Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Afrikinio kiaulių maro židinys Ignalinos rajone plečiasi

Kiaulė
BFL nuotr. / Kiaulė
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad dvejuose Ignalinos rajono ūkiuose, esančiuose Ceikinų ir Dūkšto seniūnijose, užfiksuotas kiaulių gaišimas. Trečiadienį gauti laboratorinių tyrimų rezultatai patvirtino, kad abejuose ūkiuose kiaulės užsikrėtę afrikiniu kiaulių maru (AKM).

Skubus tyrimas pradėtas, Ignalinos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai gavus pranešimus, kad Ceikinų seniūnijoje esančiame vienkiemyje (15 km nuo AKM židinio UAB „Idavang“ Rupinskų padalinyje) ir Dūkšto seniūnijoje esančiame vienkiemyje (24 km nuo AKM židinio), netikėtai, be jokių klinikinių požymių, nugaišo 2 kiaulės.

Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas (NMVRVI) trečiadienį informavo, kad visos trys vienkiemiuose laikytos kiaulės užsikrėtusios AKM.

Tyrimo metu nustatyta, kad pirmajame vienkiemyje iš viso buvo laikomos dvi kiaulės, o antrajame – viena. Valstybiniai veterinarijos inspektoriai ūkiuose nedelsiant paskelbė karantiną, AKM diagnozei patvirtinti arba paneigti laboratoriniams tyrimams paėmė kiaulių kraujo mėginius ir kritusių gyvulių gaišenas.

Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas (NMVRVI) trečiadienį informavo, kad visos trys vienkiemiuose laikytos kiaulės užsikrėtusios AKM.

Aplink abu AKM židinius nustatytos 3 km apsaugos ir 10 km priežiūros zonos, atlikta užkrėstų ūkių pirminė dezinfekcija. Vykdomas epizootinis tyrimas, siekiant nustatyti užkrato patekimo į ūkius kelius.

VMVT duomenimis, teritorijose patenkančiose į naujų AKM židinių 3 km apsaugos zonas iš viso yra 17 kiaulių laikytojų, kurie augina 44 kiaules. Ceikinų seniūnijoje 15 laikytojų augina 39 kiaules, Dūkšto seniūnijoje 2 laikytojai – 5 kiaules.

Ūkiams, patenkantiems į 3 km apsaugos zonas, bus rekomenduojama savo auginamus gyvulius paskersti ir jų mėsą maistui naudoti tik atlikus laboratorinius AKM tyrimus.

10 km AKM židinių priežiūros zonose iš viso – 85 kiaulių laikytojai, auginantys 235 kiaules (Ceikinų seniūnijoje – 137 kiaulės pas 57 laikytojus, Dūkšto seniūnijoje – 98 kiaulės pas 28 laikytojus).

Ūkiams, patenkantiems į 3 km apsaugos zonas, bus rekomenduojama savo auginamus gyvulius paskersti ir jų mėsą maistui naudoti tik atlikus laboratorinius AKM tyrimus. 10 km priežiūros zonoje bus atrinkti visų laikomų kiaulių kraujo mėginiai, vykdoma sustiprinta stebėsena.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką