Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 11d. 10:20

Afrikinis kiaulių maras plinta – jau diagnozuotas Jonavos rajone, Bukonyse

Laboratorijoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Laboratorijoje

Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute patvirtinta afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozė dar vienam šernui, kurio gaišena rasta Jonavos rajono Bukonių seniūnijos miške.

Plote, kuriame rastas nugaišęs šernas, įvestas laikinas medžioklės apribojimas, kartu su medžiotojais kas savaitę bus vykdoma užkrėstos vietovės apžiūra, radus daugiau nugaišusių laukinių gyvūnų, bus atrenkami mėginiai tyrimams, o gaišenos – naikinamos.

Apie užfiksuotą naują AKM atvejį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo Europos Komisiją, Europos Sąjungos valstybių narių ir kaimyninių šalių atsakingas veterinarijos tarnybas.

VMVT teigia, kad nauji AKM atvejai rodo, kaip sudėtinga kovoti su šiuo virusu ir nuspėti jo plitimo mastus, tad šalies kiaulių augintojai turi būti itin budrūs, stebėti ir tikrinti kiaules, griežtai laikytis biosaugos priemonių ūkiuose, vengti laukinių gyvūnų kontakto su naminiais.

AKM situacija sudėtinga ir kaimyninėse valstybėse, nes nuolat gaunami pranešimai apie vis naujus viruso židinius Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

Latvijoje nuo šių metų birželio mėnesio iki dabar nustatytas 131 AKM atvejis laukinėje faunoje ir 32 – kiaulių laikymo vietose, Lenkijoje – 25 AKM židiniai laukinėje faunoje ir 2 – kiaulių laikymo vietose, Estijoje – 38 AKM atvejai laukinėje faunoje, kiaulių laikymo vietose šis virusas nenustatytas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką