Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 08 21, 11:48

117 milijonų litų parama žemdirbius turėtų pasiekti greičiau

Žemės ūkio ministerija yra pasiruošusi paankstinti pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos mokėjimą žemdirbiams. Žemdirbiams žadama paspartinti 117 milijonų litų išmokų išmokėjimą tam, kad būtų sušvelnintos ekonominės pasekmės ūkiams.
Žalosios karvės
Žalosios karvės / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Didžioji dalis paramos, net 67 milijonai litų, bus skirti pieno sektoriui, paramą taip pat gaus ir kiti sektoriai, tarp jų ir galvijienos augintojai.

„Siekiame, kad žemdirbiams, nukentėjusiems dėl Rusijos sankcijų, praradimai galėtų būti kompensuoti iš biudžeto lėšų. Suprantama, kad tai tik iš dalies kompensuos patirtus nuostolius, kad žemdirbiai greičiau gautų reikalingas apyvartines lėšas gamybai vystyti. Manau, kad šiuo laikotarpiu pieno perdirbėjai galėtų žaliavą pirkti iš Lietuvos žemdirbių, o ne kaimyninių valstybių, taip palaikydami savo gamintojus. Mes ieškome su perdirbėjais bendros kalbos, tikimės, kad ir jie mus supras“, – pabrėžė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Rusijai paskelbus apie draudimą įvežti lietuviškus pieno ir mėsos produktus bei vaisius ir daržoves, Lietuvos gamintojams reikės keisti eksporto kryptį ir ieškoti naujų rinkų. Ieškoma galimybių, kad perdirbėjai nemažintų žaliavos supirkimo kainų, o žemdirbiai galėtų išsilaikyti. Šiuo metu laukiama Finansų ministerijos sprendimo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką