paprasta – mes tik ieškojome, kas mums pačioms buvo aktualu tuo metu, eksperimentavome ir tuo pačiu siūlėme kitiems kokybiškus, produktus, kurie skatina gyventi sveikiau, daugiau laiko praleisti lauke.

„Eko sesės“ archyvo nuotr./Verslas „Eko sesės“
„Eko sesės“ archyvo nuotr./Verslas „Eko sesės“

Vedamos šio noro kartu mokėmės ir verslo pagrindų: lėtai, žingsnis po žingsnio, matyt ne pačiu lengviausiu, bet geriausiai išmokančiu – praktikiniu būdu. Kai žmonės sako – jums tai gerai, turite idėjų, „verslininko“ gyslelę ar pan., tyliai sau pagalvojame – ar tikrai? O gal tik šiek tiek daugiau drąsos, daugiau parduotų vakarų bei savaitgalių, šiek tiek daugiau streso, bet tuo pačiu daug polėkio, laisvės ir džiaugsmo kurti! Esame įsitikinusios, kad kai nori – gali viską.“

Pasak pašnekovių, iš pradžių „Eko sesių“ verslas buvo labiau idėjinis, vykdomas šalia kitų veiklų. Tačiau per dešimtmetį, įdedant vis daugiau darbo ir pastangų, gerokai išaugo. Šiuo metu moterys vis aktyviau dalyvauja ir verslo bendruomenių susitikimuose, ypač džiaugiasi verslo moterų tinklo naryste – ilgainiui net ir šeimos verslui reikia bendruomenės, kurioje galima dalintis savo patirtimi bei gauti patarimų iš labiau patyrusių kolegų.

Šiandien tvirtai žinome – mūsų didžioji meilė yra terasos baldai bei aksesuarai.

„Šeimos verslas yra ypatingas – dirbame su įkvėpimu, visada įsiklausome į žmogaus poreikius, kartais padarome neįmanomą ir klientai tai vertina, – teigia „Eko sesės“. „Beje, daugelis klausia, ar mes esame tikros sesės. Iš tiesų, verslo pradžia buvo dviem seserims įkūrus įmonę, tačiau dabar „Eko sesės“ jau daug metų susietos truputį kitokiu giminystės ryšiu – esame pusbrolių mamos“, – juokiasi Inga ir Saulė.

„Eko sesės“ archyvo nuotr./Verslą „Eko sesės“ įkūrusios Inga ir Saulė
„Eko sesės“ archyvo nuotr./Verslą „Eko sesės“ įkūrusios Inga ir Saulė

Internetinę parduotuvę galite rasti – čia.

Tinklaraštį galite skaityti – čia.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką