Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 24d. 17:25

Afrikino kiaulių maro židinių geografija Europoje plečiasi

Kiaulių maras
Afrikino kiaulių maro židinių geografija Europoje plečiasi

Ši vasara šalims, kovojančioms su afrikiniu kiaulių maru (AKM), pažėrė nemažai iššūkių. Kiekvieną savaitę gaunami pranešimai apie vis naujus ligos židinius kiaulių laikymo vietose ar laukinėje faunoje. Į sąrašą šalių, kuriose užfiksuoti AKM atvejai, šiemet pateko ne tik Lietuva, kaimyninės Baltijos šalys, Lenkija, bet ir Čekija, Rumunija.

Šią savaitę Lenkijos atsakinga institucija informavo, kad šalyje jau nustatyti 65 AKM židiniai kiaulių laikymo vietose. Didžioji dalis židinių Lenkijoje fiksuojami smulkiuose ūkiuose, šiemet dėl AKM protrūkių kaimyninėje valstybėje jau sunaikintos 3 089 kiaulės.

Pirmą kartą istorijoje AKM šiemet buvo užfiksuotas Čekijoje ir Rumunijoje. Šių metų birželio mėnesį pirmasis teigiamas atvejis Čekijoje patvirtintas, ištyrus šerno gaišeną.

Nuo to laiko šalies laukinėje faunoje buvo nustatyti net 93 AKM židiniai. Tuo tarpu Rumunijoje AKM pirmą kartą smogė 2 smulkiems ūkiams, kuriuose teko nugaišinti 7 kiaules, apie atvejus laukinėje faunoje Rumunijos pareigūnai kol kas nepraneša.

VMVT nuotr./Afrikinio kiaulių maro plitimo žemėlapis
VMVT nuotr./Afrikinio kiaulių maro plitimo žemėlapis

Pavojinga liga nerimsta ir Baltijos šalyse – Latvijoje šiais metais nustatyti 4 AKM židiniai kiaulių laikymo vietose, kuriose sunaikinta 20 840 kiaulių; laukinėje faunoje Latvijoje šiais metais nustatytos 592 AKM užkrėstos vietos. Estijoje šiais metais nustatyti 2 AKM židiniai kiaulių laikymo vietose, kuriose sunaikinta 6 652 kiaulių; laukinėje faunoje Estijoje šiais metais nustatytos 465 AKM užkrėstos vietos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką