Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 15d. 15:10

Skaitytojo klausimas. Sukūriau programą, kuria galėtų naudotis visi nemokamai, kokios būtų įkėlimo į internetą procedūros?

Skaitmeninis pasaulis
123RF.com nuotr. / Skaitmeninis pasaulis

Padariau programą - vieno instrumento pradžiamokslį pagal ispanišką knygą. Į pamokas įeina teksto, grafinė ir audio dalys lietuvių ir anglų kalbomis viso ~17Mb. Esu pensininkas ir nesu programuotojas, todėl norėčiau išsiaiškinti programos įkėlimo į internetą procedūras, kokios kaip autoriaus teisės. Kadangi programą įsivaizduoju kaip nemokamą ir laisvai prieinamą, kokie gali būti finansavimo šaltiniai. Dėkui. R.R.

Atsako „Baltic Amadeus“ pardavimų vadovas Irmantas Bankauskas.

Asmeninio arch. nuotr./Irmantas Bankauskas
Asmeninio arch. nuotr./Irmantas Bankauskas

Ačiū už Jūsų klausimą. Tiesa, sunku į jį atsakyti, nežinant visų aplinkybių, susijusių su programa, techninėmis galimybėmis ir jūsų lūkesčiais.

Kalbant apie programos įkėlimo į internetą procedūras, greičiausiai šiuo atveju Jums pakaktų įsigyti tinklalapio adresą ir užsisakyti svetainės (angliškai – hosting) paslaugą. Taip pat yra galimybė savo turinį talpinti čia.

Jei sukūrėte unikalią programą (tai yra, metodika, teksto, grafinė ir audio dalys yra kurtos jūsų, o ne minėtos ispaniškos knygos autorių), visos autorinės teisės ir priklauso Jums. Vis dėlto, jei visa metodika ir kitos programos dalys priklauso aptariamos knygos autoriams, viešindami ją be atskiro leidimo, pažeidžiate knygos autorių teises.

Rizikas įvertinate teisingai – programos palaikymas kainuos, todėl reikėtų nusimatyti finansavimo šaltinius. Patarčiau Jums susidėlioti aiškų paslaugos finansavimo planą. Galbūt galite rasti rėmėjų, investuoti sutiktų draugai, giminės ar programa besinaudojantys ir ją įvertinę klientai?

Noriu dar kartą padėkoti Jums už klausimą ir iniciatyvumą. Tikiuosi, mano atsakymas buvo naudingas.

Sėkmės!

Užduoti klausimą Irmantui Bankauskui galite čia.

Inicijuotas turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką